Sektory gości w rundzie wiosennej

kibicegosciW piątek zostanie zainaugurowana runda wiosenna sezonu 2014/2015 piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Tym samym za swoimi drużynami na wyjazdy znów mogli jeździć kibice, ale niestety nie na wszystkie stadiony. Trzy kluby w najbliższym czasie oficjalnie nie będą przyjmować fanów ekip przyjezdnych.


W Zabrzu i Bielsku-Białej cały czas trwa budowa nowych stadionów w związku z czym na obiektach Górnika i Podbeskidzie nie ma w tej chwili miejsc dla gości. Natomiast w Bydgoszczy sektor dla przyjezdnych ma aż 1900 miejsc, jednak będą one puste, bowiem grupy kibicowskie wszystkich ekstraklasowych klubów solidaryzują się z fanatykami Zawiszy i nie przyjeżdżają do Bydgoszczy.

Wiosną czynny będzie sektor gości na nowym stadionie Jagiellonii Białystok. Już jesienią gościli na nim kibice GKS-u Bełchatów i Górnika Zabrze, a teraz wiosną będą mogli dopingować z niego fanatycy kolejnych ekip, które zawitają wkrótce na Podlasie. Sektor gości na obiekcie Jagiellonii znajduje się za jedną z bramek i mieści 1007 osób.

Z kolei w Poznaniu i Gdańsku stadiony mają zmniejszoną i ograniczoną pojemność, więc Lech oraz Lechia dają gościom maksymalnie po 1500 wejściówek, choć mogłyby więcej. Tymczasem beniaminkowie, czyli GKS Bełchatów i Górnik Łęczna są w stanie przekazywać fanom zespołów przyjezdnych odpowiednio 384 i 326 biletów. To niewiele, ale i tak na plus, gdyż w całym zeszłym sezonie łódzki Widzew w ogóle nie przyjmował gości.

Poniżej ekstraklasowe kluby i przybliżona pojemność sektora dla fanów gości. Oczywiście poszczególne kluby jednym kibicom mogą dawać w nowym sezonie więcej biletów, a innym mniej. Choćby w ubiegłych rozgrywkach Legia Warszawa przekazała Lechowi Poznań w marcu 1700 biletów, zaś Ruch Chorzów czy Piast Gliwice przekazywały przyjezdnym kilkaset wejściówek. Wciąż nie wiadomo też jak w nowym roku będą zachowywali się wojewodowie, którzy w ostatnich rundach zamykali sektory dla sympatyków drużyn przyjezdnych bez żadnego powodu i uzasadnienia.

Klub i przybliżona pojemność sektora dla fanów gości w rundzie wiosennej sezonie 2014/2015:

Śląsk Wrocław – 2000
Wisła Kraków – 1650
Legia Warszawa – 1550
Lech Poznań – 1500
Lechia Gdańsk – 1500
Jagiellonia Białystok – 1007
Pogoń Szczecin – 1000
Ruch Chorzów – 1000
Piast Gliwice – 1000
Cracovia Kraków – 1000
Korona Kielce – 777
GKS Bełchatów – 384
Górnik Łęczna – 326
Górnik Zabrze – sektor nieczynny
Podbeskidzie Bielsko-Biała – sektor nieczynny
Zawisza Bydgoszcz – ?

Sektor gości na Inea Stadionie w Poznaniu:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<