Żal pucharu… + 128 zdjęć z meczu

pplechlegiaW finałowym meczu o piłkarski Puchar Polski sezonu 2014/2015, Lech Poznań przegrał z Legią Warszawa 1:2 (1:1). Po bardzo dobrej pierwszej połowie i wielu niewykorzystanych okazjach w drugiej odsłonie Kolejorz zagrał słabo marnując wielką szansę na trofeum.

128 zdjęć z finału Pucharu Polski 2014/2015:

Przedmeczowy raportu NA ŻYWO:

14:10 Witamy z Narodowego! Witamy licząc dziś bardzo na 6 Puchar Polski, który możemy odzyskać po 6 latach! KOLEJORZ do boju!

14:12 – Stadion pomału się już zapełnia. Obie grupy kibicowskie wywiesiły już pierwsze fany. Lech przygotował już elementy oprawy.

14:20 – Na dole trwają jeszcze prace pielęgnacyjne murawy.

14:20 – Lech już na murawie. Z Kotła już głośne Kolejorz, a legia krzyczy wypierdalać.

14:22 –

14:23 – Lechici wyszli na murawę w garniturach. Finał to finał 🙂

14:25 – Murawa sprawia wrażenie lekko podgniłej…

14:26 – W czasie i po meczu wszystkie fotki będziemy wrzucać najpierw na Twittera, a dopiero tutaj. Śledźcie nas więc także tam.

14:35 – Poniżej skład Lecha. Na prawej jednak Kownaś.

14:43

14:44 – Poniżej także skład Legii. Zaskakujący. Sa nie ma nawet ławie.

14:46 – Na neutralnych jest wielu kibiców z szalikami Lecha.

14:55 – W Kotle wyłania się sektorówka-koszulka.

15:01 – Spokój na razie panuje na stadionie. Niewiele się dzieje. Kibice przybywają w olnym tempie.

15:11 – Na rozgrzewce są już bramkarze.

15:12 –

15:17 – Lech i Legia już na rozgrzewkach w komplecie.

15:20 – Na murawie pojawili się piłkarze Błękitnych. Duża części kibiców bija brawa.

15:26 – Za bramkami już właściwie komplet. Na miejscach neutralnych świeci pustkami.

15:32 –

15:35 – Legia wywiesiła nieco więcej niż Lech.

15:35 – Fani Arki i KSZO siedzą koło siebie na boku Kotła na górze. Małe grupki zgód są jeszcze na dole.

15:40 – 20 minut do meczu, ale panuje tu w miarę spokój,. Na trybunach nadal dużo wolnych miejsc.

15:42 – Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę. Rozgrzewkę prowadzą za to kibice Lecha.

15:45 – Spiker czyta składy. Do finału coraz bliżej.

15:50 –

15:59 – Zaczynamy!

16:15 –

16:58 – Pierwsza oprawa;

– Pierwsze 5 minut spokojne i bez sytuacji.
– Kolejorz przeważa. Najpierw Douglas nad poprzeczką, a po chwili Hamalainen z bliska w bramkarza.
– Pierwszy kwadrans pod dyktando Lecha,

21 min. – Jest gol dla Lecha! Barry wrzuca, a samobója po wolnym zdobywa Jodłowiec.
– Lech nadal atakuje. Przed chwilą dwie setki Kolejorza zmarnowane przez Zaura.

31 min. – Jodłowiec rehabilituje się i jest 1:1. Gol po rzucie rożnym. Do tej pory Legia nie stwarzała praktycznie żadnego zagrożenia.
– Lech szybko próbuje odpowiedzieć i stwarza kolejne akcje. Bardzo szkoda tej bramki na 1:1.
– Gdyby nie Kuciak byłoby już dawno po meczu. Lech gra bardzo dobrze, jednak ma pecha.
– Legia ma ogromne problemy z grą i przy stałych fragmentach. Niestety Kolejorz jest bardzo nieskuteczny.
– W końcówce I połowy przycisnęła Legia. Gostomski obronił bardzo groźny strzał nogami.
– Do przerwy 1:1. Wielka szkoda tych setek. Mogło być po meczu a jest remis po błędzie Gostomskiego.

– Początek II odsłony wyrównany.
55 min. – Drugi stały fragment gry i drugi gol dla Legii. Po wstrzeleniu piłki z bliska akcję zamknął Saganowski.
– Legia przeważa od paru minut.

– Od dobrych kilkunastu minut Lech nic nie gra.
– Mimo już 70 minuty gra Lecha nie poprawia się.
– Został jeszcze kwadrans…

– Lech nieco ruszył, ale zostało już tylko 10 minut.
– Nie klei się gra Lechowi. Trudno będzie zmienić wynik.
– Nie ma raczej co się co łudzić.
– Zostało 5 minut. Tylko akcji brak.
90+5 min. – Niestety. Wracamy tu za rok…

KKS Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: 21.Jodłowiec – sam. – 55.Saganowski 31.Jodłowiec

Żółte kartki: Trałka, Douglas – Broź, Kucharczyk

Czerwone kartki: 88 min. – Douglas (za drugą żółtą)

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 45322

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty (69.Jevtić) – Kownacki, Hamalainen, Pawłowski (79.Keita) – Sadaev (72.Formella).

Rezerwowi: Burić, Henriquez, Kadar, Djoum, Keita, Jevtić, Formella.

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski – Vrdoljak, Jodłowiec – Kucharczyk, Duda (79.Masłowski), Guilherme (37.Żyro, 90.Kosecki)), – Saganowski.

Rezerwowi: Malarz, Lewczuk, Bereszyński, Kosecki, Żyro, Masłowski, Ryczkowski.