Pogoda nie zakłóci inauguracji ligi

ZimaJuż za trzy dni, o godzinie 18:00 meczem w Bydgoszczy zostanie zainaugurowana runda wiosenna piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015.


W dotychczasowej historii nigdy polska liga nie ruszała po zimowej przerwie tak szybko jak ruszy teraz. Już parę miesięcy temu, gdy ustalono terminarz wielu wątpiło, czy uda się planowo rozegrać 20. kolejkę zaplanowaną na 13-16 lutego 2015 roku. Dziś wiadomo już, że ta seria spotkań odbędzie się bez przeszkód.

16.02.2014, Lech – Śląsk 2:1
null
17.02.2012, Lech – GKS 0:1
null

Tegoroczna zima jest na szczęście bardzo łagodna i w tym roku najwcześniejsza inauguracja ligowej wiosny w historii odbędzie się zgodnie z planem. W dniach 13-16 lutego w Polsce temperatury mają się wahać od +1°C do nawet +6°C. W niektórych miejscach w kraju w niedzielę i poniedziałek może co prawda lekko popadać deszcz lub deszcz ze śniegiem, jednak zwłaszcza w sobotę w większej części Polski ma świecić słońce.

17.02.2011, Lech – Braga 1:0
null
null

Mecz z Pogonią Szczecin zaplanowany na 14 lutego będzie najwcześniej rozegranym oficjalnym spotkaniem przez Lecha Poznań w historii. Jak dotąd Kolejorz nigdy nie grał w lutym tak wcześnie o stawkę. Do tej pory „niebiesko-biali” najwcześniej rywalizowali 16 lutego 2014 roku, 17 lutego 2011 roku i 17 lutego 2012 roku mierząc się odpowiednio ze Śląskiem, z Bragą i GKS-em. Podczas tej pierwszej konfrontacji pogoda była przyzwoita. Rok temu w dniu inauguracji wiosny na Bułgarskiej termometry wskazywały +6°C i obyło się bez opadów. Dwa i trzy lata temu było już gorzej. W 2011 roku padał śnieg a termometry pokazywały -4°C (odczuwalna ze względu na wiatr była znacznie niższa), zaś w 2012 roku w Wielkopolsce panowała odwilż, padał deszcz i były trzy kreski powyżej zera.

19.02.2009, Lech – Udinese 2:2
null

Luty mimo wszystko kojarzy się kibicom Lecha Poznań z mrozem i śniegiem, którego akurat w najbliższy weekend zabraknie i wiele wskazuje na to, że mecz z Pogonią Szczecin odbędzie się w podobnej aurze jak ten inauguracyjny dwanaście miesięcy temu. Tymczasem jeszcze nie tak dawno, choć trochę później niż 14 lutego, bo 19 dnia tego miesiąca „niebiesko-biali” w pamiętnym i śnieżnym meczu podejmowali na Bułgarskiej Udinese Calcio. Wtedy panował nieco ostrzejszy mróz wynoszący około -7 stopni podczas gdy w najbliższą sobotę przelotnie może popadać co najwyżej deszcz, a termometry w godzinie spotkania mają wskazywać +5°C.

Pamiętne mecze Lecha w śniegu (spotkania z Udinese, Juventusem i Bragą):

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


3 komentarze

  1. PWR pisze:

    Rzeczywiście zapowiada się piękna pogoda w weekend i później w tygodniu, oby tylko te wszystkie prognozy się sprawdziły.

  2. PWR pisze:

    Rzeczywiście zapowiada się piękna pogoda w weekend i później w tygodniu, oby tylko te wszystkie prognozy się sprawdziły.

  3. Mario pisze:

    Pamiętam jak dziś mecz z Juve, to był mecz.