Niezły bilans Skorży

skorza43-letni szkoleniowiec Maciej Skorża trenuje Lecha Poznań już od ponad 6 miesięcy. Efekty jego pracy są coraz bardziej widoczne tak samo jak zmiany, które wprowadza.


Z szatni Kolejorza wreszcie czuć profesjonalizm, zasady i większą ambicję u piłkarzy co przekłada się też na polepszające się wyniki oraz na większą wiarę w sukces. W ciągu zaledwie 6 miesięcy pracy Skorży przy Bułgarskiej lechici praktycznie awansowali do półfinału Pucharu Polski co za panowania Mariusza Rumaka było niemożliwe. Poznaniacy pod wodzą nowego trenera w trzech pucharowych meczach zaliczyli trzy zwycięstwa.

Ogółem w 16 ligowych spotkaniach zaliczyli bilans 8-6-2, gole: 31:15 zdobywając 30 punktów. Jest to o 2 oczka gorszy wynik od liderującej Legii Warszawa. Za kadencji Skorży „niebiesko-biali” stracili jednak najmniej goli w lidze, zaliczyli najmniej porażek i zdobyli najwięcej bramek u siebie. Bułgarska pod wodzą 43-letniego trenera stała się zresztą twierdzą nie do zdobycia.

Pod rządami Macieja Skorży poznaniacy wraz z pojedynkami w Pucharze Polski zanotowali do tej pory domowy bilans 9-1-0, bramki 27:6 w tym ligowy 7-1-0, 21:4, który jest oczywiście najlepszy w Polsce. Statystyka gier na Inea Stadionie ma oczywiście korzystny wpływ na ogólną statystykę – 11-6-2, gole: 42:18. Jedynie co leży za kadencji Skorży to wyjazdy. Bilans 2-5-2, 15:12 byłby jeszcze gorszy gdyby nie ostatnie 5:1 w Pruszkowie.

Lech Poznań za Macieja Skorży (19 meczów w 6 miesięcy)

Ekstraklasa: 30 pkt. 8-6-2, 31:15
Ekstraklasa + PP: 11-6-2, 42:18
Dom: 9-1-0, 27:6
Wyjazd: 2-5-2, 15:12

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


6 komentarzy

 1. fan pisze:

  Jeszcze dodając średnia punktów:
  – ogólnie (D. + W.): 1,87 na mecz
  – dom: 2,75 na mecz
  – wyjazdy: 1 na mecz

 2. Giacore pisze:

  1,87 pkt na mecz to nadal stanowczo zbyt mało. Min to 2.0

 3. bydgoszczanin pisze:

  Remis z podbeskidziem brakuje 2pkt i bylby swiete Giacorego 2pkt na mecz ktore tak chcail zdobywac jego bozyszcz i zbytnio mu sie nie udawalo:) Kolego w sobote komu kibicujesz:)

 4. Este pisze:

  @ fan: średnia wyjazdowa 1,22 pkt/mecz

 5. Pszczółka pisze:

  jeszcze niech wyeliminują te remisy na wyjazdach i będzie dobrze.Nie twierdzę że wszystko trzeba wygrać ale niektóre mecze aż prosiły się o zwycięstwo.W kontekście mistrzostwa właśnie takich wygranych później brakuje.

 6. Giacore pisze:

  Mój drogi. Czemu trzeba zdobywać min 2pkt na mecz? A no bardzo prosta odpowiedź na to. W 3 na 5 ostatnich sezonów zdobywając około 2 pkt na mecz bylibyśmy mistrzami. Ale tego rozumieć nie musisz.
  A na ostatnie gówniarskie pytanie nawet nie odpowiem zbyt niski poziom.