Gorzki falstart

lechpogonW meczu 20. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań tylko zremisował na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:1 (0:1). Kolejorz szybko stracił przypadkową bramkę po stałym fragmencie gry i prowadząc atak pozycyjny bił głową w mur aż do 94. minuty. Wtedy „niebiesko-biali” wyprowadzili kontrę i zdołali wyrównać. Niestety jeden punkt nikogo nie satysfakcjonuje, a remis z „Portowcami” można uznać za gorzki falstart wiosny.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Szybki przechwyt w środku pola i podanie do ustawionego na prawej stronie Formelli. Plaski strzał młodego pomocnika był minimalnie niecelny.
3 min. – Gol dla Pogoni. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i w zamieszaniu Robak zdobywa bramkę.
9 min. – Po bramce inicjatywę przejął Lech, ale niewiele z niej wynika.
14 min. – Dobre dośrodkowanie Kędziory zatrzymuje obrońca.

17 min. – Pogoń już mocno cofnięta, Lech bije głową w mur.
22 min. – Kapitalna okazja do zdobycia gola! Rzut wolny i strzał głową jednego z lechitów świetnie broni Janukiewicz.
24 min. – Formella przewrócił się w polu karnym, jednak sędzia zamiast karnego pokazał kartkę młodemu lechicie.
26 min. – Kolejny atak Lecha, którego nikt nie umiał zamknąć.
30 min. – Faul parę minut na Formelli jednak był. Karnego nie podyktowano, ale to akurat nie powinno dziwić.

35 min. – Pogoń rzadko atakuje bramkę Lecha. Jest skupiona przede wszystkim na defensywie i wyprowadzaniu pojedynczych kontr.
37 min. – Rzut wolny dla „Portowców” i od razu olbrzymie zagrożenie. Robak nabił Zwolińskiego, więc nadal 0:1.
38 min. – Mocny strzał Formelli świetnie broni Janukiewicz!
42 min. – Lech nadal gra za wolno i ma problemy z przedarciem się przez obronę gospodarzy, natomiast Pogoń jest szalenie groźna po stałych fragmentach gry.
45 min. – Bombę Rogalskiego z kłopotami broni Gostomski.
45 min. – Do przerwy 0:1. Gra przeciętna, ale karny nam się jednak należał.

47 min. – Świetna akcja Kędziory prawą stroną zakończona złym uderzeniem Jevticia.
48 min. – Główkę Hamy łapie Janukiewicz.
51 min. – Zablokowany strzał Kownasia z około 15 metra.
54 min. – Tym razem próbuje Vojo i znów łapie Janukiewicz.
56 min. – Pierwsza akcja Pogoni w tej połowie, lecz niewiele z niej wyszło.

64 min. – Niestety od paru minut znów mało się dzieje. Lech już tak mocno nie atakuje.
65 min. – Strzał Hamalainena nad poprzeczką.
72 min. – Coraz mniej czasu do końca. Na gola niestety się nie zanosi.

79 min. – Niestety, nie wiele się dzisiaj zrobi. Wygląda na to, że passa z Pogonią nadal nie zostanie przełamana.
85 min. – Pod koniec tego meczu niestety Pogoń zaczęła dochodzić do głosu. Lech gra bardzo niedokładnie.
90 min. – Zaraz koniec…
90+4 min. – A jednak lepiej było strzelić gola z kontry. 1:1 po kontrze i strzale Arajuuriego, który jakimś cudem dał bramkę.

MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 3.Robak – 90+4.Arajuuri

Żółte kartki: Kamess, Rudol – Trałka, Formella, Kownacki, Jevtić

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 9684

MKS Pogoń: Janukiewicz – Frączczak (30.Rudol), Golla, Hernani, Ricardo Nunes (69.Matynia) – Danielak, Murawski, Rogalski, Kamess (63.Murayama) – Robak, Zwoliński.

Rezerwowi: Kudła, Rudol, Matynia, Matras, Walski, Kun, Murayama.

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Henriquez – Trałka – Formella (46.Lovrencsics), Hamalainen, Jevtić, Kownacki (61.Pawłowski) – Ubiparip (71.Holman).

Rezerwowi: Kotorowski, Douglas, Kadar, Drewniak, Pawłowski, Holman, Lovrencsics.