Maciej Skorża i Darko Jevtić przed meczem z FC Basel

skorzaJutro o 20:45 Lech Poznań zagra na Bułgarskiej z FC Basel, a dziś po godzinie 13:55 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Macieja Skorży i pomocnika, Darko Jevticia. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.


Maciej Skorża (trener Lecha):”Karol Linetty nie jest jeszcze w pełni sił. Trenuje z nami lekko i będę jeszcze rozmawiał ze sztabem medycznym, czy będzie mógł zagrać. Jeśli będzie jakieś ryzyko, to nie wystawię go. Mam dwa inne znaki zapytania przed tym meczem. Musimy zrobić coś ekstra żeby go wygrać. Musimy realizować założenia taktyczne na poziomie 100 procent i dać z siebie coś ekstra. Wierzę, że każdy z chłopaków będzie chciał pokazać się jak najlepiej. Dla każdego to szansa.”

”Mam nadzieję, że Lech da radę mentalnie. Robimy wszystko, by pomóc zawodnikom. Niektórzy pierwszy raz będą grac z taką drużyną. Nie ma u nas żadnej bojaźni. Czujemy się mocni i chcemy się sprawdzić na tle tak silnego przeciwnika. Nie wyjdziemy ze strachem na boisko. Chcemy grać otwartą piłkę i chcemy wygrać. To najważniejszy mecz w tym roku. To spotkanie nas i cały klub może przesunąć piętro wyżej. To szansa naszego życia. Zamierzamy zrobić wszystko, żeby wykorzystać szansę i awansować do Ligi Mistrzów.”

”FC Basel to niezła drużyna. Dobrze realizują założenia taktyczne, a pojedynczy piłkarze mają wysokie umiejętności techniczne. Nie ma tam praktycznie słabych punktów. Najgroźniejsi są Embolo, Delgado i Gashi. To kreatywni zawodnicy i jestem ciekawy jak nasza obrona przy nich wypadnie. FC Basel czuje się dobrze w ataku pozycyjnym i na pewno będą nas chcieli zepchnąć do defensywy.”

”Mamy swoje sposoby na ukąszenie FC Basel. Nie chcę jednak mówić na ten temat, bo chcemy zaskoczyć Szwajcarów. Jest to jednak zespół, który ma dojrzałość, kulturę gry i pewność siebie. Ciężko będzie nam ich zaskoczyć, ale tanio skóry na pewno nie sprzedamy. Chcemy walczyć o zwycięstwo i chcemy wypracować sobie przewagę przed rewanżem.”


Darko Jevtić (pomocnik Lecha):”Nie pełniłem roli szpiega. Wiem jednak kto gra w FC Basel i na jakich pozycjach. Pod tym względem mogłem Lechowi pomóc. Jestem z Bazylei, lecz wiem, gdzie teraz gram i że gramy o Ligę Mistrzów. Chcę zagrać w tym meczu i to jest w tej chwili dla nas najważniejsze. Na pewno nie jesteśmy faworytem, ale mamy świadomość naszych umiejętności i wartości. Dzięki temu możemy stoczyć z FC Basel równa walkę.”

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
12 komentarzy

 1. KKS pisze:

  Chyba rownorzedna walke 😉

 2. pat pisze:

  Jevtic na konferencji..czyli prawdopodobnie zagramy ofensywnie..chyba, że Hamalainen na ławce?A może we dwójkę zagrają..Jevtic obok trałki?Hama z przodu..A może wyjdziemy dwoma napastnikami? Ciekawi mnie jutrzejszy skład…

 3. Pawelinho (praca) pisze:

  pat

  Przecież równie dobrze Jevtić może zagrać obok Trałki czyli na pozycji Linetty’ego..

 4. Varane pisze:

  Hamalainen 9 jevtic 10 i thomalla skrzydło

 5. pat pisze:

  Tak wiem, że może grać obok Trałki..Karol trenuje już od poniedziałku..właśnie dlatego jestem ciekaw składu..chyba zagramy ofensywnie i tak bym chciał..

 6. tomasz1973 pisze:

  Z Linettym to moim zdaniem zasłona dymna, jestem przekonany, że zagra.

 7. gruh pisze:

  @tomasz1973 – też myślę, że zagra i że zasłona dymna. Pytanie tylko jak zagra po takiej przerwie??

 8. arbox pisze:

  Obrona wiadomo – Trałka, Linetty (Dudka) – Jevtic – Szymek, Hama, Tomala

 9. GROSZKINS pisze:

  Karolek zagra

 10. KKS pisze:

  Nie ma opcji zeby Hama nie zagral. To samo Thomalla czy Tralka-Linetty (Jevtic).

 11. Jarecki pisze:

  Ja jako napadziora widziałbym Robaka . Tomala raczej na zmianę.

 12. KENT pisze:

  Może to dobry pomysł w puścić Jevticia do gry aby mógł się poprzedniemu klubowi odgryź, tylko aby nie grał indywidualnie i nie tracił tyle piłek co w ostatnich meczach. A Hama musi grać bez niego to juz kaplica.