Klub surowo ukarany za fanę w Sarajevie

klimczakDziś po godzinie 14:45 w siedzibie klubu odbył się specjalny briefing prasowy z udziałem prezesa Mistrza Polski, Karola Klimczaka. Podczas spotkania z dziennikarzami poinformowano o organizacji IV rundy eliminacyjnej europejskich pucharów.


Karol Klimczak (prezes Lecha):”W nocy z piątku na sobotę UEFA po naszym meczu w Sarajevie przysłała decyzję dotyczącą napisu na transparencie rozwieszonym przez 2, 3 kibiców. UEFA nałożyła karę 50 tys. Euro i zamknęła stadion na jeden mecz w rozgrywkach UEFA. Głupota i nieodpowiedzialność 2 lub 3 osób nie mogą powodować zamkniętego stadionu dla 30 tysięcy ludzi. Od decyzji UEFA będziemy się odwoływać.”

„Jak ktoś ma jakieś przekonania niech wywiesi sobie transparent w domu i może się do niego modlić. Klub dostaje teraz przez takie coś po głowie. Zgadzamy się z UEFA, ale nie może tak być, że jakieś 2 lub 3 osoby powodują zamknięcie stadionu dla 30 tysięcy ludzi. Wszyscy wiemy jak się gra na Bułgarskiej. To najważniejszy mecz w tym roku, o fazę grupową, a kibiców nie będzie mogło być z nami.”

„Musimy uzyskać uzasadnienie. Wystąpiliśmy o nie w godzinach porannych. Po incydencie w meczu z Żalgirisem wprowadziliśmy działania, aby takich transparentów nie było. Na wyjazdach są jednak inne procedury. My jako KKS Lech Poznań zidentyfikujemy te osoby i ukażemy je zakazem stadionowym.”

”Delegat UEFA prawdopodobnie w ogóle tego nie widział. Transparent był w fosie na dole i my też go nie widzieliśmy. Fare złożyło jednak doniesienie do UEFA na transparent o takiej treści. Są to dla nas ogromne straty finansowe w wysokości 1,2 mln zł przez 2 lub 3 osoby. To mnie po prostu wku*wia. My chcemy grać z kibicami. Być może poprosimy UEFA o zwiększanie kary finansowej i o zamknięcie tylko jednej trybuny.”

Transparent, który nie spodobał się UEFA: „Legion Piła – krew naszej rasy”

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
komentarzy 321

  1. Brynkot aka tolep pisze:

    to co PZPN wysmażył do UEFA… tu Boniek pokazał że ma jaja z mosiądzu. Na łączy nas piłka jest oświadczenie.