Czarno-czerwony obraz

lechzawiszaW meczu 24. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 0:1 (0:1). Kolejorz już od 25. minuty musiał radzić sobie w „10” po czerwonej kartce dla Arnauda Djouma i mimo paru niezłych okazji nie potrafił strzelić nawet gola. Tym samym wyniki Wielkopolan na wyjazdach nadal leżą.

3 min. – Od początku meczu Zawisza gra odważnie. Na razie nie muruje bramki.
5 min. – Pierwsza akcja Lecha, ale zły strzał Zaura.
8 min. – Szybka akcja Hamalainena. Niestety Kędziora nie zdołał oddać strzału.
11 min. – Sporo walki na boisku od początku spotkania. Piłkarze obu drużyn grają bardzo blisko siebie.
15 min. – Pierwszy kwadrans podobny do tego jak w meczu z Jagiellonią.

18 min. – Indywidualna akcja Zaura z lewej strony zakończona złym podaniem.
20 min. – Kolejna akcja Lecha i bombę Pawłowskiego z kłopotami broni Sandomierski.
25 min. – Z boiska za drugą żółtą wyleciał Djoum. Teraz będzie jeszcze trudniej…
27 min. – Alvarinho na raty próbował pokonać Gostomskiego. Nie udało się.

32 min. – 1:0 dla Zawiszy. Rzut różny i piłkę z bliska do siatki wbił Barisić.
36 min. – Niewiele zabrakło do 1:1. Gergo dośrodkował z prawej strony i minimalnie chybił Kamiński, który uderzył głową.
40 min. – Płaski strzał Kadara broni Sandomierski.
45 min. – Niebezpieczne wstrzelenie Ziajki, którego nikt nie zamknął.
45 min. – Do przerwy 0:1. Ciężko będzie w „10” nawet zremisować.

50 min. – Kopanina na początku drugiej połowy.
53 min. – Indywidualna akcja Zaura zatrzymana przez Sandomierskiego.
58 min. – Niecelny strzał Alvarinho.
60 min. – Zablokowana bomba Pawłowskiego przez Kędziorę.

66 min. – Kocioł pod bramką Lecha wyjaśniony przez Kamińskiego, który wybił piłkę.
69 min. – Groźną wrzutkę Gergo z wolnego wyłapał bramkarz.
74 min. – Niecelna bomba Ziajki po ładnym strzale z woleja.
75 min. – Strzał Formelli czubkiem buta minął bramkę Zawiszy.

85 min. – Od 10 minut mało się dzieje sama kopanina.
86 min. – Piłka po strzale Gergo trafia w poprzeczkę.
87 min. – Szybka kontra Zawiszy. Lechici rozpaczliwie się bronią zatrzymując piłkę na linii bramkowej.
88 min. – Idziemy w drugą stronę. Setkę zepsuł Hamalainen…
90 min. – Główkę Kamyka wyłapuje Sandomierski.
90+3 min. – Kompromitacja.

WKS Zawisza Bydgoszcz – KKS Lech Poznań 1:0 (1:0)

Bramki: 32.Barisić

Żółte kartki: Drygas, Mica, Ziajka – Djoum, Douglas

Czerwona kartka: 25 min. – Djoum (za drugą żółtą)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 4893

WKS Zawisza: Sandomierski – Wójcicki, Andre Micael, Marić, Ziajka – Majevsky, Drygas (46.Predescu) – B.Pawłowski (85.Alaverdashvili), Mica, Alvarinho (70.S.Kamiński) – Barisić.

Rezerwowi: Małkowski, Predescu, Pulhac, S.Kamiński, Strąk, Świerczok, Alaverdashvili.

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri (24.Kadar), Kamiński, Douglas – Djoum, Linetty – Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski (46.Formella) – Sadaev (62.Kownacki).

Rezerwowi: Burić, Kadar, Henriquez, Serafin, Keita, Formella, Kownacki.