Na stadionie: A królestwu jego nie będzie końca + FOTO i VIDEO

MISTRZ, MISTRZ KOLEJORZ! – Od niedzieli śpiewa każdy kibic Lecha Poznań, który pięć lat czekał na powrót mistrzowskiej korony do stolicy Wielkopolski. Dzień 7 czerwca 2015 roku na stałe zapisał się w ponad 93-letniej historii naszego klubu, a my na zawsze będziemy mieli co wspominać.


Kibice

Od niedzielnego poranka kibice Lecha Poznań mocno się nakręcali. Wielu nie pomogło spać, każdy przeżywał ten mecz, czekał na niego z utęsknieniem, dlatego już po godzinie 14:00 poznańskie ulice były „niebiesko-białe”. Kibicom we wcześniejszym pójściu na mecz nie przeszkadzał nawet deszcz. Tramwaje już w okolicach 15:00 były solidnie wypełnione kibicami i wejście do pojazdów MPK zmierzających na stadion było mocno utrudnione. Kocioł zapełnił się w niedzielę bardzo szybko. Inne trybuny także błyskawicznie wypełniły się kibicami. Przed meczem dźwięcznie odśpiewano hymn Lecha. Nie zabrakło również interakcji Kotła z innymi trybunami. Kocioł miał w niedzielę ogromną MOC. Mistrzostwo i stawka meczu napędziła doping i wszystkie przyśpiewki. Śpiewy stały przedwczoraj na najwyższym poziomie. Jedyne czego brakowało to gola. Z utęsknieniem czekało na niego oficjalnie 41556 ludzi, którzy byli gotowi ryknąć po bramce pieczętującej majstra. W niedzielę do jeszcze lepszej atmosfery zabrakło właśnie trafienia dla Kolejorza, które jeszcze mocniej pobudziłoby wypełniony po brzegi obiekt. Mimo braku gola po końcowym gwizdku wszyscy wstali z miejsc bijąc brawa. Wrzawa była wówczas niesamowita i zapisaliśmy ją na jednym z naszych filmików. W Kotle pojawiło się oczywiście piro, którego nie zabrakło również na IV trybunie, gdzie odpalono 3 race. Na całym stadionie, królowała natomiast przyśpiewka „MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ!”

null
null
null
null

Wrzawa kibiców po ostatnim gwizdku i powrocie mistrzostwa:

Oprawy

Już sporo przed ostatnim meczem trwała intensywna zbiórka na mistrzowskie oprawy. Prócz kibiców, którzy wrzucali bejmy do puch i przelewali na konto dołożył się do nich też STS i sam klub. W niedzielę zostały przedstawione 3 oprawy w tym 2 w Kotle. Na wyjście piłkarzy została zaprezentowana bardzo dobrze wyglądająca „niebiesko-biała kartoniada „Mistrz Polski 2015”. Już w trakcie trwania meczu w Kotle pojawiły się pasy w klubowych barwach i folie. Oprawę „Konsekwencje nie są złe, gdy czyny są odważne” ozdobiło odpalenie rac świetlnych z których dym na chwilę przerwał spotkanie. Ostatnią choreografię ultrasi przedstawili w samej końcówce meczu. Długo trzeba było czekać z prezentacją mistrzowskiej oprawy, bowiem Lech nie potrafił postawić kropki nad i i strzelić gola. W końcu w 90. minucie zaprezentowano sektorówkę z datą zdobycia przez Lecha Poznań mistrzostwa kraju oraz transparenty na trzech poziomach Kotła w tym ten główny „A królestwu jego nie będzie końca”. Nie obyło się oczywiście bez solidnej ilości rac.

null
Kartoniada „Mistrz Polski 2015”:

null
null
Oprawa „Konsekwencje nie są złe, gdy czyny są odważne”:

null
null
null
Oprawa „A królestwu jego nie będzie końca”:

Ceremonia

Po zdobyciu mistrzostwa i krótkiej radości na murawie piłkarze Lecha zeszli do szatni. W tym czasie na murawie ustawiono scenę. Potem po kolei z szatni wychodził każdy z trenerów i piłkarzy, którzy zdobyli mistrzostwo. W tym gronie nie zabrakło również niegrających już tutaj Huberta Wołąkiewicza i Łukasza Teodorczyka. Kocioł przy wręczaniu medali skandował nazwiska wielu graczy, choć oczywiście nie wszystkich. Najmocniejszy aplauz otrzymali ci najbardziej waleczni, a więc Jasmin Burić, Paulus Arajuuri, Łukasz Trałka, Karol Linetty i przede wszystkim Zaur Sadaev. Po wręczeniu medali kapitan Kolejorza otrzymał na murawie puchar z rąk prezesa Ekstraklasy SA i firmy T-Mobile wniesiony wcześniej przez kolejarzy, który powędrował w górę! Stadion kolejny raz uniósł więc ręce w geście triumfu, piłkarze podrzucili parę razy trenera do góry, a potem cały zespół zaniósł puchar do Kotła. Tam rozpoczęła się krótka zabawa podczas której odśpiewano wspólnie przyśpiewkę „Kibicowski świat”. Ponadto na bramkę wskoczył Jasmin Burić odpalając racę świetlną. Niedługo później lechici zrobili rundę honorową dookoła stadionu z pucharem. A potem… a potem było już tylko PIEKŁO!

null
null
null
null
null

Feta

Tysiące kibiców Lecha Poznań w swoim tempie śpiewając i odpalając piro przeszło wspólnym pochodem ze stadionu ulicą Grunwaldzką, Zeylanda, Dąbrowskiego, przez Most Teatralny i ulicą Wieniawskiego aż na Plac Mickiewicza. Tam czekały już tłumy kibiców, którzy nie załapali się na bilety. Wiele osób miało ze sobą pirotechnikę, zatem na placu jeszcze przed przyjazdem zawodników Kolejorza było istne PIEKŁO. Lechici dojechali pod aulę UAM londyńskim autobusem, a później weszli na jej taras. Pojawili się na nim po godzinie 22:00 będąc z kibicami przez kilkadziesiąt minut. Razem odśpiewano kilka przyśpiewek w tym także o Legii, którą Kolejorz wyprzedził w bezpośrednim starciu. Na placu było kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy razem, głośno, hucznie i fanatycznie świętowali powrót mistrza! Do kibiców przemówił również kapitan, Łukasz Trałka jasno mówiąc, że „Poznań zostanie dziś rozjebany”. Po zakończeniu fety po godzinie 23:00 wielu kibiców pozostało jeszcze na placu oraz na pobliskich ulicach, ale niektórzy zaczęli kierować się w stronę Starego Rynku, gdzie kontynuowano imprezę. CAŁY POZNAŃ bawił się do białego rana skandując głównie MISTRZ, MISTRZ KOLEJORZ! Dla Lecha Poznań był to szalenie ciężki i emocjonujący sezon, którego nigdy nie zapomnimy tak jak dnia 7 czerwca 2015. To co działo się w niedzielę na stadionie i w mieście trzeba było poczuć. Kto tego nie zrobił niech żałuje, a kto był i widział będzie o tym wspominał regularnie.

MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

null
null
null
null
null

Przeżyj na 10-minutowym filmie jeszcze raz niezwykle emocjonujący sezon 2014/2015 i zobacz jak Kolejorz fetował 7 tytuł mistrzowski w swojej historii! Zobacz zabawę piłkarzy i trenerów na stadionie oraz w mieście! Poczuj moc piekła, które na Bułgarskiej i w centrum Poznania stworzyli najlepsi kibice w Polsce!

118 zdjęć (mecz Lech – Wisła, ceremonia medalowa, feta piłkarzy i kibiców na placu Mickiewicza – widok z auli UAM):

Autor zdjęć: Krzysztof Krause

Oprawy (widok z trybun) i feta (widok z placu):

Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2014/2015:

> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Śląsk 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 1:3 + FOTO
> Kibicowsko finał PP: Lech – Legia 1:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Śląsk 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Błękitni 5:1 d. + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Legia 2:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Znicz 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 4:2 d. + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik Ł. 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – GKS 5:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zawisza 6:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Stjarnan 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:3 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Kalju 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 4:0 + FOTO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


9 komentarzy

 1. Ekstralijczyk pisze:

  Na zdjęciu , obok Keity , jakbym widział Neymara. 😀

 2. Sponi pisze:

  @Ekstralijczyk Może się szykuję jakiś transfer ? 🙂

 3. KSZO pisze:

  skłot rozjebany Kolejorz pany! 😉

 4. ww pisze:

  @Ekstralijczyk pewnie to jest ten „plan B” w przypadku niepowodzenia w negocjacjach z Robakiem i Paixao 😉

 5. Heniek pisze:

  Co robił Neymar na fecie w Poznaniu ? 😉

 6. Bryx pisze:

  Redakcjo, jakiś artykuł o odchodzących Djoumie, Vojo i Henriquezie?

 7. osw pisze:

  tego kolo keity widzialem jak zszedlem z kotła na wreczenie pucharu na głownej co to za typek moj przyjaciel mowil ze to g-unit

 8. Mouze pisze:

  Po prostu niezapomniane chwile!

 9. Jelenisko pisze:

  Czy ktoś się orientuje skąd można pobrać jakąś paczkę mistrzowskich zdjęć i filmików w wysokiej jakości? Ot, żeby mieć na dysku pamiątkę 😀