Jeszcze jeden punkt, by mistrzowskiego Lecha porwał fanatyczny tłum!

zwyciestwoW meczu przedostatniej 36. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze aż 6:1 (4:1), jednak wciąż nie jest Mistrzem Polski. Wszystko przez remis Lechii Gdańsk z Legią Warszawa, którą Kolejorz musi wyprzedzić o punkt, żeby zdobyć tytuł. Tym samym wszystko rozstrzygnie się w niedzielę na Bułgarskiej.

2 min. – Pierwsza akcja Górnika. Kosznik dośrodkował piłkę w pole karne, ale na posterunku był Kamiński.
4 min. – I będzie nerwówka. Złe wybicie obrońców i Górnik obejmuje prowadzenie po golu Nowaka. 1:0 dla rywala.
5 min. – Niecelny strzał Trałki z daleka.
6 min. – Boczna siatka Kamińskiego po rzucie wolnym. Było blisko wyrównania.
9 min. – JEST GOL! 1:1. Douglas płasko na 15 metr do Szymka, a ten pięknym strzałem wyrównuje.
11 min. – Kolejna akcja Szymka i obrońcy Górnika w ostatniej chwili wybijają piłkę!
12 min. – Już 2:1 dla Lecha! Ależ akcja po której Hamalainen z bliska zdobywa gola. Piękna seria podań graczy Kolejorza.
15 min. – Prawie 3:1. Kownacki minimalnie chybił wślizgiem.

17 min. – GOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!! 3:1! Kędziora do Zaura, ten trafia w bramkarza, ale piłkę celnie z bliska dobija Hamalainen!
21 min. – Lech kontroluje mecz. Jest dobrze.
25 min. – Niecelna główka Piaseckiego po rzucie rożnym.
30 min. – GOOOOL !!!!!!!!!!!!! 4:1. Wrzutka Pawłowskiego, Hamalainen przepuszcza piłkę, zaś Sadaev potężną bombą z lewej nogi zdobywa gola!

35 min. – Pełna kontrola Lecha. Mało realne, by Górnik się podniósł.
41 min. – Zepsuty rzut rożny przez drużynę Kolejorza.
44 min. – Kasprzik dobrze broni nogami uderzenie Pawłowskiego.
45 min. – Tempo meczu w ostatnich minutach nie zachwyca.
45 min. – Koniec I połowy. Do przerwy jest 4:1. Aż brak słów.

48 min. – Bardzo spokojny początek II połowy.
49 min. – Strzał Szymka z daleka świetnie broni Kasprzik. Gdyby nie on wynik byłby znacznie wyższy.
54 min. – Niecelny strzał Górnika.
58 min. – Pogrom 5:1! Strzał Pawłowskiego z ostrego kąta broni Kasprzik, jednak przy dobitce Jevticia nie ma szans.

61 min. – W Gdańsku nadal 0:0. Ten wynik nie daje jeszcze dziś mistrza.
64 min. – Dobre uderzenie Piaseckiego łapie Gostomski.
66 min. – Zły strzał Keity z daleka.
72 min. – Od paru minut nic się nie dzieje.

78 min. – Lech dąży do zdobycia kolejnego gola, ale tempa nie forsuje. Nie ma sensu.
78 min. – Strzał Keity wyłapuje Kasprzik.
83 min. – Dawno nie było tak mało emocjonującej końcówki w wykonaniu Lecha.
88 min. – Wakacyjne tempo meczu.
90+2 min. – 6:1! Kolejne podanie ze środka i Jevtić na spokoju zdobywa gola!
90+3 min. – Koniec! Pewna wygrana 6:1, ale mistrzem jeszcze nie jesteśmy. Brakuje punktu.

Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 1:6 (1:4)

Bramki: 4.Nowak – 9.Pawłowski 12 i 17.Hamalainen 30.Sadaev 58 i 90+2.Jevtić

Żółte kartki: Gancarczyk – Linetty

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 3000

Górnik: Kasprzik – Danch, Szeweluchin, Gancarczyk (73.Magiera) – Przybylski, Grendel – Gergel, Piasecki (66.Madej), Iwan, Kosznik – Nowak (46.Jeż).

Rezerwowi: Steinbors, Słodowy, Magiera, Teichmann, Madej, Jeż, Skrzypczak.

KKS Lech: Gostomski – Kędziora (62.Ceesay), Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Kownacki (46.Jevtić), Hamalainen (67.Keita), Pawłowski – Sadaev.

Rezerwowi: Kotorowski, Ceesay, Kadar, Djoum, Jevtić, Keita, Formella.