Na stadionie: Więcej ambicji, Kolejorz więcej ambicji

Środowy mecz ze Zniczem Pruszków nie będzie zbyt długo wspominany przez kibiców. Piłkarze Lecha Poznań wyszli na murawę z konieczności, ale przynajmniej Kocioł miał okazję do potrenowania dopingu.


Mimo słonecznej środy zimny wiatr mocno dawał się we znaki i nie zachęcał zbytnio do przyjścia na Bułgarską. W dodatku rywal był słaby, losy dwumeczu zostały rozstrzygnięte już dwa tygodnie temu, a godzina jak na spotkanie w środku tygodnia była zbyt wczesna. Tym samym klub sprzedał na ten mecz nieco ponad 2 tysiące biletów. Na szczęście karnetowcy dość licznie przybyli na stadion, zatem na trybunach zasiadło 8273 kibiców (jedna z niższych frekwencji na nowej Bułgarskiej). Większość kibiców dotarła na Inea Stadion na ostatnią chwilę, a niektórzy wchodzili na trybuny nawet po godzinie 18:00. Nikt z Pruszkowa nie przyjechał do Poznania, zatem sektor gości był pusty.

Po tradycyjnym odśpiewaniu hymnu mimo małej liczby fanatyków w Kotle prowadzony był niezły doping. Był to idealny mecz, aby trochę się pobawić i potrenować niektóre przyśpiewki. Klima pochwalił zresztą kibiców, którzy przyszli na to spotkanie przedstawiając także swojego syna, który poprowadził przez chwilę doping. Była też tradycyjna prośba, aby dziewczyny wybrały się na piętro oraz kilka rozmów motywacyjnych przed niedzielą w tym instrukcja jak klaskać i jak śpiewać. Kocioł wizualnie wyglądał wczoraj dobrze. Był „niebiesko-biały” co jest najważniejsze.

Pod koniec pierwszej połowy II trybuna widząc znudzonych koniecznością rozegrania tego meczu piłkarzy skandował „Więcej ambicji, Kolejorz więcej ambicji”. Lechitów schodzących na przerwę żegnały gwizdy. Po zmianie stron I, III i IV trybuna dość często gwizdała na widok znużonych zawodników. Nawet gol na 1:0 nie podniósł ludzi z miejsc. Nie było radości po tej bramce, a tylko lekkie jęknięcie stadionu. W końcówce meczu doping został jeszcze bardziej nakręcony za sprawą zabawy w Kotle. Było trochę pojazdów na policję i Legię w tym m.in. „A w niedzielę tu przyjdziemy, Legię ku*wę rozjebiemy” czy „Nie ku*wa Legia, żaden Śląsk”. Po końcowym gwizdku piłkarze otrzymali brawa od stadionu za awans, a Kocioł domagał się zwycięstwa w niedzielę. Do puszek zebrano w środę 3724,34 zł.

>> Fotorelacja z meczu PP: Lech Poznań – Znicz Pruszków 1:0 (38 zdjęć)

Trybuny Lech – Znicz 1:0

Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2014/2015:

> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 4:2 d. + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik Ł. 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – GKS 5:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zawisza 6:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Stjarnan 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:3 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Kalju 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 4:0 + FOTO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


9 komentarzy

 1. liszka pisze:

  Hasła motywacyjne trzeba formułować w języku angielskim bo większość graczy się nim posługuje .Polak grający w niemczech musi nauczyć się języka a w naszej lidze i drużynie jest tym różnie.

 2. 07 pisze:

  Spkojny jestem o zaangażowanie w niedzielę, ale trzeba dziś otwarcie powiedzieć, że wielu grojków przeszło obok meczu wczoraj. I chodzi tutaj o tych którzy są brani pod uwagę przy ustalaniu pierwszej 11 na tirówkę. Skorża powinien wejść do szatni i powiedzieć, że jeśli ktoś w Poznaniu chce tak grać to może się powoli pakować, bo kibice przychodzą na stadion oglądać dobry mecz, a nie ”podaj mi, a ja tobie”….

 3. olewniczak pisze:

  przecież mecz był o nic , można było olewać grę, w niedzielę powinni dobrze grać , wczoraj nie musięli

 4. MaPA pisze:

  Olewniczak-i tu jesteś w błędzie.Zawsze mają grać z zaangażowaniem.Takie podejście prowadzi do minimalizmu.W każdym spotkaniu mają dawać z siebie wszystko.Nic innego nie mają do roboty.

 5. 07 pisze:

  @MaPa – I tutaj się z Tobą zgodzę. Jeszcze dużo pracy nad mentalnością w Lechu. Dużo…

 6. 07 pisze:

  @MaPa – I tutaj się z Tobą zgodzę. Jeszcze dużo pracy nad mentalnością w Lechu. Dużo…

 7. las pisze:

  Ja na ten przykład na mecz przyjechałem z Tczewa także trochę czasu i nie tylko straciłem… A tu panowie piłkarze odwalili klepanie piłeczki po obwodzie… tak się nie robi choćby z szacunku do kibiców!!!

 8. kibol pisze:

  @olewniczak: musieli, z szacunku dla kibiców, ale im się nie chciało, albo są słabi. Ja na ich miejscu bym się ze wstydu spalił.

 9. Dawid pisze:

  Skorża dobrze po meczu podsumował zaangażowanie większości grajków – mieli okazję wywalczyć sobie miejsce na niedziele ale zawiedli więc zaczną maks na ławie…

  Co do dopingu – czułem się jak na sparingu…. jeden z najsłabszych meczy pod tym względem… chociażz drugiej strony każdy chciał oszczędzać gardło na niedzielę 🙂