W Bośni nie wierzą w cud. W Szwajcarii piszą niewiele

pilki2Po wyeliminowaniu FK Sarajevo zaledwie tydzień później ekipa Kolejorza zagra z FC Basel. W pierwszym meczu spotka się ze Szwajcarami u siebie, którzy sporo dyskutują o Lechu Poznań.


Dyskusję na nasz temat prowadzą jednak tylko kibice na forum FC Basel o czym pisaliśmy wczoraj. W nocy dyskutowano co nieco na temat ostatnich pucharowych występów Lecha Poznań. Przypomniano kompromitacje z Żalgirisem Wilno i Stjarnanem Gardabaer przez co kibice Mistrza Szwajcarii nagle zaczęli lekceważyć Kolejorza, by szybko się zmieszać. Na forum FC Basel zauważono, że Lech Poznań zdetronizował Legię Warszawa grającą w 1/16 Ligi Europy z Ajaxem Amsterdam i toczącą wcześniej wyrównane boje ze Steauą Bukareszt oraz Celticiem Glasgow. Przez to Szwajcarzy na temat Mistrza Polski mają kompletny mętlik w głowie nie wiedząc już co o nas myśleć.

Tymczasem w szwajcarskich mediach o Lechu Poznań na razie nie pisze się nic. Co jedynie niektóre portale znów zlekceważyły FK Sarajevo podając tylko, że FC Basel czeka wycieczka do Polski. W Szwajcarii wspominany jest jeszcze Darko Jevtić, który jak piszą Szwajcarzy – odgrywa w Kolejorzu kluczową rolę. Media z kraju rywala przypominają jeszcze 2008 roku w którym „niebiesko-biali” rozgromili Grasshoppers Zurych aż 6:0. O wiele więcej informacji o Lechu Poznań można znaleźć na nieoficjalnej stronie FC Basel – „rotblauapp.ch”. Na tej witrynie trener „czerwono-niebieskich” przyznał, że byli łatwiejsi przeciwnicy do wylosowania, ale skoro chce się grać w Lidze Mistrzów trzeba podjąć wyzwanie i wyeliminować silniejszego Lecha. W podobnym tonie wypowiada się też pomocnik, Zdravko Kuzmanović.

Na nieoficjalnej stronie FC Basel piszą także m.in. że „chuligani Lecha Poznań budzą strach i przerażenie”. Przypominają jeszcze o zamieszkach w Sarajevie oraz o zamkniętej trybunie w 2013 roku za transparent. Autor tamtego tekstu zauważa również, że FC Basel przyjdzie zagrać na nowoczesnym stadionie wybudowanym z myślą o Euro 2012, gdzie średnia frekwencja wynosi 27 tysięcy (nieco zawyżył), a Lech Poznań ma najbardziej oddanych fanów w Ekstraklasie. Oczywiście nie zabrakło wzmianki o Stjarnanie, detronizacji Legii za kadencji Macieja Skorży oraz o Darko Jevticiu. Szwajcarzy napisali, że był to niezwykle utalentowany pomocnik, ale jego karierę w FC Basel zahamowały kontuzje. Niewiele natomiast piszą o losowaniu media w Bośni. Po porażce 0:2 mało portali zajęło się tym tematem. Co jedynie jeden z tamtejszych serwisów pisze o cudzie potrzebnym do gry z FC Basel oraz o niewielkich szansach na wyeliminowanie Lecha Poznań.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
11 komentarzy

 1. MaPA pisze:

  Fajnie by było gdyby za jakiś czas FCBasel odkupił za 5x większą sumę niż daliśmy Darko Jevtića przyznając tym samym że popełnili błąd oddając go do Lecha.

 2. aaafyrtel pisze:

  jakie Sarajevo, jakie Basel, w języku ojczystym jest Sarajewo, Bazylea!!!

 3. Soku pisze:

  To już chyba było poruszane, chodzi o to, aby również ktoś z innego kraju mógł znaleźć newsy na KKSlech.

  Niech mnie ktoś za to uświadomi jeśli błądzę, ale czy „Celtic” w dopełniaczu nie pisze się czasami „Celtiku”? Tak samo jak np. Metallica -> Metalliki?

 4. KKS pisze:

  Soku
  Polonista nie jestem, ale tez tak bym napisal. Jezeli chodzi o oryginalna pisownie nazwisk i klubow to jest dokladnie tak jak napisales, o czym redakcja juz informowala.

 5. aaafyrtel pisze:

  soku odmiana jest taka jak napisałeś, nie rozumiem jednak maniery typu Sarajevo, jak piszecie Szwajcaria, Bośnia, bądźcie konsekwentni, nazwy krajów tez piszcie w wersji oryginalnej, bo robicie chaos, albo wytłumaczcie użytkownikowi polszczyzny, czemu oryginalna pisownia nazwisk ma być cacy, a oryginalna nazwa krajów jest be?! zresztą taka pisownia sadayev też przecież nie jest oryginalna!!!

 6. KKS pisze:

  Dlatego tez, jest stosowana pisownia Sadaev!:-)

 7. arek pisze:

  Aaafyrtel nie masz racji. Oryginalna nazwa to FC Basel i tego sie trzymamy. Tak jak AS Roma a nie AS Rzym. Co innego jak np powiemy jedziemy do Basel czy do Bazylei. Poprawna forma jest wtedy Bazylea.

 8. Pawelinho pisze:

  aaafyrtel

  Mylisz się. Jedyną osobą, która robi tutaj chaos o jakąś bzdurę jesteś ty.

 9. KENT pisze:

  Po gieło Was z tą pisownią? Co drugi to Miodek.

 10. Brynkot pisze:

  „Oryginalna nazwa to FC Basel i tego sie trzymamy.”
  Głupie gadanie. A trzymacie się oficjalnej nazwy Red Bull Leipzig? Werder Bremen? Bayern München?

  Może zaczniemy jeszcze pisać Dynamo Kyiv – bo po co po polsku jak można po angielsku?

  A argument o rzekomej łatwości odszukania jest także z du… wróć… z palca wyssany

  Tak, ortografia JEST ważna.

 11. Tommy pisze:

  Ale wy macie problemy Masakra