Pokazać siłę wiosny

zwyciestwoWieczorem po dwóch miesiącach przerwy do ligowych zmagań powrócą piłkarze Lecha Poznań. Na początek zagrają na bardzo niewygodnym dla siebie stadionie na którym wygrali tylko 6 razy i aż 17 meczów przegrali.


Pogoń Szczecin zawsze była ciężkim rywalem i dziś także będzie Kolejorzowi trudno zdobyć twierdzę „Portowców”. Lechici nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, bowiem jeśli chcą do końca walczyć o mistrzowski tytuł muszą siedzieć na ogonie liderowi. Poznaniacy wygrali trzy ostatnie mecze dzięki czemu przezimowali do wiosny na podium. Gdyby nie proste błędy obrońców jesienią Kolejorz prowadziłby w tej chwili w Ekstraklasie i nie musiał oglądać się na innych. W starym roku przekleństwem Wielkopolan były końcówce minuty meczów podczas których Lech stracił mnóstwo goli.

Jesienią poznańska defensywa nie stanowiła monolitu, choć statystycznie pod względem liczby straconych goli i tak była najlepsza w lidze. Zimą trenerzy mocno pracowali nad poprawą gry obronnej. Tylną formację wzmocnił też Tamas Kadar i to wszystko ma sprawić, że wiosną będzie po prostu lepiej. – „Chcę, by wiosną nasza drużyna była dojrzalszym zespołem niż jesienią. Nie może być momentów, które zdarzały nam się w zeszłej rundzie, gdy wypuszczaliśmy wynik w ostatnich minutach.” – powiedział szkoleniowiec „niebiesko-białych”, Maciej Skorża.


W rundzie rewanżowej szalenie istotną rzeczą oprócz stabilizacji w grze defensywnej będzie stabilizacja w osiąganych wynikach. Jesienią Kolejorz po wysokim zwycięstwie przeważnie u siebie jechał na wyjazd i w kuriozalnych okolicznościach na własne życzenie tracił punkty. Lechici nagle tracili kontrolę, gole i punkty. Po zimie ma być inaczej. – „Wiosną nie może być takich meczów jak choćby w Gliwicach, gdzie zupełnie nie panowaliśmy nad sytuacją na boisku. Takich spotkań nie chcę widzieć w tej rundzie.” – jasno odparł Maciej Skorża. – „Wiosną musimy być dojrzałym zespołem, któremu nie będą się zdarzały dziwne momenty.” – dodał opiekun Lecha Poznań.

Rozgrywki 2014/2015 to 13 sezon Kolejorza od ostatniego powrotu do Ekstraklasy. Na 12 ostatnich w aż 9 lechici notowali lepszą wiosnę od jesieni. Na dodatek w dwóch ostatnich latach poznaniacy wygrali wszystkie kwietniowe mecze. Tej wiosny od 14 lutego do 7 czerwca Wielkopolanie rozegrają łącznie 23 spotkania jeśli oczywiście nie ośmieszą się i dojdą do finału Pucharu Polski. Celem Kolejorza w rozpoczynającej się dzisiaj rundzie jest dublet. Lech Poznań pierwszy raz od sezonu 2008/2009 ma realne szanse na podwójną koronę, a jego szeroka i wyrównana kadra daje nadzieje wierzyć w zdobycie choćby jednego trofeum.

Trener „niebiesko-białych” zdaje sobie jednak sprawę, że bez regularnych wygranych jego zespół nawet mimo zimowych transferów nic wiosną nie osiągnie. – „Bez seryjnych zwycięstw nie mamy w ogóle co marzyć o sukcesach. Udało nam się wygrać trzy ostatnie mecze jesienią i teraz wiosną chcemy to kontynuować.” – zapowiedział Skorża, który jest zadowolony z pracy całej drużyny w ostatnich tygodniach. – „Zespół dość szybko zrozumiał sposób gry, który chcielibyśmy preferować.” – oznajmił na koniec trener Lecha Poznań wierzący w udaną rundę wiosenną 2014/2015 dla wielkopolskiego klubu.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


9 komentarzy

 1. 07 pisze:

  No zobaczymy jak to będzie wyglądać?

 2. RobertLech!!! pisze:

  Dawno nie czułem się tak pewnie przed spotkaniami Lecha a to naprawdę miłe uczucie kiedy nie trzeba bać się o kompromitację w obronie lub mentalne olanie spotkania, ta wiosna będzie nasza, PP i MP do Lecha należy (;

 3. mól pisze:

  @RobertLech!!!- pewnym to można być po meczu!!!

 4. ssok pisze:

  Nie wiem czy nie jest to najważniejszy mecz w tym sezonie. Wszyscy liczymy na zmiany i sztab trenerski z piłkarzami pewnie też. Jeżeli zaliczymy dzisiaj wtope ( tfu) to może pojawić się znowu problem z wiarą we własne siły. Nie pozostaje nic innego jak zrobić ze śledzi paprykarz.

 5. kibol pisze:

  W górę serca …….

 6. tomasz1973 pisze:

  RoberLech
  A na jakiej podstawie jesteś taki spokojny?
  Wiara i nadziej kibola to jedno i to zawsze się ma przed startem, ale sport ma to do siebie, że czasami nawet lepszy zaczyna mieć problemy, tak wie z tą pewnością zluzuj trochę i poczekaj parę godzin.
  Wieczorem będziemy wszyscy trochę mądrzejsi i wtedy się okaże, czy nasza wiara ma odpowiednie fundamenty.

 7. master pisze:

  Jestem przekonany sezon 2014/2015 PP i MP jest Kolejorza!!!

 8. truskawa pisze:

  popieram zdanie @tomasza1973 nie pompujcie tego cholernego balonika. Każdy z nas chce wygranej Kojejorza ale na podstawie sparingów nie mozna wywnioskować jak potoczy się dzisiejszy mecz. Ja uwazam że bedzie to mecz „walki” i detale zadecydują o wygranej. W ciemno biorę 0-1!

 9. El Capitán pisze:

  Wierzę, że stać nas na podwójną koronę(czyli dublet). Ale to piłkarze swoją postawą na boisku muszą udowodnić, że podwójna korona im się należy i na nią zasługują. Pierwsza okazja już dzisiaj. Jeśli ją nie zmarnują, to będzie dobrze. Po dzisiejszym meczu wieczorem tak jak powiedział tomasz1973 wszyscy będziemy mądrzejsi.