Basel zadało trzy łatwe kopy. Walczymy dalej w Lidze Europy + 39 zdjęć z meczu

lechbaselW pierwszym meczu III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał u siebie z FC Basel 1:3 (1:1) i nie ma praktycznie żadnych szans na awans do kolejnej rundy eliminacyjnej. Do momentu czerwonej kartki Kolejorz toczył wyrównany bój ze Szwajcarami, ale potem stracił dwie łatwe bramki i przegrał u siebie w pucharach pierwszy raz od 5 lat.

18:41 – 2h przed meczem:

19:10 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskie! Witamy oczekując dziś prawdziwej WALKI !!!

19:12 – Jak w opisie 🙂

19:15 – Mistrzowie Polski zaraz dojadą

19:17 – Pierwsi kibice gości już są. Nawet pośpiewali.

19:18 – Oczywiście pierwsi kibice Lecha także są na trybunach.

19:19 – Lechici już są. Dziś na sztywno w garniturach jak to w pucharach. Goście bardziej luźnie. Oby po 20:45 to Lech był luźny.

19:20 – Doping gości zwrócił już uwagę delegatów.

19:21 – Zmienna pogoda dziś. Jak przyjechało FC Basel nad stadionem były czarne chmury. Po przyjeździe Lecha na niebie tylko pojedyncze białe chmurki. Oby to był dobry znak. WALCZYMY!

19:25 – Fanów FC Basel na razie jest niewielu. Z ok. 150. Wywiesili już pierwsze fany.

19:32 – Poniżej skład Lecha. Do składu wskakuje Formella.

19:39 – Poniżej także skład gości. Bez większych niespodzianek, ale ich gwiazda – Delgado na ławce.

19:40 – Dla obrony chyba jednak dobrze, że od początku gra Embolo na szpicy.

19:42 – Środek pomocy FC Basel sugeruje, że nie będą chcieli fizycznie przegrać tego pojedynku w środku.

19:46 – Piękne słońce zrobiło się nad stadionem. Teraz oczekujemy równie pięknego meczu.

19:47 – Do tej pory sprzedano blisko 27 tysięcy biletów.

19:48 – Przyśpiewki Basel bardzo monotonne. Zupełnie bez mocy.

19:54 – Bramkarze Basel są już na rozgrzewce. Czekamy na tych z Lecha i na ryknięcie Kotła po raz pierwszy dzisiaj!

19:56 – Flaga Polski, Szwajcarii, UEFA i UEFA Respect rozwieszone. Wczoraj tak ładnie nie wysiały.

19:57 – Hymnu LM dziś nie będzie. Obowiązuje on dopiero od IV rundy eliminacyjne.

19:57 – Bramkarze Lecha już są!

19:58 – Przypominamy, że Lech nie przegrał u siebie w pucharach od sierpnia 2010. Jego bilans ostatnich meczów to 9-3-0.

19:58 – Kibiców powitał właśnie spiker. Przypominam, że dość długo czekaliśmy na III rundę kwal. LM. To prawda aż 5 lata. Wtedy dwa razy przegraliśmy ze Spartą Praga po 0:1.

20:04 – Oba zespoły już się rozgrzewają.

20:04 – Nie da się słuchać doping FC Basel. Typowe stękanie. Na szczęście już niedługo zostaną zagłuszeni.

20:06 – „Jesteśmy z Wami” i „Chcemy zwycięstwa” z Kotła.

20:11 – Do meczu 35 minut. Stadion bardzo pomału się zapełnia, ale Kocioł już teraz wygląda nieźle.

20:15 – Bardzo jesteśmy ciekawi tego meczu. Ostatnim naprawdę silnym rywalem był Sporting Braga w 2011 roku. Rywalizowała z nim zupełnie inna drużyna.

20:21 – Jeszcze nie czuć tu atmosfery, bo stadion milknie, ale za 20 minut będzie tu już KOCIOŁ! Nie możemy się doczekać jak wszyscy.

20:22 – Fotki trybun i oprawy oczywiście damy możliwie jak najszybciej. Fotki trybun najpóźniej w przerwie. Szukajcie ich najpierw na naszym Twitterze – @KKSLECHcom

20:23 – W ostatnich latach Lech rzadko rozgrywał pierwszy pojedynek w pucharach u siebie, a właściwie to wcale. Jest to zupełnie nowa sytuacja.

20:24 – Nagłówki do pomeczowego raportu przygotowane od 2 dni 🙂 Pojawią się zarówno jak Lech wygra lub jak przegra. Wiele zależy też od przebiegu tego meczu i wysokości zwycięstwa.

20:27 – Rozgrzewka Basel niewiele się różni od tej Lecha

20:27 – Dziś na trybunach wielu gości. Jest m.in. były lechita, Błażej Telichowski.

20:30 – Koniec rozgrzewki obu ekip.

20:30 – W sektorze trochę więcej osób. Jest z ok.250 kibiców FC Basel.

20:32 – Jeśli ktoś nie widzi na zdjęciu na górze hasła oprawy to jest to – „High Risk Supporters”.

20:37 – Do oprawy zostanie oczywiście użyta sektorówka i folie.

20:38 – Spiker czyta składy. Czuć nerwy…

20:40 – Kocioł ruszy z dopingiem! WALCZYMY!

20:42 – Lech zagra na niebiesko-biało, goście na biało. Hymn Lecha śpiewają kibice! Pozostały sekundy do walki!

21:42 – Więcej zdjęć wrzucimy jak na tym stadionie zacznie działać po ludzku net.

21:50 – Pierwsze fotki. Filmy będą potem.

22:51 – Piro na Bułgarskiej:

23:10 – Filmik z oprawą

3 min. – Dobra akcja, jednak Pawłowski nie dogonił piłki.
5 min. – Powinien być gol. Formella uderzył z powietrza, jednak fatalnie chybił.
5 min. – Pierwsza akcja gości. Na szczęście dwa strza
10 min. – Bardzo wyrównane pierwsze minuty.

16 min. – CO ON ZROBIŁ?! Kontra Lecha, Hamalainen do Thomalli, a ten zwlekał ze strzałem i na końcu fatalnie chybił. To musiał być gol!
20 min. – Niebezpieczna sytuacja FC Basel. Podanie z lewej strony zamykał Zuffi, ale ciut niecelnie.
24 min. – Basel próbuje przejąć kontrolę. Lech dobrze się ustawia.
30 min. – Basel ma coraz większą przewagę.

33 min. – Niestety, gol po rzucie rożnym. Piłka przeszła w polu karnym. To nie powinno się zdarzyć. 0:1.
35 min. – GOOOL !!!! Pawłowski trafia w poprzeczkę, ale dobitka z bliska głową Thomalli trafia do siatki! 1:1.
41 min. – Zły strzał Thomalli po kolejnej kontrze. Goście zostawiają lechitom sporo miejsca w środku.
44 min. – Zdecydowana przewaga Lecha w końcówce I połowy.
45+2 min. – Niecelna główka Linettego po rożnym.

53 min. – Dość znacząca przewaga Lecha na początku drugiej odsłony.
55 min. – Szybka kontra Kolejorza. Niestety Szymek za mocno zagrał do Kędziory.
60 min. – Basel odzyskało przewagę. W tej połowie rywal jeszcze bez groźnej sytuacji.

63 min. – Dobra akcja Hamalainena. Niestety Fin nie dał rady zagrać piłki na środek do Robaka.
66 min. – Karny dla gości z niczego. Trudno ocenić czy Kędziora falował. Jeszcze dostał za to czerwień.
66 min. – NIE MA BRAMKI! BRONI BURIC!
73 min. – Mimo gry w 10. Lech nie odpuszcza.

77 min. – Niestety. Piłka przyleciała Kadara, Douglas źle odegrał ją do Buricia, przejął ją Janko i jest 1:2.
79 min. – Gergo dobrze dośrodkował w pole karne. Niestety nie było tam nikogo z wyjątkiem obrońcy rywala.
84 min. – Zły strzał Barrego z wolnego. Odległość była jednak spora.
86 min. – Robak zepsuł akcję na 20 metrze.
90 min. – Lech jeszcze próbuje, lecz do gola potrzeba cudu.
90+2 min. – Teraz jest już po zabawie. Basel skontrowało Lecha, zdobyło 3 gola i pozostaje Liga Europy.
90+4 min. – Przegrywamy 1:3. Trudno. Nie ma się co łamać. Będziemy grać dalej w pucharach.

KKS Lech Poznań – FC Basel 1:3 (1:1)

* – W 66 min. Gashi nie strzelił karnego (Burić obronił)

Bramki: 35.Thomalla – 33.Lang 77.Janko 90.Calla

Żółte kartki: Thomalla, Kadar, Linetty

Czerwone kartki: 65 min. – Kędziora (za faul taktyczny), 90+3 min. – Xhaka (za brutalny faul)

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)

Widzów: 25478

KKS Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas – Trałka, Linetty – Formella (69.Ceesay), Hamalainen (75.Lovrencsics), Pawłowski – Thomalla (54.Robak).

Rezerwowi: Gostomski, Ceesay, Dudka, Tetteh, Jevtić, Lovrencsics, Robak.

FC Basel: Vaclik – Lang, Hoegh, Suchy, Safari – Kuzmanović (87.Elneny), Xhaka – Bjarnason, Zuffi, Gashi (74.Calla) – Embolo (61.Janko).

Rezerwowi: Vailati, Traore, Akanji, Elneny, Delgado, Calla, Janko.