Lech najdłużej będzie trenował za granicą

Polskie kluby występujące na co dzień na najwyższym froncie w naszym kraju są obecnie w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015.


W tym roku zarząd Lecha Poznań dość niespodziewanie zgodził się na dwa zagraniczne zgrupowania w tureckim Belek co jest w pewnym sensie niespodzianką. Zeszłej zimy „niebiesko-biali” przebywali w Hiszpanii na zgrupowaniu zaledwie przez 11 dni. Wówczas był to jeden z najkrótszych zagranicznych obozów na których przebywały inne kluby z naszej ligi. Krócej od Kolejorza, bo tylko przez 8 dni w Turcji trenowała rok temu krakowska Wisła i przez 10 dni w Hiszpanii kielecka Korona.

Tymczasem tej zimy lechici spędzą poza krajem aż 21 dni, a więc najwięcej w całej Ekstraklasie. Poznaniacy mają za sobą już 10 dni treningów w Belek, a niebawem w Turcji czeka ich kolejnych 11 dni zajęć. Dzień krócej poza krajem będzie ćwiczyła zimą warszawska Legia i tyle samo gdańska Lechia. Obie te drużyny są jedynymi ekipami oprócz Kolejorza, które zimą 2015 roku organizują dwa zagraniczne zgrupowania.

W tym roku najkrótsze zagraniczne obozy planują Zawisza Bydgoszcz (10-dniowy w Hiszpanii) oraz Pogoń Szczecin (11-dniowy w Turcji). Poza tym, inne kluby spędzą w Turcji po 12 dni. Co ciekawe Podbeskidzie Bielsko-Biała, Ruch Chorzów, Piast Gliwice oraz Górnik Zabrze wspólnie polecą niebawem do Turcji jednym i tym samym samolotem, a potem razem wrócą do Polski. Oczywiście po przylocie na miejsce każdy z czterech śląskich zespołów uda się do swojego ośrodka.

Kluby Ekstraklasy i miejsca zimowych zagranicznych obozów:

Lech Poznań – Turcja (Belek) 2x – 10 i 11 dni
Legia Warszawa – Turcja (Belek), Hiszpania (Sotogrande) – 10 i 10 dni
Cracovia Kraków – Turcja (Lara) – 12 dni
Górnik Zabrze – Turcja (Alanya) – 12 dni
Śląsk Wrocław – Turcja (Side) – 12 dni
Lechia Gdańsk – Turcja i Hiszpania – 11 i 9 dni
Piast Gliwice – Turcja (Side) – 12 dni
Pogoń Szczecin – Turcja (Antalya) – 11 dni
Górnik Łęczna – Turcja (Antalya) – 12 dni
Jagiellonia Białystok – Turcja – 12 dni
Wisła Kraków – Turcja (Belek) – 12 dni
Zawisza Bydgoszcz – Hiszpania (Torremolinos) – 10 dni
Korona Kielce – Turcja – 12 dni
Ruch Chorzów – Turcja (Side) – 12 dni
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Turcja (Lara) – 12 dni
GKS Bełchatów – Turcja (Antalya) – 12 dni

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


5 komentarzy

 1. Kvass pisze:

  Teraz tylko trzeba mieć nadzieję, że te zgrupowania przyniosą efekt.

 2. seniorka pisze:

  he, he… a mówią, że ten Zarząd taki bee, a tu dwa obozy, 21 dni w Turcji „zafundowali”… i jeszcze Darko i Holman… a pewnie jeszcze ze dwa nabytki/wzmocnienia …Dawno tak dobrze nie było. Nic, tylko idziemy na Mistrza – innej opcji nie ma!

 3. KKS pisze:

  seniorka
  Przystopuj troche z tym nadmiernym hurra optymizmem, bo potem rozczarowanie bedzie zbyt duze!;) Poza tym przecztaj uwaznie artykul to zauwazysz, ze w zeszlym roku sytuacja byla odwrotna i dla rownowagi bylismy na zagranicznych obozach bardzo krotko;)

 4. 07 pisze:

  Jak już Chorzów stać na Turcję to musi być tanio. 🙂

 5. HAHAHAH pisze:

  seniorka – mistrza to ty zobaczysz w 202…..lub 203….