Przedmeczowa analiza Lech – Ruch

analizaPojutrze o 15:30 Lech Poznań zagra u siebie z Ruchem Chorzów. Kolejorzowi w ostatnich latach leży ten klub i w niedzielę nie pozostaje Wielkopolanom nic innego jak podtrzymać serię.


Lecha i Ruch dzieli w tej chwili przepaść zarówno sportowa jak i organizacyjna, ale poznaniakom pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć chorzowian. Wielkim atutem „Niebieskich” są stałe fragmenty gry, a akurat po nich Kolejorz miał w zeszłej kolejce wielkie problemy.

Mocne strony Ruchu

Najmocniejszą stroną Ruchu jest zgranie tej drużyny, charakter i solidność każdego zawodnika z każdej formacji. W Ruchu nie ma zbyt dużych indywidualności, gra tam aż trzech piłkarzy podchodzących pod 40-stkę, ale jest też skuteczny Grzegorz Kuświk, który w dotychczasowej karierze strzelał już gole Lechowi. „Niebiescy” stosujący ustawienie 1-4-2-3-1 bardzo dobrze grają skrzydłami. Niezwykle silną stroną Ruchu są także stałe fragmenty gry wykonywane przez prawonożnego Filipa Starzyńskiego oraz lewonożnego Marka Zieńczuka. Na dośrodkowania tej dwójki trzeba będzie bardzo uważać, bo każdy błąd, złe pokrycie przy rzucie rożnym lub wolnym przeciwnika może zakończyć się golem dla chorzowian.

Słabe strony Ruchu

Najsłabszą stroną Ruchu i to bardzo wyraźną jest dynamika poszczególnych graczy na którą ma wpływ również wiek wielu zawodników. Piotr Stawarczyk, Marcin Malinowski, Łukasz Surma, Marek Zieńczuk czy Filip Starzyński, który jest najmłodszy z tego grona, delikatnie mówiąc, szybkością nie imponują i w ofensywnie będzie można to łatwo wykorzystać. W dodatku Ruch Chorzów ma stosunkowo niski i słaby fizycznie środek pola co także będzie można łatwo wykorzystać. Niska pozycja „Niebieskich” w tabeli nie jest żadną niespodzianką. Sportowo Ruch to naprawdę słaby zespół, który oprócz Zawiszy jest najpoważniejszym kandydatem do spadku.

Jak może zagrać Ruch?

Główną bronią Ruchu są stałe fragmenty gry Zieńczuka oraz Starzyńskiego, a także wrzutki ze skrzydeł na Grzegorza Kuświka i pojutrze „Niebiescy” na pewno będą na to liczyć. Ruch nie ma czym i kim zaskoczyć Lecha. Wszyscy zawodnicy występujący w tej drużynie są trenerom Kolejorza dobrze znani identycznie jak taktyka rywala. Chorzowianie na pewno będą mocno cofnięci czekając na kontry skrzydłami. Grzegorz Kuświk i stałe fragmenty to dwie i jedyne bronie przeciwnika.

Jak powinien zagrać Lech?

Im Lech szybciej strzeli gola tym lepiej. Wtedy Ruch nie będzie już mógł czekać na Kolejorza tylko sam będzie zmuszony zaatakować. Chorzowianie sportowo są znacznie słabsi i ze względu na niską szybkość zawodników z wygrywaniem pojedynków 1 na 1 będą mieli duże problemy, dlatego właśnie tak ważne jest jak najszybsze strzelenie Ruchowi gola. Oczywiście lechici nie mogą zapomnieć o obronie. W tygodniu poznaniacy szlifowali obronę stałych fragmentów gry, zatem wypada mieć nadzieję, że pod tym względem zaprezentują się lepiej niż tydzień temu.

Nasz typ

Przed meczem za Lechem przemawia wszystko łącznie z bardzo dobrym bilansem ostatnich meczów, którego nie musimy już przypominać. Gdyby Kolejorz kolejny raz wbił chorzowianom cztery gole byłoby fajnie, ale tak naprawdę najważniejsza jest wygrana. Nic nie wskazuje na stratę punktów, tak więc typujemy pewne zwycięstwo poznaniaków.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


10 komentarzy

 1. Anonim pisze:

  Obstawiam skład :

  Gostomski , Kędziora , Arajuuri , Kamiński , Douglas , Trałka , Djoum , Gergo , Formella , Jetić , Hamalainen

 2. Giacore pisze:

  Oby wszyscy byli zdrowi i zdeterminowani. Liczę na dobry początek sezonu na bułgarskiej.

 3. Belmondo pisze:

  Wiara. Gramy u siebie. Liczę, że spokojnie ogramy hanysów. Typuję 3:0. Z Legii odchodzi Radovc, Teraz będziemy dominować w lidze.

 4. jaro sier pisze:

  oby był­o dobrze bo podobno piast też był ogrywany dość wysoko a jak się skończyło wszyscy widzieliśmy zawodnicy ruchu zepną się na maxa a bramkarz będzie miał dzień konia i może być nie miła niespodzianka ,a przecież LECH nie ma napastnika

 5. KENT pisze:

  @Belmondo – Zapomnij, że Ruchem wygramy 3:0, chyba ze kilku będzie miało sraczkę. Jak? wygramy to przewagą 1 bramką. Jeśli chodzi o Legie, wczoraj w LE też grali bez ,,PREDATORA – nowa ksywa na Radovicia, i mimo że przegrali 1:0 z AJAX to uważam, że źle nie wypadli tym bardziej że grali na wyjeździe, tak że u tęczowców jeszcze potencjał jest. I byłbym jeszcze ostrożny z takim stwierdzeniem jak dominacja w lidze. Poczekajmy jeszcze kilka spotkań i w tedy będziemy wiedzieć dużo więcej.

 6. ramirez pisze:

  wg mnie zagrają tak:

  Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Luis – Trałka, Jevtić – Gergo, Kasper, Formella – Vojo

  chociaż podejrzewam, o zgrozo Drewniaka od 1 minuty, bo kiedy ma coś zagrać jak nie z Ruchem na bułgarskiej?

  Liczę co prawda na debiut Djuma, ale wątpie by to się wydarzyło.

  zagramy z jednem DM – Trałka, bo będziemy grać ostro i ofensywnie

  pewno zobaczymy na boisku Zaura, Holmana i Kownackiego (ponoć jest prawie zdrowy i liczy na minuty w meczu).

 7. ramirez pisze:

  a i uwazałbym za bardzo rozważne wystawienie Douglasa na lewe skrzydło.

  ewentualnie za Formelle mógłby tam zagrać Holman, bo Kownacki wejdzie jak wejdzie to dopiero w drugiej połowie.

 8. KibiKole pisze:

  Panowie, STS ma wszystkie bilety na Lecha za 50% ceny w swoich punktach w Wielkopolsce. NIE TRZEBA mieć karty ani konta u bukmachera, wystarczy karta Lecha i na nią nabijają bilety ze zniżką!

 9. KibiKole pisze:

  No, Panowie, STS ma wszystkie bilety na Lecha za 50% ceny w swoich punktach w Wielkopolsce. NIE TRZEBA mieć karty ani konta u bukmachera, wystarczy karta Lecha i na nią nabijają bilety ze zniżką!

 10. B_c00L pisze:

  Ja mam andzieje na taki sklad:
  Jasiu – Kendi, Paulus, Kadar, Barry – Tralka, Djoum, Jevtic – Gergo, Hama, Formella
  Sadajev, Szymek, Luis, Kamien, Gostek, Holman, Vojo rezerwa