Pozostał wstyd i rewanż

PPW pierwszym meczu 1/2 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2014/2015, Lech Poznań w kompromitujący sposób przegrał z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:3 (1:0). Kolejorz szybko wyszedł na prowadzenie, ale potem totalnie odpuścił ambitnemu i walecznemu rywalowi, który strzelił trzy gole w tym dwa po rzutach rożnych dzięki czemu ma bardzo dobrą zaliczkę przed rewanżem. Dla „niebiesko-białych” to kolejny wstyd, ale większy będzie, gdy w rewanżu nie dadzą rady.

2 min. – Pierwszy rzut rożny dla Błękitnych bez zagrożenia bramki Lecha.
5 min. – Szybka akcja Lecha, jednak Sadaev przesadził z dryblingiem.
8 min. – Fatalna pogoda w Stargardzie. W pierwszej połowie lechici grają z wiatrem.
9 min. – 1:0! Długa piłka, Sadaev łatwo poradził sobie z obrońcą i z bliska zdobył gola.
13 min. – Zablokowana bomba Fadeckiego z wolnego.

18 min. – Po straconej bramce Błękitni chcą atakować.
20 min. – Świetny strzał Kadara z daleka broni Ufnal.
23 min. – Trzy rożne dla Błękitnych bez zagrożenia.
24 min. – Indywidualny rajd Pawłowskiego lewą stroną. Niestety pomocnik Lecha stracił piłkę.
29 min. – Nieco wyrównany mecz. Lech bardzo dobrze czuje się w kontratakach.

35 min. – Na razie więcej z gry ma rywal tylko niewiele z tego wynika.
36 min. – Świetna sytuacja po kontrze dla Lecha, ale Sadaev z bliska minimalnie chybił.
41 min. – Zespół Błękitnych nieco siadł. Niestety Lechowi brakuje ostatniego celnego podania.
44 min. – Chamska gra Błękitnych. Co chwilę wymuszają faule i symulują.
45 min. – Do przerwy 1:0. Fatalna murawa, fatalna pogoda i zespół Błękitnych, który przewraca się w co drugiej sytuacji.

48 min. – Niecelny strzał Kownackiego z daleka. Chwile wcześniej akcja Błękitnych nawet bez strzału.
53 min. – Początek drugiej części znów wyrównany.
54 min. – 1:1. Piłka po rożnym spadła prosto na nogę Pustelnika, który strzałem z powietrza wyrównał.
59 min. – Musi się Lech obudzić, bo nadal przeważają gospodarze, którzy grają teraz z wiatrem.

60 min. – Tu powinien być gol !!! Kownacki z paru metrów trafia jednak w bramkarza. To nie prima aprilis!
64 min. – 2:1 dla Błękitnych po rzucie rożnym. To może teraz się obudzą.
68 min. – Niestety teraz Błękitni symulują faule jeszcze bardziej.
72 min. – Spore zamieszanie pod bramką gospodarzy, ale nie ma gola.
73 min. – Główkę Zaura po wolnym łapie Ufnal.
75 min. – Kontra Błękitnych po kolejnej stracie. Lech zupełnie nie radzi sobie na tym pyrowisku.

84 min. – 3:1. Kolejny błąd obrony i Kosakiewicz mocnym strzałem zdobywa gola.
89 min. – Nie zanosi się tutaj na gola dla Lecha. Poznaniacy nie wiedzą co się dzieje.
90+2 min. – Zamieszenie w polu karnym Błękitnych. Piłkę wybijają gospodarze.
90+3 min. – Koniec. Kompromitacja. Na szczęście tu jest rewanż.

KP Błękitni Stargard Szczeciński – KKS Lech Poznań 3:1 (0:1)

Bramki: 54 i 64.Pustelnik 84.Kosakiewicz – 9.Sadaev

Żółte kartki: Kosakiewicz, Gajda, Ufnal, Poczobut – Kamiński, Kadar, Sadaev

Czerwona kartka: 86 min. – Sadaev (za drugą żółtą)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 2800

KP Błękitni: Ufnal – Kosakiewicz, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk – Fadecki, Poczobut, Wojtasiak (90.Kotłowski), Gajda (81.Inczewski), Gutowski – Wiśniewski (70.Wiśniewski).

Rezerwowi: Budnik, Baranowski, Więcek, Kotłowski, Zdunek, Zieliński, Inczewski.

KKS Lech: Burić – Ceesay (65.Kędziora), Arajuuri, Kamiński, Douglas – Kadar, Linetty (68.Drewniak) – Formella, Kownacki, Pawłowski (79.Ubiparip) – Sadaev.

Rezerwowi: Gostomski, Wilusz, Kędziora, Drewniak, Holman, Sanocki, Ubiparip.