Co za wstyd … + 45 zdjęć z meczu

lechjagaW meczu 32. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań sensacyjnie przegrał z Jagiellonią Białystok 1:3 (0:0). Kolejorz jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale potem dał się dwa razy skontrować gościom i stracił dwa gole. Na koniec został dobity jeszcze trzecią bramką, przegrał, przerwał wiele pass i przez taki występ w końcowym rozrachunku może jeszcze przegrać mistrzostwo.

45 zdjęć z niedzielnego meczu:

14:20 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś kolejnej wygranej Kolejorza!

14:20 – Skład Lecha taki jak przewidzieliśmy wczoraj.

14:24 – Jaga zakończyła już spacer po murawie.

14:25 – Murawa:

14:26 – co do składu Lecha. Widać, że Kolejorz będzie chciał przedrzeć się pod bramkę jak największą liczbą kreatywnych zawodników. Mniej będzie pewnie gry skrzydłami.

14:27 – Na trybunach są już pierwsi kibice. Jagi na razie brak. Jak przyjadą powita ich… polewaczka.

14:29 – Dziś w Poznaniu wietrznie i już trochę kropiło. Na większe opady na szczęście się nie zanosi.

14:32 – Dziś każdy inny wynik oprócz wygranej może pozbawić nas w ostatecznym rozrachunku tytułu. Lech chcąc zdobyć MP musi zwyciężać. Jest też spora szansa na stratę punktów Legii.

14:33 – Pierwsi kibice gości już są.

14:37 – Jak na to co ostatnio działo się na murawie trawa wygląda naprawdę nieźle. Można było się o nią bać.

14:40 – Jak na zdjęciu:

14:43 – Fany w Kotle już zawisły, bramkarze też się rozgrzewają.

14:44 – Na razie na stadionie pustki, ale otwarto już trzeci poziom III trybuny. Spodziewana frekwencja to ponad 30 tys.

14:51 – Poniżej skład gości. Bez większych niespodzianek.

14:54 –

14:54 – Kibiców powitał właśnie spiker.

14:54 – Obie drużyny są już na rozgrzewce. Stadion bardzo wolno się zapełnia.

15:01 – Tempo zapełniania stadionu jest dziś iście niedzielne.

15:10 – Jeszcze 20 minut do meczu. Kocioł pełny na razie w połowie.

15:12 – Celność lechitów na rozgrzewce nawet niezła.

15:16 – Niestety ciemno zrobiło się nad stadionem. Może popadać niebawem.

15:19 – Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę. Jeszcze 10 minut i ruszamy po kolejne domowe zwycięstwo.

15:20 – Włączono zraszacze. Piła będzie chodzić.

15:21 – Fotki trybun damy tradycyjnie w przerwie lub w trakcie I połowy.

15:24 – Spiker czyta skład. Kocioł dobrze wygląda. Na trójce jednak wiele pustych miejsc.

15:26 – Kibiców gości jest niewielu.

15:28 – Obie drużyn y już na murawie. Hymn Lecha śpiewają kibice.

15:42 – Trybuny:

15:57 – Panorama trybun:

16:19 – Więcej zdjęć w jednej galerii trybun:

1 min. – Pierwszy rożny dla Jagi bez zagrożenia.
5 min. – Jaga gra bardzo wysoko. Zobaczymy, kiedy padnie.
7 min. – Niecelna główka lechitów po rzucie rożnym.
9 min. – Ależ akcja! Zaur z lewej strony zagrał do Szymka, jednak ten był blokowany.
11 min. – Kolejne trzy akcje Lecha, lecz gola nie ma. Dobrze to wygląda.
15 min. – Główka Jagi po wolnym tuż nad bramką.

21 min. – Kolejorz ma kontrolę, ale od paru minut trudno o sytuacje.
28 min. – Nudne minuty meczu. Nic się nie dzieje.
29 min. – Jaga bardzo czujnie. Do maksimum próbują wykorzystać każdą kontrę.

33 min. – Nieco senne tempo. Kolejorz zdecydowanie musi przyspieszyć, bo od dłuższego czasu Drągowski nie ma pracy.
35 min. – Niecelny strzał Sadaeva z około 11 metra.
38 min. – Tu powinien być gol. Bramkarz odbił przed siebie strzał Zaura, jednak dobitka Hamalainena była niecelna.
40 min. – Niecelne uderzenie Szymka z daleka.
45 min. – Do przerwy 0:0. Trudny mecz. Będzie trzeba zagrać jeszcze ofensywniej i uważnie w obronie.

50 min. – Lech nadal przeważa tylko strzałów brak. Szczególnie celnych.
51 min. – Szybka akcja Lecha i zablokowany strzał Hamy.
52 min. – GOOOOOL! 1:0! Kownacki. Po rogu i rykoszetach piłka trafiła do Kownasia, który z bliska zdobył gola.
57 min. – Po golu Lech się cofnał.
59 min. – I się zemściło. 1:1. Strata w środku, z piłką podbiegł Tuszyński i zdobył gola.

65 min. – Niecelny strzał Pawłowskiego.
67 min. – Niestety. Dzalamidze wjechał pod bramkę jak chciał, podał do Tuszyńskiego, a ten wyprowadził Jagę na prowadzenie.
73 min. – Niestety po tych golach Lech siadł.
76 min. – Kontry Jagi nadal groźne, natomiast Lech nic nie gra.

81 min. – Trudno liczyć nawet na remis w tej sytuacji.
83 min. – Gajos uderzył z wolnego tak, że Burić nawet się nie ruszył. 1:3. Wstyd.
88 min. – Mógłby sędzia zakończyć już mecz, bo i tak nic sie nie zmieni.
90 min. – Strzał Keity broni Drągowski.
90+3 min. – Co za wstyd…

KKS Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 1:3 (0:0)

Bramki: 52.Kownacki – 59 i 67.Tuszyńskim 83.Gajos

Żółte kartki: Kadar, Jevtić, Keita

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 22515

KKS Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas – Trałka, Linetty – Hamalainen, Jevtić (70.Formella), Pawłowski (65.Keita) – Sadaev (46.Kownacki).

Rezerwowi: Gostomski, Wilusz, Henriquez, Keita, Djoum, Formella, Kownacki.

Jagiellonia: Drągowski – Modelski, Madera, Pazdan, Straus – Grzyb, Romanczuk – Frankowski (57.Dzalamidze), Gajos (90.Tymiński), Mackiewicz (90.Tarasovs) – Tuszyński.

Rezerwowi: Baran, Tarasovs, Popchadze, Świderski, Dzalamidze, Tymiński, J.Pawłowski.