Rach, ciach – rywal w piach

lm3W pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z FK Sarajevo 2:0 (1:0) i jest w świetnej sytuacji przed rewanżem. Kolejorz boleśnie wypunktował dziś rywala grając wyrachowany i niezwykle skuteczny futbol. Wydaje się, że w tej rywalizacji Mistrzom Polski nic już nie grozi.

2 min. – Dobry początek dla Lecha. Poznaniacy ładnie grają piłką.
5 min. – Pawłowski zagrał do Thomalli, jednak ten uderzył bardzo źle.
8 min. – Boisko opuścił kontuzjowany Linetty. Tymczasem minimalnie niecelny strzał oddaje Benko.
12 min. – Przebudziło się Sarajevo. Gra bardziej ofensywnie.
15 min. – Aj było blisko. Thomalla delikatnie trącił piłkę, która wylądowała w rękawicach bramkarza.

21 min. – Od paru minut nic się nie dzieje. Lech po zejściu Linettego stanął.
25 min. – Sporo niedokładności w obu ekipach. Lech gra bez zęba, za wolno zdecydowanie.
28 min. – Douglas dobrze interweniuje po wrzutce Puzigaćy. Byłoby groźnie.
31 min. – Co za pech! Hamalainen trafia w poprzeczkę, dobitka Kadara zablokowana, a Kownacki trafia w boczną siatkę. Tu powinien być gol!

32 min. – Kontra FK Sarajevo i świetnie strzał Velkoskiego broni Burić!
34 min. – Sarajevo przycisnęło. Lechici jakoś się bronią, ale muszą znów uspokoić grę.
35 min. – Teraz kontra Lecha i w ostatniej chwili gospodarzy wybiciem ratuje obrońca.
36 min. – Główka Kownackiego po rożnym tuż obok słupka.
40 min. – GOOOOL!!!!!!!!!!!!! W KOŃCU GOL NA WYJEŹDZIE !!! Trałka wrzuca z prawej strony, a piłkę z bliska głową po rękach bramkarza pakuje do siatki Hamalainen!
44 min. – Lech po tej bramce kontroluje sytuacje.
45 min. – Do przerwy 1:0. Wynik świetny, gra gorsza. Bardzo martwią dwie kontuzje. Szczególnie Linettego, bo wydaje się być groźna.

46 min. – Płaski strzał z daleka Duljevicia broni Burić.
49 min. – Dobrą wrzutkę Formelli z prawej strony wyłapał Ostraković.
55 min. – Lech nastawił się na kontrolę i kontry. To teraz gospodarze grają w piłkę.
56 min. – Niecelny strzał Duljevicia z daleka.

61 min. – Hebibović do Benki i ten z bliska trafia w Buricia.
62 min. – TAAAAAAAAAAAAAAAAAK !!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!! Wrzutka Douglasa z wolnego i piękny gol głową Thomalli!!!
67 min. – Strzał Puzigaćy z wolnego tuż obok słupka.
73 min. – FK Sarajevo nie odpuszcza. Lech musi cały czas zachować czujność i najlepiej dobić rywala.

79 min. – Groźne uderzenie Benko mija bramkę.
84 min. – Lech niestety mocno oddał inicjatywę. Ma co prawda kontrolę nad wydarzeniami, jednak mimo wszystko więcej powinien utrzymywać się przy piłce.
90 min. – Lech już postawił tylko na obronę.
90+4 min. – KONIEC! Wynik kapitalny! 2:0 do przodu!

FK Sarajevo – KKS Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 40.Hamalaienn 62.Thomalla

Żółte kartki: Barbarić, Duljević, Puzigaća – Formella, Kędziora, Jevtić

Sędzia: Paolo Valeri (Włochy)

Widzów: 18000

FK Sarajevo: Ostraković – Hebibović, Barbarić, Stepanov, Puzigaća – Cimirot, Radovac (79.Rustemović) – Duljević, Stojcev (66.Alispahić), Velkoski (73.Bekić) – Benko.

Rezerwowi: Plakalo, Protić, Berberović, Rustemović, Alispahić, Okić, Bekić.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas – Trałka, Linetty (7.Dudka) – Kownacki (39.Formella), Hamalainen, Pawłowski (78.Jevtić) – Thomalla.

Rezerwowi: Gostomski, Ceesay, Dudka, Tetteh, Jevtić, Formella, Robak.

2. blady pisze:

Mecz słaby, w drugiej połowie bezmyślne dzidy do przodu i masa strat. Ale wynik cieszy.
    Szkoda kontuzji Karola, ale może dzięki niej nie odejdzie z Lecha w tym okienku.
    Patrząc na kontuzje, kartki, ilość meczy – wcale nie mamy wystarczająco szerokiej kadry.

3. 07 pisze:

@zawisza – stary – akurat Strejlau mógłby Cię dużo nauczyć, a facet ma wiedzę ogromną. Wytykał błędy np. Kędziorze wszystkie trafne, bo dośrodkowania nie miały prawa dochodzić. W tym elemencie Tomek ma co poprawiać, bo o ile w Ekstraklasie się uda to w pucharach….. widzieliśmy.
    Wynik bardzo dobry. Na 0 z tyłu i 2 do przodu na wyjeździe… cóż więcej chcieć? Bravo!

4. fox pisze:

Mecz może i nie najładniejszy,przewaga może i po stronie gospodarzy,ale dla nich nic z tego nie wynikało bo piłkarsko Kolejorz był o klasę lepszy.Prowadzili na wyjeździe 2:0 to mając na uwadze,że już nie grał Karol po co mieli się nadmiernie wysilać skoro kolejne mecze przed nimi.Najlepsi na boisku moim zdaniem Trałka jak zwykle zresztą i Hamalinen.Cieszy że bramę zdobył Thomala a podanie Barrego palce lizać.Może w obronie on nie jest jakąś rewelacją chociaż tam też nie grał źle ale ta jego lewa noga miód na serce każdego kibica.

5. arek pisze:

ww@, nie przesadzaj. U nich jest akustyka na tym zabytku jak u nas na stadionie na Golecinie. Doping byl, tylko takie trybuny i jeszcze oddalone od boiska powoduja, ze dopingu tak nie slychac jak na zamknietym stadionie. Kamery byly po stronie gdzie byl Lech wiec bylo ich lepiej slychac. Gdyby mieli normalny stadion to bylaby czolowka kibicowska w Polsce.

6. Alkatraz pisze:

Strejlau miał wiele cennych uwag do naszych piłkarzy.
    Styl komentowania może się podobać lub nie, ja nie zauważyłem żeby jego spostrzeżenia były z przed 15 lat.

7. PWR pisze:

BRAWO, BRAWO, BRAWO!!! Może gra przeciętna, ale SKUTECZNA! To się liczy najbardziej. Teraz spokojnie przygotować się na mecz z Pogonią, a potem na rewanż. Martwią tylko kontuzje Kownasia i Linettego…

8. JANEK pisze:

Zarząd i trener muszą sądzić inaczej skoro właśnie się pozbyli 4 graczy. Karol to raczej nigdy nie odejdzie skoro ciągle jest kontuzjowany. Każdy profesjonalny skauting juz to wie. Wiec dlatego nie ma dla niego ofert. Jak mu się kontrakt skończy to może ktoś zaryzykuje.

9. ww pisze:

@arek być może masz rację, przekonamy się w Poznaniu jaka z nich horda

10. JANEK pisze:

Andrzej dobija 80-tki, miejcie dla niego litość. Chłop sobie na wakacje fajne pojechał, a jego uwagi były bardzo trafne, swoja droga.

11. seniorka pisze:

Wynik znakomity. Po tych wszystkich wypowiedziach – jaki ten „diabeł straszny” – nie spodziewałam się, że będzie tak, w miarę, łatwo.
    Teraz, u siebie, nie dać im pograć, wygrać i jedziemy dalej. Martwi tylko kontuzja Karola i Dawida. Oby nie było to nic poważnego.
    Oby też wszyscy kibole wrócili bezpiecznie do domu.

12. JANEK pisze:

Czy ten bosniacki doping był taki mizerny czy to przez ta koszmarna transmisje tak to kiepsko było słychać ? Sorry za znaki.

13. kępno pisze:

akurat Strejlał takikego Borka mogłby wiele nauczyć.stary wyga!

14. jt10 pisze:

W Wilnie czy na Islandii byliśmy o klasę lepsi. I co? I gówno. Tu liczył się tylko wynik a ten jest nawet lepszy niż mogliśmy się spodziewać. Brawo Lech:)

P.S. Barry ma naprawdę najlepszą lewą nogę w Polsce!

15. Pawlik80 pisze:

Mnie też się podobał komentarz Strejlała ,miał ciekawe uwagi do naszych piłkarzy …

16. zawisza pisze:

@07, Alkatraz.. Ale te wszystkie błędy które wytykał to były odkryte jeszcze w XX wieku 😉

Chodzi mi bardziej o zaktualizowanie bazy danych.
    Burić gra na czas *czeka ze złapaniem piłki – podbiega do niego napastnik, on ją łapie i dostaje z bara, a Strejlau 'po co Burić to robi’.. no może po to aby zaoszczędzić 15 sekund gdy Sarajevo przycisnęło?
    7 minuta wchodzi Jevtić, 35 wchodzi Jevtić… wszedł w 75.. Ogólnie sporo mamy tych Jevticiów (chociaż tutaj plus, że nie dopatrzył się Joveticia – jak wielu innych ekspertów)
    Wytykał Kędziorze błędy, nawet gdy ten był w środku, że dopuszcza do dośrodkowania – akcja z Buriciem
    'Czemu Burić nie reagował’ przy jednym z centrostrzałów – no może dlatego że a) był spalony, b) typowa piłka na przecięcie dla napastników, mógłby się tej piłki nie doczekać gdyby zareagował
    Marek Skorża też był dobry… No i odkrycie XXI wieku – w dzisiejszym futbolu trzeba walczyć o każdy metr boiska.. no bo prędzej nie było trzeba?

Może byłem podnerwiony *łagodnie ujmując* kontuzjami Karola i Dawida, ale strasznie mnie drażnił jego komentarz, emocji jak na lekarstwo od nich biło, gdyby to nie był mecz Lecha, to usnąłbym po 30 minutach takiego meczu

17. inowroclawianin pisze:

Mecz wygrany po profesorsku bez fajerwerków. Zagraliśmy mniej ofensywnie, bardziej zachowawczo niż z teczowymi a i to wystarczyło by łatwo ograć Sarajevo. Po Sarajevie spodziewałem się więcej, miał to być mecz walki a nie był. Oby Karol i Kownas szybko doszli do siebie. Brawo za wygraną na boisku i na trybunach. Tym razem nie mogłem być na meczu:-/

18. Adrian pisze:

Co do komentatorów ok., trochę publicystyki i dużo historii,(za dużo) ocena gry prawidłowa i obiektywna.

19. dwd pisze:

Ciekawe co przyniesie piątek bo może być nawet tak, że w III rundzie zagramy z…………. mistrzem macednii – Vardarem Skopije. Niezłe jaja, Ludogorets przegrał z FC Milsami Orhei a APOEL na własnym boisku tylko zremisował z Vardarem

20. Adrian pisze:

Doping, MEGA, jestem dumny, BRAWO!!!!!

21. ejber pisze:

Wy poważnie nie zauważyliście, że koło 15min. padły mikrofony zbierające doping Sarajewa przez co do końca meczu było słychać tylko naszych? Przecież zbliżeń na trybuny było aż nadto i było widać, że Sarajewo też jedzie z dopingiem. Poza tym komentatorzy siedzieli w dziupli w Warszawie i byli skazani na widok taki jaki i my mieliśmy w tv.

22. Peko pisze:

Karol może mieć poważniejszą kontuzję, ale Kownaś na rewanż już będzie zdrów, tam było podejrzenie wstrząśnienia mózgu i dlatego też musiał od razu opuścić boisko.

23. tylkoLech pisze:

Może i uwagi Strejlaua słuszne, ale strasznie wkurzające w trakcie meczu. W studiu pomeczowym ok, ale w czasie transmisji to takie ciągle zrzedzenie męczy.

24. kksjanek pisze:

Wygrana na boisku i trybunach! Wynik cieszy, niestety kontuzja Karola to ogromna strata, nie ma innej opcji niż nasz awans za tydzień, jednak w 3 rundzie rywal prawdopobnie bedzie silny i brak Karola jest dla nas katastrofa oby kontuzja nie była bardzo groźna i za długo nie pauzował w lidxe tez jest nam potrzebny.

25. Pavulon pisze:

Świetny wynik gratulacje dla chłopaków. Co do transmisji to mecz w stylu retro – stary stadion, żenujący przekaz telewizyjny + dziadek Strejlau. Raz na jakiś czas ma to nawet swój urok:)

26. MaPA pisze:

No to praktycznie jesteśmy w III RUNDZIE.

27. Glos pisze:

Duzo wiecej spodziewalem sie po druzynie bosniackiej, ale dobrze ze tak latwo dali sie ograc. Po zejsciu Karola dopiero widac ile ten zawodnik daje druzynie, nagle akcje sie zwolnily, brak bylo plynnosci przejscia z obrony do ataku. Pawlowski zagral slabo, Kedziora zbyt slaby w obronie. Przy tak grajacym przeciwniku rewanz powinien byc formalnoscia.

28. kibic007 pisze:

Kolejny raz – brawo! Bośniacy nie mieli nic do powiedzenia, my zrobiliśmy swoje. Teraz dopełnić formalności i jedziemy dalej.
    Cholerne kontuzje…

29. Młody pisze:

gratulacje, spokojna wygrana
    teraz dołożyć kolejną cegiełkę w rewanżu i szykujemy sie na III runde

30. old josh pisze:

Czy tytuły artykułów muszą być tak kretyńskie?Moim skromnym zdaniem śmierdzi to prowincją i zaściankiem ,a przecież tacy nie jesteśmy.

31. leftt pisze:

A moim zdaniem redakcja też w formie i rymowanki lepsze niż w zeszłym sezonie.Ten portal nie jest bezstronny, jest stronniczy do bólu i tak ma być.

32. KKs7 pisze:

@old josh”prowincją i zaściankiem” śmierci jeśli ktoś mówi” mamy na stolę ofertę za Dudę na 10mln E, w poniedziałek tylko testy i jest w Interze”

33. dave861 pisze:

Obejrzałem jeszcze raz akcję na 1:) i trzeba przyznać, że Kapitana mamy kozaka 🙂 Trała to gość, który jest na najlepszej drodze do tego by stać się kimś więcej niż tylko kolejnym piłkarzem Kolejorza.

34. RAFF pisze:

gra niewazna liczy sie skutecznosc wynik juz przesadza awans a to Sarajevo przereklamowane nawet przez chwile nie myslalem ze bramke mozemy stracic kontuzja kownackiego moze wyjsc na dobre bo ten chlopak co mecz jest coraz slabszy szkoda karola bo zas bedzie leczyc pare miesiecy kontuzje a kibice saraeva to zwykle cioty doping jak na podbeskidziu

35. STATYSTYK pisze:

Smiech bierze gdy widzi sie jakiego teczowi nabrali do nas kompleksu , wczoraj w porze meczu na swoim portalu pod artykulem na temat meczu swojej teczowej druzynki na 200 komentow 150 bylo na temat Lecha :))))) zyc bez nas nie moga te ogory i bol dupy z powodu wygranej wielkiego Lecha powszechny

36. old josh pisze:

KKS7 zgadzam się co do ich „gwiazdora”,ale tak jak powiedział młody Rutkowski dla weszlaków,’My jesteśmy inni”.Pozdrawiam i niech zwycięża Lech.

37. 1909 pisze:

brawo trener Skorża. poprzednik potrafił tylko przywozić 0-1 i to od słabszych rywali. widać teraz co znaczy osoba doświadczonego wodza. mamy już przynajmniej na 75 % czwartą rundę kw. LE. ale od Kolejorza trzeba wymagać więcej! mecz bardzo senny… ale to nie ma znaczenia teraz

38. roby pisze:

Zajebisty mamy teraz okres , mam nadzieję ,że to będzie początek dobrej drużyny , liczę na europejskie puchary bo to tak naprawdę inny level, inne zachowanie piłkarzy, taktyka, mentalność nigdy nie wiesz jak zagrać w przeciwieństwie do ekstraklapy gdzie Józek zna Zdziska od parunastu lat. Więc grajcie jak najwięcej w pucharach a piłkarze też nabiorą potrzebnego doświadczenia.