Po prostu podtrzymać serię

ligaeuropyW środę Lech Poznań zagra u siebie z FK Sarajevo. Kolejorz w ubiegłym sezonie pucharowym ani razu nie miał takiego spokoju przed rewanżem jaki ma teraz, ale oczywiście musi zachować czujność.


W tym sezonie jednym z głównych celów Lecha Poznań jest oczywiście faza grupowa Ligi Europy lub Ligi Mistrzów, ale żeby Kolejorz w ogóle o niej myślał musi za 3 dni uzyskać dobry wynik w rewanżu z FK Sarajevo. Mistrzowi Polski do awansu wystarczy remis lub porażka, ale nie większa niż 0:1. Wynik 3:1 lub 4:2 dla gości będzie oczywiście premiował Mistrza Bośni, jednak któryś z tych rezultatów jest bardzo mało realny.

Lech Poznań w europejskich radzi sobie na Bułgarskiej bardzo dobrze. W 12 ostatnich spotkaniach na arenie międzynarodowej „niebiesko-biali” zanotowali przed własną publicznością 9 zwycięstw i 3 remisy. Ponadto do meczu ze Stjarnanem Gardabaer poznański zespół miał 6 z rzędu pucharowych wygranych na Bułgarskiej. 3 lata temu lechici zwyciężyli we wszystkich 3 meczach Ligi Europy, choć i tak odpadli w III rundzie kwalifikacyjnej, gdyż dwumecz z AIK-iem Solna zawalili w Szwecji.

Mistrz Polski ostatni raz przegrał przed własną publicznością w europejskich pucharach w sierpniu 2010 roku, gdy uległ Sparcie Praga 0:1. Pucharowa Twierdza Bułgarska to także dobry prognostyk przed wielce prawdopodobnym dwumeczem z FC Basel w III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Jeśli Kolejorz marzy o wyeliminowaniu Szwajcarów oczywiście 28 lub 29 lipca nie może przegrać i najlepiej nie stracić gola.

Pucharowa Twierdza Bułgarska:

2014, Lech Poznań – Stjarnan Gardabaer 0:0
2014, Lech Poznań – Kalju Nomme 3:0
2013, Lech Poznań – Żalgiris Wilno 2:1
2013, Lech Poznań – Honka Espoo 2:1
2012, Lech Poznań – AIK Solna 1:0
2012, Lech Poznań – Khazar Lankaran 1:0
2012, Lech Poznań – Zhetysu Tałdykorgan 2:0
2011, Lech Poznań – Sporting Braga 1:0
2010, Lech Poznań – Juventus Turyn 1:1
2010, Lech Poznań – Manchester City 3:1
2010, Lech Poznań – FC Salzburg 2:0
2010, Lech Poznań – Dnipro Dniepropietrowsk 0:0

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
5 komentarzy

 1. RobertLech!!! pisze:

  Zrobić w tym meczu swoje i potem zobaczymy jak to się dalej potoczy.

 2. Domin pisze:

  Porażki się zdarzają, ale najważniejsze to wyciągnąć z nich wnioski i nie popełniać tych samych błędów. Mam nadzieję, że tak jak po porażce z Jagą trener i piłkarze wyciągną wnioski i wrócą na właściwą drogę. HEJ KOLEJORZ !!!

 3. kibicinowroclaw pisze:

  Tylko zwycięstwo i rehabilitacja za ostatni słabiutki mecz, wracają ASY M.Skorży będzie dobrze.

 4. seniorka pisze:

  Zwycięstwo i rehabilitacja – tak.
  „Asy” Skorży to – Holman, Dudka,Robak,Kadar,Tetteh,Thomalla… skąd oni wracają?

 5. maki43wlkp pisze:

  Skorża to nie Rumak i na pewno wnioski wyciagnie