Skorża i Kamiński przed Superpucharem Polski

skorzaJutro o 20:15 Lech Poznań zagra o SPP z Legią Warszawa, a dziś po godzinie 13:00 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Macieja Skorży oraz obrońcy, Marcina Kamińskiego. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.


Maciej Skorża (trener Lecha):”Jutro nie zagra Paulus Arajuuri i Gergo Lovrencsics. Inni zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry. Legia po zeszłym sezonie na pewno czuje złość i rozgoryczenie. Nie interesują nas jednak słowa legionistów. My musimy patrzeć tylko na siebie. Każde spotkanie będziemy grali w roli mistrza przez co rywale będą się jeszcze mocniej mobilizowali. Nasza koncentracja musi być jeszcze większa niż w poprzednim sezonie. Nie możemy już żyć mistrzostwem tylko skupiać się na kolejnych wyzwaniach.”

”Mecz o Superpuchar to bardzo ważne spotkanie i mecz o trofeum. Będzie pełny stadion i chcemy dostarczyć naszym kibicom wiele radości. Nie pozostaje nic jak zatrzeć ręce i zdobyć to trofeum. Zrobimy wszystko, aby tak było. Jest to też forma szlifu przed starciem z FK Sarajevo. Cieszę się, że będzie teraz sporo meczów, bo w zeszłym sezonie najlepiej wyglądaliśmy właśnie wtedy kiedy często graliśmy, a najgorzej po przerwach na kadrę. Jest szansa, że przeciwko Legii i FK Sarajevo zagramy w podobnym składzie personalnym.”


Marcin Kamiński (obrońca Lecha):”Mecze z Legią są zawsze prestiżowe bez względu na stawkę. Wyjdziemy w silnym i optymalnym składzie. Nikt nie chce odpuszczać, każdy chce grać. Dzięki częstym meczom lepiej się dogadujemy i szybciej zgrywamy. Do spotkania z Legią podejdziemy bardzo poważnie, choć już po 4 dniach gramy z FK Sarajevo. Jest w nas sporo optymizmu i radości. Mistrzostwo jest już za nami, a to był dopiero pierwszy krok do kolejnych. Dobrze, że kontuzje w tym roku nas omijają. Dzięki temu mogliśmy optymalnie przygotować się do nowego sezonu.”

”W Poznaniu jest spore zainteresowaniem Superpuchem z czego się bardzo cieszymy. Dla nas to bardzo ważny mecz, a fakt, że jest to pojedynek z Legią dodaje tylko dodatkowego smaczku. Nie chcemy walczyć w rzutach karnych. Chcemy wygrać w regulaminowym czasie gry, ale jeśli miałbym podejść do jedenastki to podejdę. Chcemy cieszyć się jutro z naszymi kibicami w Poznaniu, więc zrobimy wszystko, żeby Superpuchar Polski został u nas.”

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
komentarzy 10

 1. mz pisze:

  Wy chcecie cieszyć się znami, my z Wami! Biegać, walczyć i się starać – to na 7egiunię powinno wystarczyć.

  Do jutra! :)

 2. Pawelinho pisze:

  Już nie mogę się doczekać tego meczu no i tylko zwycięstwo!

 3. Sanius pisze:

  „Chcemy wygrać w regulaminowym czasie gry, ale jeśli miałbym podejść do jedenastki to podejdę.” No chyba musiałby podchodzić jako 11…

  A odnośnie superpucharu to nie wiem co myśleć o wyniku. W poprzednich meczach byłem dziwnie spokojny a teraz mam mieszanie odczucia. Miejmy nadzieję że nasi nie odpuszczą to z Legii zostanie miazga.

 4. roby pisze:

  Trzeba pokazać kto jest lepszy i wypracować przewagę psychologiczną na początku rozgrywek

 5. legolas pisze:

  Do boju!! Pełen stadion na pełnej petardzie, a na boisku miazga!! Jutro rozpoczynamy sezon, który będzie najlepszy w historii Kolejorza.

 6. Aniz pisze:

  Dobry artykul jest na weszlo o tym czego Berg moze pozazdroscic Lechowi

 7. ScoobyCMG pisze:

  Macieju- mądrze prawisz. „Nie interesują nas jednak słowa legionistów. My musimy patrzeć tylko na siebie.”
  Nie oszukujmy się to tylko i aż tęczowi. Tylko- bo nie są ani najmocniejsi ani w optymalnej dyspozycji, a „aż” bo nie wyobrażam sobie, żeby pomimo tego nasi nie wyszli odpowiednio zmotywowani.

 8. Kosi pisze:

  Wierze w Skorze i Lecha pod jego wodza! Bedzie zwyciestwo!

 9. ArekCesar pisze:

  Czuję, że ich zmieciemy 4:0.

 10. KENT pisze:

  Co tu dużo pisać, jak zagracie na 100% i skur…..m nie odpuścicie to macie SPP