Rezerwowi dali radę. Lech – Amkar 2:0

pilkaW sparingowym meczu rozegrany dziś o godzinie 16:00 w Belek, piłkarze Lecha Poznań pokonali Amkar Perm 2:0 (1:0). Kolejorz zagrał dzisiaj w mocno odmłodzonym i rezerwowym składzie, ale mimo to, zdołał pokonać Rosjan.

Mecz rozpoczął się od chaosu w środku pola. Obie drużyny szybko chciały przejąć inicjatywę, ale grały bardzo niezdarnie. W 7. minucie rywale byli bliscy objęcia prowadzenia. Do piłki dośrodkowanej z prawej strony najwyżej wyskoczył jeden z Rosjan, który strzałem głową przeniósł futbolówkę tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi w 13. minucie ostro z rożnego dośrodkowywał Douglas. Na długim słupku stało dwóch lechitów, jednak żaden nie zamknął tej wrzutki. Cztery minuty później na strzał z woleja zdecydował się zawodnik Amkara, który pewnie wyłapał Gostomski. W 19. minucie faulowany w polu karnym był Sadaev. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę mocnym strzałem pod poprzeczkę zamienił na gola Holman. W 31. minucie zakotłowało się pod bramką lechitów. Źle kryty po rzucie rożnym był jeden z Rosjan. Oddał strzał głową, który świetnie sparował Gostomski. Cztery minuty później kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Holman, lecz Sanocki nie zdążył dojść do futbolówki. Od tamtej pory aż do 41. minuty dominował Amkar, ale w 42. minucie prawą stroną pociągnął Sanocki. Był faulowany w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę, którą zmarnował Holman uderzając w poprzeczkę. W samej końcówce pierwszej odsłony rywale mieli rzut wolny po którym piłka trafiła w boczną siatkę. Już w doliczony czasie gry z kontrą wyszedł Sadaev. Lech miał po niej rzut rożny z którego nie wyszło nic ciekawego. Niedługo potem sędzia zakończył pierwsze 45 minut tego sparingu.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu z Permu. W 48. minucie minimalnie niecelnym strzałem z dystansu popisali się Rosjanie. W 53. minucie było już 2:0. Lewą stroną przedarł się Sadaev, który płasko podał piłkę do Formelli. Młody pomocnik tylko dołożył nogę i futbolówka, która przeleciała jeszcze po rękach bramkarz wpadła do siatki. W 58. minucie po akcji Amkara prawą stroną zakotłowało się w polu karnym poznaniaków. Na szczęście czujnie zachował się Bednarek, który wybił piłkę. Od tamtej chwili gra zrobiła się ostra i bardziej wyrównana. Amkar zagrażał bramce Lecha tylko po stałych fragmentach. W 80. minucie Kotorowskiego w bramce obudzili Rosjanie. Kolejny raz w tym meczu oddali strzał z daleka i to bardzo groźny. Na szczęście golkiper Lecha Poznań był w tej sytuacji na posterunku. Amkar nie spoczął jednak na laurach i po chwili próbował strzelić gola po stałych fragmentach. Kolejorz w końcówce środowego meczu towarzyskiego ograniczył się tylko do kontr. Sporo walczył i agresywnie odbierał piłkę przez co pojawiły się kartki. W 87. minucie lechici wyprowadzili kontrę po której zmarnowali setkę. Sadaev podał futbolówkę z prawej strony pola karnego na środek do Kownackiego. Ten stojąc tuż przed bramką opanował piłkę i oddał niecelny strzał marnując tym samym doskonałą okazję. Ostatecznie Kolejorz grający dziś w bardzo młodym i eksperymentalnym składzie pokonał rosyjski Amkar Perm 2:0, który na dodatek kończył ten mecz w „10” po czerwonej kartce za chamskie zachowania jednego z piłkarzy.

Po zakończeniu spotkania obie drużyny rozegrały towarzyską serię rzutów karnych. Lepsi okazali się rywale, którzy zwyciężyli 6:5. W szóstej serii karnego zepsuł Gostomski podczas gdy golkiper z Permu wykorzystał jedenastkę.

Jak padły gole?

20 min. – Faulowany w polu karnym był Sadaev. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę mocnym strzałem pod poprzeczkę zamienił na gola Holman.
53 min. – Lewą stroną przedarł się Sadaev, który płasko podał piłkę do Formelli. Młody pomocnik tylko dołożył nogę i futbolówka, która przeleciała jeszcze po rękach bramkarz wpadła do siatki.

(W 41. minucie David Holman zmarnował rzut karny – trafił w poprzeczkę)

KKS Lech Poznań – Amkar Perm 2:0 (1:0)
Bramki: 20.Holman – k. 53.Formella
Żółte kartki: Douglas, Sadaev, Gawron, Bednarek – Gol, ?, ?
Czerwona kartka: 90 min. – gracz Amkara (za brutalny faul)
Skład Lecha: Gostomski (46.Kotorowski) – Cernomordijs (71.Kamiński), Bednarek, Kadar, Douglas – Drewniak, Serafin (61.Gawron) – Sanocki (71.Pawłowski), Holman, Formella (71.Kownacki) – Sadaev.
Trenerzy: Maciej Skorża – Gadzhi Gadzhiev
Pogoda: +16°C, słonecznie

104 komentarze

1. Rybka pisze:

Zagrają dzisiaj Burić , Pawłowski i Keita ???

2. KotorFan pisze:

Będzie bronił Kotor na 100% ! A jak nie, to nie oglądam, bo po co.

3. RobertLech!!! pisze:

Pawłowski i Keita podobno mają szansę na występ w ostatnim sparingu ,natomiast jak wygląda sytuacja Burica o tym nic mi nie wiadomo.

4. JRZ pisze:

Ktos wie co było powodem zamiany BATE na Amkar?

5. GROSZKINS pisze:

Na pewno Szymek nie wystąpi.Nie dawno zaczął trening z piłkę.

6. lech pisze:

Czy na tym Laola.TV będzie działać bo przy ostatnim sparingu nie działało, chyba, że tylko u mnie tak było.

7. p1otr pisze:

dwóch młodych stoperów (chyba, że Bednarek na prawej obronie), Drewniak kierujący grą, przed nim Serafin i Sanocki na skrzydle, jestem bardzo ciekawy co pokaże nasza młodzież

8. F@n pisze:

Mam nadzieję, że Formella na prawej.

9. Michu87 pisze:

Douglas kapitanem 🙂

10. Shizerr pisze:

To chyba rezerwowa jedenastka. Ja uważam, że to Barry powinien grać zamiast Panamy wiosną. Może i popełnia błędy w obronie ale daje nam więcej pożytku w ataku niż Sadaev. Do tego potrafi świetnie wrzucić z rożnego i pięknie uderzyć z wolnego.

11. KKSczyliJA pisze:

Ale chłopak z nr 10 ma technikę!

12. DepeZ pisze:

wow ale szybki ten Holman, Dawno u nas takiego szybkiego ofensywnego pomocnika nie było.

13. Promień pisze:

Sanocki nieźle sobie radzi 🙂

14. kibic007 pisze:

Sanocki świetnie wygląda.

15. KKSczyliJA pisze:

No i pierwszy dol Holmana. Dobrze, że w końcu ktoś u mnie karne wykorzystywać bo jesienią wiadomo jak było 🙂

16. Dosia pisze:

Tej, macie transmisję?

17. Kevol pisze:

Transmisja padła. Dobrze że chociaż karnego dali radę pokazać.

18. aliz pisze:

no i się spier….

19. madoo pisze:

@KKSczyliJA
    Nie zapędzaj się, Jevtic też pierwszego karnego walnął najpewniej jak się dało, a kolejnego zepsuł 🙂

20. MP pisze:

I przerwa

21. Mat123 pisze:

Sanocki na razie świetny mecz. Oby tak dalej ::)

22. DepeZ pisze:

Nie ma to jak Lech Tv 🙂

23. ole ole pisze:

ale co z tym Lech tv jednego sparingu normalnie nie mozna obejrzec?

24. BRAGA pisze:

Z 10 gra Sanocki jak dobrze mi się wydaje

25. Dymas89 pisze:

Sanocki mega talent.Dawno nie było tak zdolnego młodego skrzydłowego w Lechu.

26. Dawid pisze:

Serafin dużo lepszy od Drewniaka póki co, Sanocki na plus, Holman pokazał jak wykonywać jedenastki – mocno, minimalnie do boku i pod poprzeczkę… całkiem nieźle jak na eksperymentalne zestawienie 🙂

27. ejber pisze:

U Sanockiego to najpierw głowa musi zacząć nadążać za nogami.

28. p1otr pisze:

komentator w stylu Szpaka, trochę wstyd, że nie rozpoznaje zawodników z którymi spędza kilka h dziennie

29. david_uk pisze:

kto tam wykrakał z tym Jevticem i karnym :)) a tak z drugiej strony na + nasza młodzież

30. madoo pisze:

Mówiłem żeby się nie zapędzać z tym wykorzystywaniem karnych 😀

31. legolas pisze:

Nie to jest nie możliwe co u nas jest z tymi karnymi…to musi być pewna brama dla nas a lękanie się czy trafi. Może faktycznie Douglas powinien strzelać.

32. Fabler pisze:

Powinni przynajmniej codziennie po godzince strzelać te karne bo coś średnio im wychodzi.

37. truskawa pisze:

Sanocki rewelacja, powinien na stałe zawitać do kadry 1 zespołu.

38. Shizerr pisze:

Średnio te karne wykorzystują bo przez trzy sezony mieliśmy ich bardzo mało. Chyba nie dobiliśmy z karnymi do dziesiątki. Kędziora prawdopodobnie będzie pierwszym w kolejce do karnych.

39. JRZ pisze:

A wiec po pierwszej połowie
    Sanocki ma świetny drybling i szybkość. Mam nadzieje ze razem z Serafinem będzie powoli wprowadzany do pierwszego zespołu.
    Cieszy tez to ze nie mamy większych problemów z wyjściem spod pressingu rywali.

40. Solo pisze:

A Zaur jak to zaur głowa w dol i byle do przodu … On pewnie nawet nie wie jak daleko jest bramka …
    @madoo teraz odkracz 😉 i bedzie dobrze 🙂 pozdro

41. Shizerr pisze:

Sanocki mi się podoba dziś najbardziej. Oby na wiosnę zagościł na stałe w pierwszym zespole. Jeśli już mówimy o Krystianie to polecam go w Football Menagerze 2015, mega talent. 😀

42. truskawa pisze:

Tym bardziej że I połowa to sami zmiennicy, wygląda to przyzwoicie. Chciałbym zobaczyć Sanockiego w składzie razem z pierwszą 11 w II połowie.

43. madoo pisze:

@Solo
    Chętnie ;D ale na razie wychodzi na to, że najpewniej karne wykonywał u nas Wołąkiewicz, a mimo to zawsze byłem ze**any jak podchodził do jedenastek 😛

44. ssok pisze:

O pokazali Mańka. Wiem, że wielu kiboli go nie lubiło, ale dla mnie jest legendą Lecha i jednym z najlepszych obrońców w historii Ekstraklasy. Zawsze walczył do upadłego nawet jak nie był w formie. Nie wiem czy też widzieliście taką prawidłowość, ale zawsze jak zawalił bramkę to dążył do jej odrobienia. Jak był w formie to mu się przeważnie udawało. Liczę na to, że Kadar będzie tak samo waleczny.

45. mat pisze:

Shizerr w FMie jest dużo talentów..;)

46. truskawa pisze:

A Kotor jak kotor zamiast się rzucić woli łapy rozkładać i machac do kolegów:)

47. John pisze:

W tej młodej eksperymentalnej 11 wyróżnia się Sanocki najlepszy w 1 połowie chciałbym zobaczyć go w możliwie najlepszej 11 z Trałką, Jevticiem,Hamalainenem czy Kownackim miał by większe możliwości do pokazania się ,więcej miejsca . A tak po za tym to z Drewniaka chyba nic nie będzie,Lech to dla niego za wysokie progi.

48. DepeZ pisze:

Darek!! Brawo

49. Shizerr pisze:

@mat
    Poleciłbyś jakiś ;)?
    __

Zjechałem Sadaev’a że nie daje nam nic w ataku a tu asysta i wywalczenie karnego. 😀

50. rats pisze:

Kotor swoje,żeby piłki nie potrafił wybić,fajny z niego gość,ale mam nadzieję ,że trenerem bramkarzy to on nie bedzie

51. mat pisze:

shizerr to już jest długi temat i duzo pissania ale polecaj ligę węgierską duzo ciekawych grajków ..

52. mat pisze:

Kotor ma już swój wiek..więc pora mu już podziękować..i tyle.

53. truskawa pisze:

Żeby sie nam Krzysztof nie posypał!

54. inowroclawianin pisze:

Po cholerę znów Drewniaka wystawili skoro w lipcu i tak wyleci z Lecha. Nie ma co tracić na niego czasu, niech inni grają. Brawo młodzież:-)

55. truskawa pisze:

Krzysztof niczym MANUEL NEUER:)

56. mat pisze:

inowroclawianin to samo z Kotorem..młodzi lepiej jak by grali..

57. inowroclawianin pisze:

@mat- zgadzam się

58. rats pisze:

no właśnie Kotor już niczego się nie nauczy,czas na młodszych

59. inowroclawianin pisze:

Szkoda, że nie doszło do sparingu z Bate, ale cieszy dobra postawa młodych:-)

60. karczmarz pisze:

Sanocki był bliski opuszczenia Naszego Klubu. Mniej więcej w tym samym ofercie co Bielik szukał klubu za granicą. Nawet na Facebooku ogłosił, że „zakończył pracę w firmie Lech Poznań”. Kurewka również składała mu propozycje jednak na szczęście jej nie przyjął i gdy nie udało mu się znaleźć klubu został ponownie przyjęty do Akademii.

61. ted pisze:

Janek Bednarek bardzo mi sie podoba zagrzewa do walki, dopinguje. Brawo!

62. sVS pisze:

Kownaś zwalił teraz pieknie.
    Brawo dla Zaura za twartą głowe 😉

63. R. pisze:

Jak trzeba będzie sięgnąć po jakiegoś bramkarza spoza dwójki Gostomski – Burić, to jak myślicie kogo wybierze Skorża? Bo na pewnie nie Lisa. Macie odpowiedź czemu gra.

68. Kevol pisze:

Co za idioci w tym Lech TV pracują . Wyłączyli transmisje akurat na karne.

69. tylko tyle pisze:

to co karne czy nie bo umkneła mi chwila

70. tylko tyle pisze:

aha tej

71. blamo pisze:

Widziałem tylko ostatnie 20 minut meczu, ale jak Amkar grał tak ostro cały mecz, to współczuję oglądającym to spotkanie w większym wymiarze. Aż mi serce zadrżało po tym faulu na Gawronie. Holman robi pozytywne wrażenie w tych sparingach, powinien się fajnie wkomponować. I Sadajew ma takie przebłyski, że jak Skorża trafiłby do jego głowy to mógłby mega wypalić.

72. RobertLech!!! pisze:

@Kevol nie pomyślałeś, że kryją sposób wykonywania karnych przed rywalami? Co do meczu fajnie,że drugi skład dał rade mamy fajnych zmienników, dzisiaj na plus Holman, Serafin,Bednarek,Formella i o dziwo Zaur reszta też przyzwoicie.

73. KKS pisze:

Koniec swiata…juz nawet Drewniak nie przeszkadza nam w dobrej grze 😉

74. MP pisze:

To mamy skład na Znicz

75. stowoda pisze:

Nie pojmuję tego forowania Holmana. Co z tego że „pięknie przyjął piłkę” skoro potem niemal 100% podań niecelnych lub do rywala. W grze liczy się skuteczność. Rośnie nam następny „piłkarz z papierami i potencjałem który nie będzie mógł się WYROBIĆ”? Oceniam surowo bo tak trzeba.
    Różne „parasole ochronne” to marnacja czasu i mieszanie w głowach.
    Jak na razie u mnie Holman „zbiera minusy”

76. GROSZKINS pisze:

Lepszy wynik niż gra .Cieszy wygrana rezerw .Ruski grały tak jak Lech za Rumaka ,od ch…a podań ,dośrotkowań ,utrzymywania się przy piłce,strzały z dystansu,i gów..o z tego wynika.

77. Shizerr pisze:

Znów to napiszę.
    Wyniki sparingów to sprawa drugorzędna, ale każdego cieszy zwycięstwo. Rezerwowi pokazali się z dobrej strony, pewna gra obrońców. Nie mogę doczekać się już meczu z Pogonią. Jeśli dziś grali rezerwowi to jutro zagramy prawdopodobnie podstawową jedenastką.

Po raz kolejny przegraliśmy rzuty karne. Tym razem 5-6 :

karne: 1-0 Dawid Kownacki, 1-1 Igor Kiriejew, 2-1 Szymon Pawłowski, 2-2 Branko Jovičić, 3-2 Barry Douglas, 3-3 zawodnik nieznany, 4-3 Jan Bednarek, 4-4 zawodnik nieznany, 5-4 Marcin Kamiński, 5-5 Benoît Angbwa, (5-5 Maciej Gostomski – poprzeczka), 5-6 Aleksandr Sielichow.

81. legolas pisze:

Kto był u nas kapitanem?

82. ArekCesar pisze:

Trzeba pochwalić za wynik, ale zganić za drugiego karnego i tą sytuację w końcówce Kownasia, który mógł wycofać do tyłu. Meczu widziałem tylko ostatnie 10 minut, więc nie będę więcej oceniał, ale młodzi dali radę.

83. baczi_kks pisze:

@stowoda – 100% racji. Holman niestety narazie lipa. Za długo utrzymuję piłkę zamiast podań szuka zwodów bezsensu trochę. Dzisiaj mistrz strat. Podobał mi się za to Sanocki widać, że drzemie w nim spory potencjał, Bednarek również niczego sobie. Zaur ok

84. inowroclawianin pisze:

Niech trenują karne.

85. MP pisze:

@kevol a myślisz że Gostek w meczu będzie strzelał karne? Ważne że reszta strzeliła

86. ziomuś pisze:

Młodzi elegancko, Holman widać dobrą technikę, przyjęcie i wyjście do akcji klasa. Jak wpadnie w rytm to będziemy mieli z niego wielki pożytek. Kotor, gdybyś wszystko grał na takim poziomie jak parady to byś mógł grać nawet do 40 🙂 Dobrze, że Pawłowski zaczął grać i mam nadzieje, że wróci szybko do formy.
    Ciekawe jaki jutro wystawi skłąd.

87. legolas pisze:

@kevol
    były pokazane w TV, jak tak to ci co strzelali to dość pewnie czy coś typu Hamalainen z Lechią albo Kamyk z Ruchem?

88. tylko tyle pisze:

Niech trenują zgranie, atak pozycyjny i inne wrianty, a nie tam jakieś karne. Maja z każdym jechać różnicą 3 bramek w PL a nie karne !

89. Al pisze:

Niestety przegraliśmy 5:6 w karnych

90. JRZ pisze:

tylko tyle. Tak jasne od razu może różnica 5 bramek a do tego rywale maja padać przed nami na kolana albo w ogóle nie wychodzić na boisko. Widze podejście masz takie samo jak ci w Warszawie czyli zbytnia pewność siebie i zero szacunku do innych drużyn.

91. sas pisze:

Mecz był straszny do oglądania, ale skoro grali nasi rezerwowi to przede wszystkim wynik jest dobry a i zaangażowanie było na odpowiednim poziomie. Sanocki ma predyspozycje na rasowego skrzydłowego i mam nadzieję że dostanie szanse żeby to udowodnił w lidze.Widać też poprawę u Sadajewa choć nadal za długo holuje piłkę. Ogólnie wrażenia mam pozytywne.

92. tylko tyle pisze:

@ JRZ tu nie chodzi o szacunek lub jego brak tylko zaangażowanie. Nie no lepiej żeby trenowali karne bo a nuż w półfinale PP lub finale trafią nam się jedenastki. Widać potencja w tej drużynie i jeśli wszystko zacznie trybić to nie będzie mocnych na Lecha, a nie trenować jedenstaki> Proste

93. tylko tyle pisze:

Oczywiście lepiej gadać z GKS Bełchatów ( z całym szacunkiem ) lub inny zespół to równorzędny rywal no i do Podbeskidzia jedziemy na trudny teren. Z szacunkiem do każdej drużyny ale z jeszcze większym zaangażowaniem własnym tak !

94. R. pisze:

Rozumiem, że przez to, że poświęcili 20min na konkurs rzutów karnych będą gorzej przygotowani?

95. xxx pisze:

Holman będzie do gry tak w połowie marca. Chłopak po dłuższej przerwie w grze, dostał po dupie na dwóch obozach i to musiało się odbić na jakości w jego grze. Spokojnie będzie z niego pociecha.
    Sanocki bezwzględnie powinien trenować już z pierwszym zespołem i od czasu do czasu dostawać minuty w końcówkach.

96. tylko tyle pisze:

Nie absolutnie ale niektórzy tu domagają się by trenowali karne co to ma być trenowanie karnych no proszę was nie osłabiajcie mnie ! ! ! I tu nie chodzi o konkurs rzutów karnych który się odbył, tylko o trenowanie karnych :))) które mają się odbyć jak zajęcia dla piłkarzy. Kończę ten bezproduktywny wątek

97. JRZ pisze:

Czyli według ciebie karnych nie należy trenować i to tym bardziej gdy z drużyny odszedł ich podstawowy egzekutor i nie wiadomo kto ma je wykonywać? Przypomnę tylko ze w rundzie jesiennej zmarnowaliśmy chyba 3 karne z czego jeden zabrał nam 3 punkty i jak widać na tym obozie dalej mamy z tym elementem problem.

98. xxx pisze:

Jaśkowiak to może sobie chcieć. Umowa jest podpisana, a na renegocjację muszą się zgodzić obie strony. Nowe warunki może ustalać sobie za jakieś 19 lat tyle , że jego już na tym urzędzie dawno nie będzie 🙂

99. xxx pisze:

red. post wyżej do usunięcia.

100. tylko tyle pisze:

No i kto te karne zmarnował ten super egzekutor którego się pozbyliśmy przypomnij bo nie pamiętam. Podejdzie inny młokos podczas meczu i strzeli 5 pod rząd do tego trzeba mieć głowę a nie je trenować. Trenowanie karnych co to jest ?? To tak jak by uczyli się biegać i jeździć na rowerze. Karne to się albo strzela albo nie, najwięksi nie trafiali, najlepsi tego świata w piłce wiec nie wiem z czym ty masz problem.