Wokół rewanżu Lecha z FC Basel

lechŚrodowy mecz FC Basel – Lech zakończony wynikiem 1:0 dla rywala przeszedł już do historii, a ten rezultat ma także przełożenie na wiele statystyk. Są to liczby przede wszystkim negatywne. Więcej o tym poniżej.


19 rok bez LM

Mistrz Polski po raz 19 z rzędu nie zagra w Lidze Mistrzów. W tym roku Lech Poznań miał po prostu pecha w losowaniu, a tym bardziej gdy patrzy się na pary Milsami – Skenderbeu czy FK Astana – HJK lub na męczarnie Celticu bądź APOEL-u.

Trochę siana jest

Na konto Lecha za grę w kwal. LM wpadnie 400 tys. euro + 230 tys. euro za udział w IV rundzie el. LE. Jeśli Kolejorz awansuje do grupy nie otrzyma 230 tys. euro tylko 2,4 mln euro.

Jak 5 lat temu

Lech Poznań w tym roku tak jak 5 lat temu – przegrał w III rundzie kwal. LM i to w obu meczach. Co było potem? Potem Dnipro Dniepropietrowsk, awans do grupy i piękna przygoda w Europie aż do wiosny. Czekamy na powtórkę!

Współczynnik ciut wyższy

Lech zarobił w tym sezonie 2.0000 punktów do współczynnika i jest to najlepszy wynik od sezonu 2010/2011. Nasz pucharowy współczynnik na przyszły sezon to teraz 8.400. Za awans do grupy otrzymamy 2.000 punktów bonusu. Walczymy!

3 raz w plecy

Lech przegrał dziś 3 mecz z rzędu, ale spokojnie. Przed nami Korona, Zagłębie, Piast, Termalica, Podbeskidzie i na pewno słabszy rywal w Lidze Europy. Nie łamiemy się tylko walczymy i wygrywamy!

Gole

Ekstraklasa
1 – Darko Jevtić, Marcin Robak, Kasper Hamalainen

LM
2 – Denis Thomalla
1 – Kasper Hamalainen, Barry Douglas

SPP
1 – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Karol Linetty

Asysty

Ekstraklasa
1 – Marcin Robak, Denis Thomalla

LM
1 – Łukasz Trałka, Barry Douglas

SPP
1 – Kasper Hamalainen, Darko Jevtić

Żółte Kartki

Ekstraklasa
2 – Darko Jevtić
1 – David Holman, Łukasz Trałka, Dariusz Dudka, Gergo Lovrencsics

LM
2 – Karol Linetty
1 – Dariusz Formella, Tomasz Kędziora, Darko Jevtić, Dariusz Dudka, Denis Thomalla, Marcin Kamiński, Barry Douglas, Tamas Kadar

SPP
1 – Barry Douglas, Marcin Robak, Tamas Kadar

Czerwone kartki

LM

1 – Tomasz Kędziora (bezpośrednia)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
5 komentarzy

 1. kibol z IV pisze:

  Brawo piłkarze , za walkę , chęci ,ambicje , za godne reprezentowanie Lecha. Na tyle obecnie nas stać ,tyle możemy wymagać i tyle oczekiwać. Brawo Kibole za bycię do końca , za wiarę , głośny doping i wierność. Bo to w tym wszystkim jest najważniejsze. „ROBIE TO CO KOCHAM CHOĆ CHCĄ MNIE ZA TO KARAĆ NIE ZREZYGNUJĘ Z TEGO BO W TYM JEST MOJA WIARA „…powielę swój komentarz z innego tematu,bo nie mam nic innego do dodania wtej kwestii …jeśli moder i redakcja uzna to za niewłaściwe proszę o usunięcie.

 2. Bolek pisze:

  Najbardziej odpowiada mi ostatnie zdanie z akapitu „3 raz w plecy”. Niech to zdanie wszystkim nam kibicom przyświeca!!

 3. GROSZKINS pisze:

  Jak powiedział pewien intelektualista.Koko jumbo i do przodu.

 4. Kolarov pisze:

  Pytanie dla obeznanych, jakie bonusy do współczynnika ewentualnie możemy dostać nie za sam awans do grupy LE, a za kolejne mecze? Jeśli chodzi o nasza grę to nie robił bym dramatu, oprócz meczu z Pogonią to wcale nie wyglądało tak źle w ofensywie, a w obronie wróci Paulus i wszystko wróci do normy.

 5. inowroclawianin pisze:

  W ataku Lech przyniósł wstyd. Panie Skorża, treningów strzeleckich zaaplikowac drużynie! Kibicowsko znów mistrzostwo:-)