Passa przerwana, lider nie dla nas + 74 zdjęcia z meczu

lechkoronaW meczu 27. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań zaledwie zremisował na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:1 (0:0) i nie został liderem tabeli. Kolejorz mocno rozczarował w każdej formacji przerywając przez to świetną passę na Bułgarskiej.

74 zdjęcia z niedzielnego meczu:

16:40 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy w dobrych humorach. Jest finał PP a dziś może być lider!

16:42 – Poniżej skład Lecha. Silny i to z Gergo, który cudownie ozdrowiał.

16:44 – Pięknie jest w Poznaniu

16:47 – Lechici są już na stadionie. Przed chwilą bardzo skromny spacer po murawie odbyli też Koroniarze.

16:50 – Jak poniżej:

16:51 – Oby dziś Zbigniew Boniek przyniósł szczęście tak jak w czwartek 🙂

16:52 – Dziś interesują Lecha tylko trzy punkty. Wygrywamy – zostajemy liderem i kończymy trudny tydzień w piękny sposób.

16:53 – Mimo zamkniętego Kotła atmosfera będzie dziś przednia. Na trybunach zasiądzie właściwie komplet ponad 30 tysięcy ludzi w tym jakieś 10 tys. gimnazjalistów.

16:55 – Pierwsze grupki gimnazjalistów są już na stadionie.

16:57 – Jak na zdjęciu:

17:00 – Kibice Korony przyjechali na Bułgarską w specjalnych, żółtych i okazjonalnych koszulkach.

17:04 – Poniżej skład Korony.

17:06 – Korona mocno osłabiona. Nie ma kontuzjowanego Kiełba, który w 3 ostatnich meczach strzelił 4 gole.

17:07 – Tak to wygląda:

17:11 – Bramkarze Korony są już na rozgrzewce. Mało kto zauważył, że wyszli, bo nie ma gwizdów.

17:12 – Są za to bramkarze Lecha, którzy dostali brawami.

17:13 – Pięknie będzie dziś wyglądała III trybuna. Będzie wypełniona praktycznie do ostatniego miejsca.

17:21 – Doping będzie dziś prowadzony ze skrzydła IV trybuny. Akustyka jest tam dobra. Liczymy na moc!

17:24 – Są przepychanki na IV. Jest ciekawie. Ochrona próbuje kogoś wyprowadzić.

17:25 – Oba zespoły już się rozgrzewają.

17:26 – Kibiców powitał właśnie spiker przypominając o co gramy.

17:31

17:32 – Sytuacja została na szczęście opanowana. Ochrona zostawiła kibica i wyszła.

17:33 – III trybuna już teraz wygląda nieźle, a do meczu zostało jeszcze ponad 25 minut.

17:42 – Korona rozpoczęła doping. Wreszcie się coś dzieje, bo do tej pory cicho było.

17:48 – Czuć już atmosferę piłkarskiego święta. Oby dziś Lch nie zawiódł i objął prowadzenie w tabeli.

17:49 – Korona nigdy nie strzeliła jeszcze gola w lidze w Poznaniu. Oby tak pozostało.

17:50 – Na murawę wbiegło ponad 200 dzieci z Akademii Lecha Poznań, którzy strzelą teraz swoją pierwszą bramkę na Bułgarskiej.

17:53 – Na nieczynnej dwójce jest wywieszany transparent

17:54 – Spiker czyta składy i za parę minut jedziemy po lidera!

17:55 – Z Kotła na boku IV głośne „Chcemy lidera, Kolejorz chcemy lidera”

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

18:00 – Jedziemy po lidera! W przerwie meczu damy zdjęcia trybun.

18:03 – Flagowisko w sektorze gości.

18:10 – Pełne trybuny:

3 min. – Pierwsza akcja Lecha zakończona złą wrzutką Gergo.
6 min. – Dwie szybie kontry Korony prawym skrzydłem i po jednej piłka wpada do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.
11 min. – Bardzo spokojny początek meczu w wykonaniu Lecha.
15 min. – Kolejorz zaczął przejmować inicjatywę. Goście nastawieni na kontry.

20 min. – Na razie z boiska wieje nudą. Lech rzadko atakuje.
21 min. – Będzie karny dla Korony po faulu.
22 min. – Nie ma gola. Piłkarz Korony fatalnie przestrzelił.
25 min. – Dwa rożne dla Lecha bez zagrożenia.
26 min. – Strzał z daleka wypuścił bramkarz Korony, jednak dobitka Hamy była za lekka i golkiper złapał piłkę. Zmarnowana setka.
29 min. – Niebezpieczna akcja Korony w polu karnym Lecha. Za łatwo sobie goście grali.

31 min. – Płaski i celny strzał z daleka wyłapuje Gostomski. Obudźcie się!
36 min. – Kapitalna akcja i tragiczne wykończenie Zaura! Tu musiał być gol, a go nie ma…
41 min. – Dobry strzał Gergo z daleka broni Cerniauskas.
45 min. – Do przerwy 0:0. Dobrze, że Lech z czasem zaczął się budzić.

48 min. – Początek II części dla Lecha.
53 min. – Kolejorz ma w tej połowie kontrolę, jednak gra za wolno.
58 min. – GOOOOOOOL! 1:0! Gergo. Piłka została źle wybita po rożnym, dopadł do niej Węgier i z pomocą dwóch słupków zdobył gola!

64 min. – Lech gra nerwowo. W dodatku Korona nieco się otworzyła.
65 min. – No i się zemściło. Nikt nie potrafił odebrać piłki Jovanoviciowi, który podał do Carlosa, a ten z bliska wyrównał.
70 min. – Sędzia kompletnie nie ogarnia tego meczu.
74 min. – Trałka świetnie podał na środek, ale nikogo tam nie było…

76 min. – Zostało niewiele czasu, a niestety Lech gra słabo.
82 min. – Niestety gra Lechowi kompletnie się nie klei.
83 min. – Zablokowany strzał Gergo.
84 min. – Główkę Kownasia po rogu świetnie wybronił bramkarz.
86 min. – Niewiele Lechowi wychodzi niestety.\
90 min. – Strata punktów coraz bliżej.
90+3 min. – Niestety. Strata 2 punktów.

KKS Lech Poznań – MKS Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: 58.Lovrencsics – 65.Luis Carlos

Żółte kartki: Trałka – Jovanović

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 24308

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty (71.Jevtić) – Lovrencsics, Hamalainen, Formella (46.Kownacki) – Sadaev (82.Pawłowski(.

Rezerwowi: Kotorowski, Kadar, Henriquez, Serafin, Jevtić, Pawłowski, Kownacki.

MKS Korona: Cerniauskas – Golański, Malarczyk, Dejmek, Leandro – Jovanović, Fertovs – Luis Carlos, Kapo, Pylypchuk – Porcelis (77.Trytko).

Rezerwowi: Małecki, Sylwestrzak, Quattara, Klemenz, Sierpina, Aankour, Trytko.