Walka to za mało jak się okazało

lechfcbasel2W rewanżowym meczu III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z FC Basel 0:1 (0:0) tracąc gola już w doliczonym czasie gry. Kolejorz zagrał dziś solidnie, ale bardzo nieskutecznie. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce, która pokazała, komu należał się awans. Mistrz Polski nie składa jednak broni. Teraz czeka go walka w Lidze Europy.

1 min. – Pierwsza, niezła sytuacja Lecha. Dośrodkowanie Pawłowskiego dobrze wyłapał Vaclik.
5 min. – Hamalainen wyszedł sam na sam, jednak rzekomo faulował Suchego.
6 min. – Kolejne dwie dobre akcje. Druga zakończona złym uderzeniem Jevticia.
12 min. – Bardzo ładna gra Lecha. Poznaniacy nieźle klepią. Brakuje tylko strzałów celnych.

18 min. – Celną główkę Calli wyłapuje Burić.
21 min. – Nic się nie zmienia. Rzut rożny i ogromne problemy Lecha. Na szczęście bez gola dla gospodarzy.
26 min. – Lech stara się dziś prowadzić grę. FC Basel od czasu do czasu groźnie kontruje.
29 min. – Vaclik miał spore problemy z dośrodkowaniem Douglasa. Nikt nie przejął jednak piłki.

33 min. – Dobre dośrodkowanie zatrzymuje Hoegh.
36 min. – Nieźle lechici przekombinowali przy okazji rzutu rożnego. Najpierw strzał Jevticia został zablokowany, a potem dośrodkowanie w pole karne było za mocne.
45 min. – Do przerwy 0:0. Niezła gra Lecha tylko wykończenia brak.

48 min. – Niebezpieczna sytuacja Janko. Sędzia odgwizdał spalonego.
52 min. – Dobry cross Douglasa. Hamalainen niestety nie zorientował się.
56 min. – Szarża Pawłowskiego środkiem. Zamiast podawać stracił…
59 min. – Ależ akcja! Douglasa w pole karne, Bazylea ofiarnie się broni, dobija Jevtić i nokautuje gracza rywala. Gola nie ma.

64 min. – Lechici cały czas szukają gola. Niestety są bardzo nieskuteczni.
68 min. – Jevtić miał piłkę na 25 metrze. Niestety zwlekał.
69 min. – Gergo do Hamy. Fin chybił, jednak był spalony.
70 min. – Teraz Pawłowski i niestety znów górą Vaclik.

77 min. – Tempo gry mocno spadło. Oba zespoły czekają już na koniec.
79 min. – Ehh. Vaclik broni szczęśliwie uderzenie Gergo.
80 min. – Minimalnie niecelna główka Trałki po wrzutce Douglasa.
86 min. – Wrzutka Zuffiego z wolnego. Na szczęścia nikt nie zamknął akcji.
87 min. – Teraz niecelnie Trałka. Nic nie chce wpaść…
90+2 min. – Na koniec jeszcze gol dla Bazylei. Wrzutka z prawej strony i głową bramkę zdobywa Bjarnason.
90+4 min. – Koniec. Szkoda tych wielu sytuacji.

FC Basel – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: 90+2.Bjarnason

Żółte kartki: Suchy, Lang, Calla – Linetty, Kamiński, Douglas

Sędzia: Ruddy Buquet (Francja)

Widzów: 18196

FC Basel: Vaclik – Lang, Hoegh, Suchy, Safari (89.Traore) – Elneny, Kuzmanović – Calla, Delgado (77.Zuffi), Bjarnason – Janko (70.Embolo).

Rezerwowi: Vailati, Traore, Degen, Akanji, Gashi, Zuffi, Embolo.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Dudka, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Formella (68.Lovrencsics), Jevtić (74.Thomalla), Pawłowski – Hamalainen (84.Robak).

Rezerwowi: Gostomski, Wilusz, Kadar, Tetteh, Lovrencsics, Robak, Thomalla.