Jedziemy do Warszawy, Kolejorz musi tam być w glorii chwały! + 69 zdjęć z meczu

zwyciestwoW rewanżowym meczu 1/2 piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2014/2015, Lech Poznań pokonał po dogrywce Błękitnych Stargard Szczeciński 5:1, 3:1 (2:1) i awansował do finału. Kolejorz rozpoczął to spotkanie bardzo zdecydowanie, ale po przypadkowej akcji stracił gola i musiał odrabiać straty. Na szczęście Wielkopolanie nie poddali się, grali do końca, przebili mur, a w nagrodę oraz w pełni zasłużenie 2 maja wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie.

19:35 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Witamy oczekując dziś AWANSU DO FINAŁU!

19:36 – Poniżej skład Lecha. Optymalny i ofensywny. Zaura zastąpi dziś Kownaś.

19:38 – Pierwsi kibice Lecha i Błękitnych są już na stadionie.

19:39 – Murawa:

19:39 – Właśnie włączyły się zraszacze, więc piła będzie dziś chodzić.

19:40 – Z tego co na razie widać goście wchodzą na stadion bez trąbek, które są rekwirowane.

19:41 – Błękitni trenują już swój doping. Tak będzie dopóki nie ryknie Kocioł.

19:45 – W Kotle są już wywieszane pierwsze fany. Dzięki gościom czuć atmosferę sporo przed meczem. Na sektorze jest już z kilkaset osób.

19:46 – Kocioł będzie dziś trochę inaczej ofanowany niż zwykle.

19:48 – Cieszy powrót Jevticia do kadry meczowej. Oby jednak Lech wcześniej rozstrzygnął losy dwumeczu i Szwajcar nie musiał się nadwyrężać.

19:49 – Błękitnych coraz więcej:

19:50 – Marek Ufnal wyszedł na rozgrzewkę i rozpoczął się doping. Na razie nawet głośny. Goście mają bęben.

19:51 – Niestety pojedyncze wuwuzele przedostały się na sektor…

19:52 – Do meczu niecała godzina, ale już teraz czuć stawkę tego spotkania. Na trybunach zasiądzie dziś około a nawet ponad 20000 ludzi. Kibice Lecha zmobilizowali się bardzo dobrze.

19:55 – Naszą relację śledzi w tej chwili 3 razy więcej ludzi z Warszawy niż z Poznania. Dziękujemy za zainteresowanie. Tylko w razie awansu Lecha wszyscy stąd odpłyną w parę minut…

19:55 – Błękitni są już na rozgrzewce. Głośny doping gości.

19:56 – Idealna warunki do gry i do awansu!

19:57 – Bramkarze Lecha na rozgrzewce. Błękitni ich wygwizdali. Trochę ryzykowny Ruch.

20:01 – Skład rywala wcale nie jest defensywny. Do ataku za Wiśniewskiego powędrował Gajda, a po kartkach na środek wrócił Flis.

20:03 – Na I trybunie jest sporo kibiców Błękitnych. Jest m.in. zorganizowana grupa strażaków ze Stargardu. Tomasz Pustelnik jest przecież strażakiem.

20:06 – Błękitni prowadzą rozgrzewkę pod swoim sektorem. Ciekawe jak zniosą presję.

20:07 – Lech już na rozgrzewce. Z Kotła głośne „Kolejorz” i „chcemy awansu!!!”

20:10 – Stadion pomału się zapełnia. W mieście nie ma dziś zbyt wielkich korków, dlatego wszyscy powinno zdążyć na czas.

20:12 –

20:13 – Kibiców powitał właśnie spiker. Powitał wszystkich przy Bułgarskiej.

20:15 – Sektor gości pełen w jakiś 90 procentach. Ciekawe ile osób nie przeszło przez bramki przez %%%

20:16 – Dziś na dole Kotła stara fana, której dawno nie było na Bułgarskiej – „Kolejorz” z herbem WKP Lech.

20:20 – Mamy nadzieję, że lechici dzisiaj tutaj nie skompromitują się. CHCEMY AWANSU, dlatego liczymy dziś na skuteczność i więcej niż dwa gole.

20:20 – Najlepiej byłoby zacząć mecz jak ten jesienny z Jagą w PP. Gol na 1:0 już po paru sekundach.

20:20 – Może ktoś przeczyta ten raport i wyłączy te filmiki lecące na telebimach. Ogłuchnąć idzie. I tak mało kto je zapewne ogląda.

20:22 – Mimo dźwięków z filmików LechTV od których można dostać uszojebu goście prowadzą swój doping i to od dobrych paru minut.

20:24 – Wreszcie…

20:25 – Błękitni cały czas prowadzą głośny doping

20:28 – Kocioł na razie średnio zapełniony. Oby jeszcze trochę kibiców tam doszło. Szczególnie na boki.

20:30 – Błękitni już po rozgrzewce. Teraz rozmowa motywacyjna w szatni. Zobaczymy czy ich zmobilizuje czy usztywni.

20:33 – Jest trans w Kotle, który już kiedyś wisiał na Lechu:
„Dla was żel, fury, kasa. DLA NAS WSTYD!”

20:34 – Mamy nadzieję, że dziś wstydu nie będzie. LICZY SIĘ AWANS!

20:35 Jest drugi trans do wojewody: „Jak lampiony puszczałeś, to opinię straży zlałeś”

20:35 – Jeszcze 10 minut i zaczynamy najważniejszy mecz od wielu, wielu miesięcy.

20:40 – Zostało 5 minut. Kocioł daje już z siebie wszystko. Czas na piłkarzy!

20:41 – Aż albo tylko dwa gole dzielą Lecha od awansu, który musi dziś być. Ofensywa, ofensywa i raz jeszcze zmasowana ofensywa!

20:43 – Błękitni już nie dają rady przebić się z dopingiem przez Kocioł. Jest piekło, któremu miejmy nadzieję, Błękitni nie wytrzymają.

20:43 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech zagra na niebiesko, goście na biało.

21:40 – Trybuny i transparenty:

21:56 –

2 min. – Pierwsza akcja Lecha i to jaka! Linetty do Szymka i ten minimalnie chybił.
4 min. – Lech ciśnie! Okazja za okazją! przed chwilą świetna interwencja Ufnala.
5 min. – Kamiński głową po rogu i kapitanie Ufnal!
6 min. – Znów celna główka, którą łapie Ufnal.
10 min. – Błękitni przetrwali kryzys na początku i jakoś sobie radzą.
12 min. – Sędzia odgwizdał parę minut temu spalonego przy golu Kownackiego. Oczywiście się pomylił. Bramka prawidłowa.
14 min. – Pustelnik świetnie zabiera piłkę Kownackiemu w polu karnym.

18 min. – Lech musi przyspieszyć grę, bo niestety gra za wolno.
19 min. – I gol w plecy. Bramka dla Błękitnych… strata w środku, akcja prawą flanką, podanie na środek i 1:0.
20 min. – A teraz sam na sam Hamalainen i lepszy Ufnal.
21 min. – Teraz Lech potrzebuje trzech goli… do dogrywki.
25 min. – Bramka na 0:1 i Lech siadł.
29 min. – Jest druga żółta i Kosakiewicz wylatuje z boiska.
30 min. – Nie ma opcji. Został tylko ATAK!

34 min. – 1:1. Wrzutka Douglasa i gola głową po wolnym strzela Arajuuri.
36 min. – Gra Lecha jest strasznie szarpana, jednak ten gol daje nadzieje na dogrywkę.
39 min. – Przydałby się gol na 2:1 dla Lecha jeszcze w tej połowie. Niestety poznaniacy grają nerwowo.
40 min. – Płaski strzał Formelli broni Ufnal.
42 min. – Kolejorz gra zdecydowanie za wolno. Tak Błękitnych nie zaskoczy, a do awansu potrzebuje trzech goli.
44 min. – 2:1! Długa piłka do Formelli i ten z bliska wyprowadza nas na prowadzenie.
45 min. – Do przerwy 2:1. WALCZYĆ KOLEJORZ!

46 min. – Zaczynamy II połowę. Nadal wierzymy w awans, ale do tego potrzeba goli!
50 min. – Lech siedzi na rywalu, lecz uderza niecelnie.
51 min. – Celny strzał Douglasa z wolnego łapie Ufnal.
52 min. – Lechici przebijali piłkę głową. Na końcu uderzył Pawłowski, ale niecelenie.
55 min. – Niecelny strzał Linettego z około 20 metra.
60 min. – Lech nie może wypuścić gości za połowę.

63 min. – Z doliczonym czasem gry zostało 30 minut. Do przodu!
66 min. – Kownacki przegrał pojedynek sam na sam z Ufnalem. Po chwili róg i też nie ma gola.
72 min. – Douglas dośrodkowywał z wolnego i znów lepszy Ufnal. Coraz mniej czasu.
74 min. – GOOOOOOOOOOL!!!!!!!! 3:1!. Wrzutka z lewej strony i Kownacki głową z pomocą bramkarza i słupka zdobywa gola.

80 min. – Błękitni obudzili się. Teraz znów musi Lech, bo potrzebuje gola do awansu.
83 min. – Czekamy na gola dla Kolejorza, a tymczasem mecz się wyrównał.
84 min. – Ufff niebezpieczny strzał gracza gości obok słupka.
85 min. – Hamalainen z paru metrów w bramkarza!
88 min. – Kontrę Lecha zepsuł Kownacki. Goście grają teraz na czas.
90+1 min. – Jeszcze trzy minuty.
90+4 min. – Niecelna główka Ubiparipa i koniec. Czeka nas dogrywka.

91 – 105 minuta

91 min. – Lech musi strzelić czwartą, a potem piątą bramkę. Dopiero wtedy będzie bezpieczny. Wierzymy w awans i liczymy, że goście padną fizycznie.
92 min. – Lech zaczął od zepsutego przez Arajuuriego rożnego.
95 min. – Błękitni grają na czas. Kładą się już na murawie.
97 min. – Trzy rożne dla Lecha i wszystkie bez zagrożenia.
100 min. – 4:1!!!!! Wrzutka Douglasa z wolnego i gola z bliska po rzucie rożnym strzela Hamalainen. W tej chwili mamy finał!
103 min. – Szybka kontra i Hama źle zagrywa do Voja. Szkoda. Czekamy na piątego gola!
105 min. – Koniec I części dogrywki. Czekamy na 5:1, ponieważ tylko to dam spokój i już na 100 procent pewny finał.

106 – 120 minuta

106 min. – I TAK MA BYĆ! Jevtic ze środka na lewą do Formelli i akcję głową po prawej stronie pięknie zamknął Kownacki. 5:1!
111 min. – Utrzymać ten wynik albo jeszcze podwyższyć. Jest dobrze na razie.
113 min. – Techniczny strzał Jevticia poszybował nad bramką.
117 min. – Fajnie byłoby gdyby sędzia to skończył.
120 min. – KONIEC! FINAŁ JEST NASZ!

KKS Lech Poznań – KP Błękitni Stargard Szczeciński d. 5:1 3:1 (2:1)

Bramki: 34.Arajuuri 44.Formella 74 i 106.Kownacki 100.Hamalainen – 19.Wojtasiak

Żółte kartki: Kownacki, Keita, Formella, Jevtić – Kosakiewicz

Czerwona kartka: 29 min. – Kosakiewicz (za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 18461

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty (73.Ubiparip) – Pawłowski (55.Jevtić), Hamalainen, Keita (28.Formella) – Kownacki.

Rezerwowi: Kotorowski, Kadar, Henriquez, Jevtić, Serafin, Formella, Ubiparip.

KP Błękitni: Ufnal – Kosakiewicz, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk – Fadecki (96.Inczewski), Poczobut, Wojtasiak (66.Wiśniewski), Flis, Gutowski – Gajda (31.Baranowski).

Rezerwowi: Budnik, Baranowski, Więcek, Fijałkowski, Zieliński, Inczewski, Wiśniewski.