Krok naprzód Kadara

transferyJednym z trzech zimowych nabytków Lecha Poznań jest węgierski obrońca, Tamas Kadar. W tym okienku transferowym priorytetem dla Kolejorza było ściągnięcie nowego zawodnika, który wzmocniłby defensywę i z tego zadania zarząd wywiązał się bardzo dobrze.


Tamas Kadar jest wychowankiem Zalaegerszeg TE z którego jako młody chłopak wyjechał do Newcastle United. W Anglii kariera blisko 25-letniego w tej chwili obrońcy nie nabrała jednak rozpędu na co wpływ miała także kontuzja lewonożnego defensora. Po opuszczeniu Wysp węgierski piłkarz krótko występował w holenderskiej Rodzie Kerkrade skąd trafił do DVTK. Początkowo na wypożyczenie, ale potem podpisał z tym klubem dłuższą umowę.

Tamas Kadar dzięki powrotowi na Węgry mógł odbudować się sportowo i ustabilizować swoją formę. W Diosgyori był liderem obrony i kapitanem czołowego węgierskiego klubu. Kadar wpadł w oko naszym skautom, którzy po wielu miesiącach obserwacji wydali pozytywną opinię na jego temat. Przejście 25-latka do Lecha Poznań z ligi węgierskiej to krok naprzód czego nie ukrywa sam zawodnik. – „Swego czasu wracając na Węgry zrobiłem krok wstecz, ale tego nie żałuję. Trenowałem tak, by zrobić kolejny krok naprzód. Dostałem w końcu ofertę z Lecha i po tym co mówił Gergo chciałem tutaj przyjść.” – przyznał Węgier.

W ostatnich miesiącach 20-krotny reprezentant swojego kraju budził spore zainteresowanie na rynku transferowym. Swego czasu negocjował z Wisłą Kraków, ale odrzucił ofertę tego klubu. W ostatnim czasie o Tamasa Kadara poważnie zabiegał także jeden z holenderskich zespołów oraz gdańska Lechia. Silnie zbudowany stoper zdecydował się jednak przejść do Lecha Poznań w czym spory udział miał również Gergo Lovrencsics.

To właśnie rodak Kadara namówił go do podpisania kontraktu z Kolejorzem opowiadając przy okazji nowemu lechicie o fanatycznej poznańskiej publiczności, która jest najliczniejsza w Polsce. – „Przed przyjazdem do Polski długo rozmawiałem z Gergo Lovrencsicsem, który opowiadał o kibicach Lecha. Wiem, że są najlepsi w Polsce.” – powiedział na koniec lewonożny Tamas Kadar mogący występować na lewej stronie obrony, w środku oraz z konieczności na pozycji defensywnego pomocnika.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


12 komentarzy

 1. Rafi pisze:

  Czy jest możliwość wpisania wyniku i składu Lecha w sparingu z Unią przez Redakcje?

 2. KKSLECH.com pisze:

  Nie ma. Sparing jest zamknięty dla mediów.

 3. Rafi pisze:

  Ok dzięki za info

 4. pawel pisze:

  Jak słyszę jak rozmawia obecy zawodnik danego klubu z przyszłym i niby rozprawiają godzinami jaka to atmosfera i wspaniali kibice to mie nóż otwiera w kieszeni….
  Powiedzcie szczerze o tych rozmowach pytania bankowo są takie… płąca na czas?, trener normalny?, jest zapier…….ol na treningach? jest gdzie wyjść i czy to dziura zabita dechami czy nie????……… romantyzm sie dawno skończył….liczy sie kasiora….. a anie atmosfera…

 5. kks pisze:

  Trochę mnie dziwi że nawet wyniki nie podali ze sparingu. Skład i szlifowanie taktyki to ok ale wynik?

 6. Error pisze:

  Lech wygrał 2:0

 7. ArekCesar pisze:

  Podadzą pewnie po meczu z Pogonią.

 8. kibic pisze:

  Lech wygrał 9:0

 9. chabeta pisze:

  @pawel jesteś pojebany.

 10. KKs7 pisze:

  @paweł wg tych wyznaczników kurwiarz Ojama poszedł do tych z „lepszą” scieżką rozwoju

 11. Pawel pisze:

  Re chabeta
  ..błyskotliwa odpowiedź….

 12. chabeta pisze:

  Bo nie ma sensu rozkładać tego na czynniki pierwsze.