Skorża i Burić przed meczem z Lechią

skorza2Pojutrze o 18:00 Lech Poznań zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk, a dziś po godzinie 15:30 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Macieja Skorży oraz bramkarza, Jasmina Buricia. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.


Maciej Skorża (trener Lecha):„Wygraliśmy dwa ostatnie mecze wyjazdowe i chcemy podtrzymać serię. Będziemy walczyć o zwycięstwo, a po ostatnim spotkaniu jest tylko więcej optymizmu w naszej drużynie. Mecz z Jagiellonią nam nie wyszedł, ale ze Śląskiem wyeliminowaliśmy wszelkie mankamenty. Chcemy rozegrać jak najlepszy mecz i wygranie w Gdańsku wcale nie będzie rzeczą niemożliwą. Zwyciężyliśmy przecież na Legii pokazując swoje atuty.”

„Nie możemy myśleć, że po zwycięstwie w Gdańsku będzie z górki. Cały czas powtarzam zawodnikom, by nie wybiegać w przyszłość zbyt daleko. To byłoby samobójstwo. My musimy być skoncentrowani do ostatnich sekund meczu z Wisłą Kraków. Trzeba pokonywać kolejne przeszkody i nie dopuścić do dekoncentracji.”

„Lechia na pewno będzie chciała narzucić nam swój styl gry. To inny zespół niż Śląsk, który ma inną charakterystykę i gra innym systemem. Pracowałem z paroma zawodnikami Lechii i wiem na co ich stać. Najmocniejszą stroną rywala jest druga linia, dlatego dyscyplina taktyczna Lecha musi być na najwyższym poziomie. To jest klucz do zwycięstwa. Musimy od początku do końca być skoncentrowani.”


Jasmin Burić (bramkarz Lecha):„Po meczu z Legią myśleliśmy, że już pójdzie łatwo, a potem zagraliśmy bardzo słabo z Jagiellonią. W spotkaniu ze Śląskiem pokazaliśmy już, że jesteśmy bardzo groźni w ataku. Sporo nad tym pracujemy na treningach i oby to przyniosły efekty też w końcówce sezonu. Wiem czego od nas kibice oczekują, ale nie chcę tworzyć presji. Każdy mecz jest trudny, a my musimy być skoncentrowani i ze spokojem podchodzić do każdego pojedynku. Zobaczymy w niedzielę, czy jesteśmy przygotowani mentalnie na mistrzostwo. Po Lechii zobaczymy jaką jesteśmy drużyną. Oglądałem ostatni mecz Legii z Jagiellonią, jednak nie chcę komentować pracy sędziego. Zostawiam to bez komentarza.”

Kto lub co będzie w końcówce największym zagrożeniem dla Lecha w walce o tytuł?
Formularz „Kto lub co będzie w końcówce największym zagrożeniem dla Lecha w walce o tytuł?” nie przyjmuje już odpowiedzi.

Jeśli uważasz, że to pomyłka, spróbuj skontaktować się z właścicielem formularza.

Dieser Inhalt wurde nicht von Google erstellt und wird von Google auch nicht unterstützt. Missbrauch melden - Nutzungsbedingungen

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


komentarzy 13

 1. chabeta pisze:

  Panowie!
  Nie ma co sie za dużo rozwodzić i przede wszystkim skupić sie tylko i wyłącznie na sobie. W tej chwili nie tylko cała Wielkopolska, ale cała piłkarska Polska liczy na to, ze tytuł MP powędruje do Poznania.
  Serducho i zdrowie zostawcie na boisku w Gdańsku i przywiezcie 3pkty.

 2. Pawelinho pisze:

  Najważniejsze spotkanie w tym sezonie. Tylko trzy punkty dla Lecha.

 3. mól pisze:

  @Pawelinho-4 (cztery) NAJWAŻNIEJSZE mecze w tym sezonie!!!

 4. Kevol pisze:

  Niestety ale w Gdańsku albo remis albo w plecy, a Pogoń nadstawi dupy ległej i tyle z lidera. Niestety ale taka jest smutna rzeczywistość naszej ligi..

 5. Pawelinho pisze:

  mól

  Tak to prawda ale mecz z Lechią może o wszystkim zdecydować więc jeśli Kolejorz wygra w niedzielę to później będzie już z górki.

 6. Pawelinho pisze:

  Kevol

  Nie ma już zgody między Pogonią a tęczą zresztą jesienią Portowcy wygrali u siebie 2:1 z tym złodziejskim tworem.

 7. truskawa pisze:

  Mecz w Gdańsku nie zadecyduje o mistrzu. Ale ewentualne plecy utrudnia mocno jego zdobycie. Jest to jeden z najtrudniejszych meczów w rundzie mistrzowskiej.

 8. strejlal pisze:

  Kevol jak taki pewny jesteś to postaw na taki scenariusz wielką kase. Jasnowidz nam się znalazł…

 9. BOLO pisze:

  W Gdansku będzie remis Lechia-Lech0-0 ! Pogoń okantuje Legie
  A w Poznaniu Lech wygra minimalnie z Pogonią
  jedno jest pewne Legia nie będzie mistrzem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. LP12 pisze:

  BOLO… Odważna teza :)

 11. Pszczółka pisze:

  jak wygracie ten mecz to mistrz będzie NASZ!!

 12. seniorka pisze:

  Moim zdaniem najważniejszy mecz w rundzie mistrzowskiej Lech przerżnął na własnym boisku – z Jagą. Gdyby nie to, teraz o wiele spokojniej mogliby podchodzić do meczu z Lechią. A tak znów czeka nas pewnie stan przedzawałowy:) Trzeba być jednak dobrej myśli, że chłopaki wytrzymają presję – a sędziowie poprowadzą mecz uczciwie – i przywiozą do Poznania 3 pkt.

 13. Staruch pisze:

  Mam nadzieje że chociaż będą dwa remisy i w Szczecinie i Gdańsku. Mistrza wygramy dopiero w ostatniej kolejce.