Nędzni królowie remisów

lechleczna2W meczu 28. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań zaledwie zremisował na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:1 (1:1). Rywal postawił dziś solidny mur, którego Kolejorz nie potrafił przebić i niestety po raz drugi z rzędu zasłużenie stracił punkty. Na razie walka „niebiesko-białych” o Mistrzostwo Polski jest tylko na papierze.

1 min. – Pierwsza akcja Górnika zakończona złym strzałem z daleka.
4 min. – Szybki początek meczu. Obie drużyny starają się grać piłką.
5 min. – Niecelna główka Sadaeva po wrzutce Gergo z wolnego.
10 min. – Groźne dośrodkowanie Lovrencsicsa wybił Mierzejewski.
11 min. – Arajuuri powstrzymał dobre podanie Cernycha.
15 min. – Spokojny pierwszy kwadrans meczu.

19 min. – Celny strzał Bonina łapie Gostomski.
20 min. – Tym razem celna główka Kownackiego.
21 min. – 1:0 dla Górnika. Bomba Rudika z około 25 metrów wpadła do siatki.
26 min. – Kapitalna interwencja Prusaka po strzale Jevticia z wolnego.
30 min. – Lech zaczął już bić głową w mur.

35 min. – Środek pola kompletnie niewidoczny. Hamalainena nie widać.
40 min. – Lech bije głową w mur. Za to cofnięty Górnik bardzo dobrze się broni.
43 min. – Niecelny, lekki strzał Kownackiego z ostrego kąta.
45 min. – Jest gol do szatni! 1:1! Po dośrodkowaniu z rożnego gola lewą nogą z woleja zdobył Sadaev.
45+2 min. – Do przerwy 1:1. Bardzo słaba gra Lecha. Mdła, wolna i bez jaj. Hamalainen na boisku śpi.

47 min. – Lech ponownie prowadzi grę. Górnik podchodzi bardzo wysoko.
50 min. – Dobrą wrzutkę Luisa wybili obrońcy.
51 min. – Niebezpieczne uderzenie Mraza łapie Gostomski.
53 min. – Zła główka Zaura po dośrodkowaniu Kownackiego.
58 min. – Postęp w grze w ataku pozycyjnym niewielki. Mnóstwo złych i nerwowych zagrań.

61 min. – Wrzutkę Gergo łapie Prusak. To była ciekawa sytuacja.
63 min. – Kapitalna obrona Gostomskiego po kontrze i strzale Cernycha! Doskonale.
68 min. – Lech nie może przedostać się z piłką pod bramkę. Bicie głową w mur.
71 min. – Strzał Luisa z ostrego kąta minimalnie minął bramkę.

77 min. – Czasu coraz mniej. Lech nadal bije głową w mur.
81 min. – Dobrą wrzutkę Kędziory wybili obrońcy.
85 min. – Szykuje się kolejny wyjazd wstydu.
90 min. – Niecelny strzał Hamalainena z daleka.
90+2 min. – Koniec tej żenady.

Górnik Łęczna – KKS Lech Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 21.Rudik – 45.Sadaev

Żółte kartki: Cernych, Mierzejewski, Szmatiuk, Nowak – Sadaev, Jevtić

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 6383

Górnik: Prusak – Mierzejewski, Bielak, Bozić (46.Nikitović), Mraz – Szmatiuk, Rudik (75.Burkhardt) – Bonin, Nowak, Cernych – Razulis (71.Hasani).

Rezerwowi: Rodić, Sasin, Kalinowski, Nikitović, Josu, Burkhardt, Hasani.

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Henriquez – Trałka – Lovrencsics (63.Formella), Hamalainen, Jevtić, Kownacki – Sadaev (77.Ubiparip).

Rezerwowi: Burić, Douglas, Kadar, Serafin, Formella, Pawłowski, Ubiparip.