Śmierć Wschodniej Taktyce + 70 zdjęć z meczu

lechjagaW meczu 23. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań pokonał w obecności ponad 18 tysięcy ludzi dotychczasowego wicelidera tabeli, Jagiellonię Białystok 2:0 (0:0) i sam wskoczył na drugie miejsce. Goście od początku spotkania grali na czas, symulowali faule i zamurowali dostęp do własnej bramki. Ostatecznie zwyciężył futbol, a Kolejorz uczynił ważny krok do zdobycia Mistrzostwa Polski.

70 zdjęć z piątkowego meczu Lecha z Jagiellonią 2:0:

Przedmeczowy raportu NA ŻYWO:

19:15 – Witamy na pierwszym w tym roku raporcie przedmeczowym i meczowym prosto z Bułgarskiej! Tym razem przeprowadzimy go bez przeszkód :)Witamy i oczekujemy dziś od Lecha wygranej.

19:17 – Na dzisiejszym meczu będzie oprawa.

19:18 – Poniżej skład Lecha. Bez niespodzianek.

19:18 – Murawa dziś przygotowana świetnie. Niebawem damy jej zdjęcie.

19:21 – Murawa:
murawajaga

19:22 – Na murawie są porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn. W środku stadionu lekka mgiełka.

19:24 – Przygotowania do przedstawienia oprawy:
lechoprawa

19:27 – Kibice tak jakby rzucili się na bilety. Można spodziewać się dziś nawet 20000 widzów.

19:28 – Na razie stadion zapełnia się powoli. Jaga jeszcze nie przyjechała.

19:35 – W Kotle wywieszane są już pierwsze fany.

19:35 – Pod stadionem wybuchają achtungami. Mimo zakazu.

19:39 – Poniżej także skład Jagi.

19:40 – Dziwny wybór Probierza. Na lewej obronie zagra prawonożny defensywny pomocnik. Trener gości pisał coś w nocy na TT o zaskoczeniu Lecha, ale wszyscy spodziewali się, że będzie to pozytywne zaskoczenie…

18:42 – Bramkarze obu ekip są już na rozgrzewce. Skromna grupa kibiców Jagi także dojechała.

19:43 – Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na TT – @KKSLECHcom – tam znajdzie się dużo więcej informacji na temat meczu Lecha z Jagiellonią i przede wszystkim pojawiają się tam one szybciej.

19:46 – W dzisiejszym meczu na kartki muszą uważać Sadaev, Kownacki i Trałka, którzy są zagrożeni pauzą.

19:47 – Dzisiejszy mecz obserwują przedstawiciele Legii w tym m.in. Żewłakow. W Pruszkowie był nawet sam Berg z kolegami, ale wyszli przed końcem.

19:49 – W pierwszym meczu 23. kolejki Ruch wygrał z Pogonią 2:1.

19:50 – Lech już na rozgrzewce. Został powitany głośnym okrzykiem Kolejorz.

19:52 – Jaga również już się rozgrzewa. Do meczu niecałe 40 minut.

19:53 – Filmik z oprawą postaramy się oczywiście wrzucić jak najszybciej tak samo jak zdjęcia, które będą w osobnym newsie.

19:57 – Tak to wygląda:

20:01 – Stadion zapełnia się coraz lepiej. Po trybunach widać już, że będzie dobra frekwencja.

20:04 – Raz jeszcze warto zwrócić na murawę. Mimo początku marca trawa wygląda świetnie nie tylko wizualnie. Równy i mocny zielony dywan.

20:08 – Wiosną mamy ten komfort, że we wtorek zagrał inny skład, a dziś zagra inny. Lechici nie mają być więc prawa zmęczeni. Oczekujemy zwycięstwa, podtrzymania twierdzy Poznań najlepszej w lidze i awansu na pozycję wicelidera.

20:09 – Wszelkie statystyki przemawiają dziś za Lechem. Pamiętamy jednak o największej sile gości, czyli kontrach. Oby obrońcy Kolejorza uważali na nie tak samo jak byli czujni przy stałych fragmentach.

20:16 – Jaga zakończyła już rozgrzewkę, Lech jeszcze się rozgrzewa. Zaczynamy za niecałe 15 minut.

20:19 – Idealna muza leci na stadionie. Airbase – Medusa i za 10 minut zaczynamy trudną walkę o 3 punkty!

20:20 – Kocioł pełny w jakiś 90 procentach. Boki puste.

20:22 – Kocioł rozpoczął już doping.

20:23 – Jagi w porywach w sektorze z 200-300 osób.

20:24 – W bramce Jagi stoi golkiper, który w 2011 roku przyjął tu czwórkę. Trzy gole wbił wtedy Rudnevs.

20:27 – Goście w sektorze prezentują się wizualnie nieźle. Wszyscy w koszulkach.

20:28 – Wychodzą! Oba zespoły w tradycyjnych strojach. Z głośników hymn Lecha.

20:34 – Mecz opóźniły serpentyny.

21:32 – Fotki trybuny z I połowy:

2 min. – Mecz rozpoczął się z 5-minutowym opóźnieniem. Oba zespoły dopiero zaczęły grać.
3 min. – Na razie gra toczy się w środku pola.
6 min. – Póki co nuda. Sporo fauli i złych zagrań.
8 min. – Sędzia niestety słabo na razie ogarnia.
11 min. – Dobra wrzutka Douglasa i piłkarze obu drużyn starli się głowami. Sędzia na razie co chwilę przerywa grę.
14 min. – Gergo po tym starciu nie wróci już na boisko.

19 min. – Zupełnie nic się nie dzieje. Istna kopanina i sporo walki.
23 min. – Jagiellonia gra bardzo wysoko. W dodatku wiecznie symuluje urazy.
24 min. – Ładna główka Hamy do Zaura i w ostatniej chwili interweniuje Baran.
25 min. – Bramkarz gości gra na czas… w 25 minucie.

33 min. – Lech bez akcji. Jaga cofnięta całym zespołem.
34 min. – Płaski strzał z daleka broni Baran.
35 min. – Ładne uderzenie Linettego z daleka broni Baran.
41 min. – Zupełnie nic się nie dzieje. Jaga nawet nie ma ochoty atakować, natomiast Lech nie może się przebić przez mur.
45 min. – Akcje środkiem i skrzydłami nie przynoszą efektu. Dawno nikt nie był tu tak zamurowany jak Jaga.
45+5 min. – Kombinacyjna akcja Lecha, jednak strzał Zaura był zbyt lekki.
45+7 min. – Do przerwy 0:0. Jaga ma zero strzałów… przyjechała tu zamurować bramkę.

47 min. – Aktywny początek w wykonaniu obu ekip.
53 min. – Lech ponownie przejął kontrolę.
54 min. – Strzał z wolnego Kolejorza trafia w mur.
59 min. – Niemrawe te akcje Lecha. Za dużo kombinowania.

63 min. – Główkę Piątkowskiego z bliska świetnie broni Gostomski.
65 min. – Płaski i niecelny strzał Formelli.
70 min. – Kompletna nuda…
75 min. – Strzał głową Arajuuriego po wolnym minimalnie obok bramki.

77 min. – Ależ błąd Gostomskiego! Na szczęście nie ma gola.
79 min. – Zablokowany strzał Formelli.
81 min. – Piłkarskie szachy mamy. Niestety.
86 min. – 1:0 GOOOOOOOOOOOOL!!!! Douglas z dystansu po ziemi i Lech prowadzi!
88 min. – Kownacki sam na sam i broni Baran!!!
89 min. – Karny po faulu na Szymku!
90 min. – Kendi pewnie i 2:0!
90 min. – Koniec! Lech zburzył mur i jest wiceliderem!

KKS Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)

Bramki: 86.Douglas 90.Kędziora – k.

Żółte kartki: Pawłowski, Arajuuri, Trałka – Modelski, Pazdan

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 18523

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Lovrencsics (15.Formella), Hamalainen (65.Keita), Pawłowski – Sadaev (71.Kownacki).

Rezerwowi: Burić, Henriquez, Kadar, Djoum, Keita, Formella, Kownacki.

Jagiellonia: Baran – Modelski, Madera, Tarasovs, Tymiński – Grzyb, Pazdan – Dzalamidze (57.Piątkowski), Gajos, Mackiewicz – Tuszyński.

Rezerwowi: Drągowski, Straus, Augustyniak, Pawlik, Romańczuk, Savicky, Piątkowski.