#DychaKownasia przekroczyła 50 tys. zł

kownackiPięć dni temu na Twitterze ruszyła akcja #DychaKownasia, która szybko zyskała popularność w całej Polsce. Dzięki niej udało się już ubierać ponad 50 tysięcy złotych.


11 lutego na Twitterze użytkownik o nicku „Fryzjer” spytał Dawida Kownackiego, czy robi jakiś zakład na wiosnę? Przegrany tego zakładu miał przeznaczyć pieniądze na cel charytatywny. „Kownaś” przyjął zakład, akcję pociągnął internauta o nicku @D_Mroz, a potem pozostali kibice mający konto na TT. Dawid Kownacki po przyjęciu propozycji zapowiedział na Twitterze, że jeśli wiosną nie strzeli 10 goli (Ekstraklasa + Puchar Polski) to wpłaci 5 tysięcy złotych na szczytny cel. Natomiast jeśli zdobędzie w rundzie wiosennej 10 bramek wówczas bejmy na cel charytatywny wpłacą kibice, którzy na Twitterze zadeklarowali pod hashtagiem #DychaKownasia wybraną przez siebie kwotę pieniędzy.

Do szczytnej akcji przyłączyło się mnóstwo kibiców i dziennikarzy. Po 10 tysięcy złotych w przypadku zdobycia 10 goli przez „Kownasia” dorzuci też prezes Legii Warszawa i zarząd Kolejorza. Do akcji włączyliśmy się także my. Jeżeli Dawid Kownacki strzeli wiosną 10 bramek wówczas KKSLECH.com wpłaci 50 zł, a jeśli zespół Kolejorza dodatkowo zdobędzie wiosną Puchar Polski lub Mistrzostwo Polski dorzucimy do puli bonusowe 50 zł.

W łącznej puli jest już ponad 50 tysięcy złotych, a przecież akcja trwa dopiero 5 dni. Udział w akcji #DychaKownasia bierze na Twitterze coraz to więcej osób. Na stronie STS.pl powstał nawet zakład czy „Dawid Kownacki zdobędzie przynajmniej 10 goli na wiosnę?”. Kurs na „TAK” wynosił niedawno 5.00 a na „NIE” 1.10. Sam prezes STS-u, Mateusz Juroszek zadeklarował zresztą dorzucenie do puli 5 tysięcy złotych.

Wszystkich kibiców Kolejorza zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Żeby to zrobić należy przede wszystkim założyć konto na coraz popularniejszym w naszym kraju Twitterze, zaobserwować profil @KKSLECH.com i wpisać dowolną sumę bejmów pod hashtagiem #DychaKownasia

Sam piłkarz zdecydował wszystkie pieniądze uzbierane w tej akcji przekazać na zapewnienie opieki medycznej i rehabilitacji chorej córce trenera juniorów starszych, Wojciecha Tomaszewskiego. – „Przyjąłem zakład od kibiców i cieszę się, że będę mógł pomóc. Cel jest jeden. Trenowałem u tego trenera przez 7 lat. Dużo mu zawdzięczam, więc jeśli jest taka możliwość, to chcę mu pomóc.” – powiedział Dawid Kownacki.

Pomóc 1,5 letniej Wiktorii, która urodziła się z wadami wrodzonymi można również za sprawą oddania 1% swojego podatku. Więcej informacji na grafice -> tutaj i tutaj Poniżej także dane do PIT-u.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
KRS 0000186434
Cel szczegółowy: 1% – WIKTORIA TOMASZEWSKA 105/T

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


11 komentarzy

 1. rawiczfc pisze:

  Niestety, nie posiadam wiele oszczędności… Ale deklaruje publicznie i przed własnym sumieniem: Lech zdobywa w sezonie 2014/15 po raz 7. Mistrzostwo Polski i ten choć symboliczny 1000 zl idzie z mojej kieszeni na cel charytatywny w gminie Rawicz. Zdobycie przez Lecha jedynie Pucharu Polski (po raz szósty w historii) – wpłacam choc te śmieszne 600 zł. Kolejorz zdobywa dublet (po raz pierwszy od 1984 roku), a ja swej strony wpłacam charytatywnie „cwiartkę” z dychy, czyli 2500 zł. Tylko do jasnej chol…. Panowie zawodnicy – pokażcie trochę woli walki oraz ambicji i dajcie nam kibolom w ogóle szanse na spełnienie tych deklaracji!!!

 2. siara pisze:

  Super akcja, tylko szkoda ze na konto charytatywne pojdzie tylko 5 tys, bo kownas nie ma szans strzelic 10 goli, obym sie mylil

 3. GROSZKINS pisze:

  Spokojnie jeśli nie będzie miał kontuzji,stać go na to.

 4. PWR pisze:

  Jak Kownacki dalej będzie tak grał jak w Szczecinie to na pewno nie strzeli tych 10 goli

 5. zawisza pisze:

  Jeżeli zacznie grać na szpicy, a nie będzie rzucany po kontach bo muszą grać gwiazdy Vojo i Zaur, no i ominą go kontuzje, to szanse ma. ale obstawiam że za 2-3 tygodnie jedna kontuzja, później w maju kolejna, i zagra w sumie w 10 meczach, w tym większość na skrzydle.

 6. Soku pisze:

  @zawisza,
  Przecież Zaur dopiero co złapał kontuzję i około miecha będzie poza składem…

 7. MaPA pisze:

  @siara-a ja słyszałem że choćby Kownaś zaklad przegrał deklarujący i tak te bejmy dadzą na szczytny cel.

 8. DoSa pisze:

  Wielkie brawa dla Kownasia !, bo nie chodzi tu tak na prawdę o to czy strzeli, chociaż dobrze by było dla Lecha, ale chodzi o szczytny cel jaki przyświeca akcji. Najważniejsze, że akcja nabrała już ogólnopolskiego rozgłosu, do której przyłączyli się niektórzy dziennikarze NC+, oferując co prawda wpłaty z tytułu niestrzelenia 10 bramek przez Kownasia, ale dzięki temu dziecko otrzyma wsparcie finansowe bez względu na końcowy rezultat. Dla mnie tą akcją młody przecież wiekiem Kownacki okazał ogromną dojrzałość życiową i wykazując się empatią.

 9. MaPA pisze:

  Taką akcją Kownaś wykonał lepszy „pijar” dla Lecha niż zawodowi macherzy od tego.

 10. inoroz pisze:

  cel szczytny ale niech się weźmie do roboty.

 11. tomasz1973 pisze:

  Daj boże, że strzeli ( osobiście w to nie wierzę ) -wszyscy będą mieli radochę i korzyści. Cel szczytny, bramki pomogą Lechowi, co da nam pkt. ,a to sprawi radochę kibolom.