Bukmacherzy nie dają szans

Za kilkadziesiąt godzin Lech Poznań najprawdopodobniej pożegna się z walką o elitarną Ligę Mistrzów. Losowanie w tym roku nie sprzyjało Kolejorzowi, Mistrz Polski w pierwszym boju z FC Basel popełnił zbyt dużo błędów, przegrał aż 1:3 przez co polskiego klubu zabraknie w Champions League 19 rok z rzędu.


Przed rewanżem na St. Jakob-Park poznański Lech statystycznie nie ma praktycznie żadnych szans na awans, a sportowo także niewielkie. FC Basel jest w zbyt dobrej formie, natomiast Kolejorz ma ostatnio problemy w obronie co nie wróży dobrze. Podopieczni Macieja Skorży starcie rewanżowe będą mogli potraktować jako dobry sparing w którym mogą choćby przetestować ustawienie w obronie czy pewne schematy taktyczne.

Mało kto wierzy w sukces Mistrza Polski w Bazylei, a firmy bukmacherskie na całym świecie nie dają mu praktycznie szans. Średni kurs na wygraną FC Basel w środę to w tej chwili tylko 1.55, na remis 3.80, a na niespodziewany triumf Lecha Poznań 5.80. O dziwo kurs na zwycięstwo Mistrza Szwajcarii na razie rośnie, ale im bliżej rewanżu tym może spadać i w środę może być niższy niż 1.50.

Póki co spadł kurs na awans FC Basel (średnio to już tylko 1.20) i wzrósł na awans Lecha Poznań (średnio 4.50). Na razie wyższy kurs jest na wygranie przez gospodarzy drugiej połowy środowego meczu. Według buków najbardziej realnym wynikiem jest 1:0 dla „czerwono-niebieskich”. Kursy na małą liczbę bramek w najbliższym spotkaniu są bardzo niskie. Bukmacherzy nie spodziewają się strzeleckiego popisu żadnej z ekip.

Dodajmy, że w Szwajcarii Lech nie będzie mógł zagrać z logiem STS-u, więc klub i sponsor Kolejorza postanowili zareklamować na koszulkach jedną z trzech fundacji charytatywnych. Kibice w internetowym głosowaniu na stronie STS-u uznali, że poznaniacy zaprezentują się w strojach z logiem Drużyny Szpiku. W głosowaniu wzięło udział 63482 kibiców, a zwycięska fundacja otrzymała 44,52% głosów. Po meczu koszulki zostaną zlicytowane, natomiast dochód zasili konto Drużyny Szpiku.

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<2 komentarze

  1. pyra fan kks z breslau pisze:

    buki nie graja WIERZE ZE NASI POKAZA NA CO STAC WIELKIEGO KOLEJORZA PS ROBAK Z TOMALA OD POCZATKU I DO BOJU

  2. Teco pisze:

    „Póki co spadł kurs na awans FC Basel (średnio to już tylko 1.20) ”

    Co to za bzdury? Żaden bukmacher nie oferuje takiego kursu na awans Basel!
    Chętnie dowiem się, gdzie mogę obstawić takie kwiatki…