Lech jednym z głównych tematów na Węgrzech

Liga EuropyWczorajsze losowanie IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy mocno ucieszyło kibiców Lecha Poznań. Zespół Mistrza Polski zmierzy się ze słabszym rywalem i ma spore szanse na triumf w rywalizacji z Mistrzem Węgier.


Węgierskie media od 3 lat śledzą Lecha Poznań i jego wyniki. Wszystko za sprawą Gergo Lovrencsicsa i Tamasa Kadara, którzy są reprezentantami tego kraju oraz zawodnikami bardzo cenionymi na Węgrzech. Tamtejsze media regularnie śledzą ich losy poświęcając naszemu klubowi wiele miejsca na swoich łamach. Teraz Kolejorz zagra z Videotonem co oczywiście wywołało jeszcze większe zainteresowanie Mistrzem Polski.

Internet na Węgrzech jest bardzo dobrze rozwinięty i praktycznie każdy serwis internetowy pisze o Lechu Poznań, który zmierzy się wkrótce z Videotonem Fehervar. W węgierskich mediach można natknąć się na wiele informacji o naszym klubie, na wspomnienia pucharowych sezonów 2008/2009 i 2010/2011, a także na wiele zdjęć. Jedna z tamtejszych witryn straszy co nieco Węgrów pisząc już w nagłówku o wyeliminowaniu przez Kolejorza włoskiego Juventusu Turyn przed pięcioma laty.

Ponadto niemal w każdym newsie znajdziemy wzmiankę o Gergo Lovrencsicsu, Tamasie Kadarze i Davidzie Holmanie. Nie brakuje też ich fotografii. Nawet oficjalna strona Videotonu zamieściła zdjęcie cieszącego się Gergo po zdobyciu gola w meczu z Lechią w Gdańsku. Jest tam także fotka drużyny po zdobyciu Superpucharu Polski. Węgierskie media zwracają również uwagę na Kaspera Hamalainena oraz Szymona Pawłowskiego, którzy są motorami napędowymi Mistrza Polski.

W kraju rywala sporo pisze się o zamkniętym stadionie na pierwsze spotkanie. Węgrzy tej sprawie poświęcają nawet osobne artykuły. Piszą o przyczynie zamknięcia obiektu, publikują zdjęcie fany i zwracają uwagę na interwencję PZPN-u ze Zbigniewem Bońkiem na czele. O zamkniętym stadionie wspomniał nawet trener Videotonu, Bernard Casoni, który uważa, że może to pomóc jego drużynie, ale oczywiście nie musi. Ciekawie wypowiada się jeszcze obrońca, Roland Juhasz.

32-letni reprezentant i kapitan Mistrza Węgier, który prawdopodobnie nie zagra w dwumeczu z Lechem Poznań z powodu kontuzji też zwrócił uwagę na zamknięty stadion. Według niego to plus. Juhasz na łamach węgierskich mediów przyznał również, że zadowoli go wynik 0:0 w pierwszym spotkaniu, ponieważ jak twierdzi – Videoton jest w stanie dużo zwojować u siebie w rewanżu. Oprócz tego Węgier ceni wyżej polską ligę od węgierskiej i nie traktuje Kolejorza jako łatwego rywala.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<




6 komentarzy

 1. citizen pisze:

  A to, że stadion będzie zamknięty jest już pewne ? Czy UEFA rozpatrzyła odwołanie ?

 2. kibicinowroclaw pisze:

  jedyna nadzieja w tym że Boniek nie włączałby się w to gdyby nie wiedział że może pomóc jak to było rok temu z legią.

 3. pesymista pisze:

  przez pusty stadion mozemy odpasc.

 4. karollo33 pisze:

  Tyle lat kibicuje Lechowi ale zaczyna mi brakowac motywacji…

 5. tyle pisze:

  boniek to polityk, specjalnie sie odzywa, reklame sobie robi

 6. pyra fan kks z breslau pisze:

  rudi dobry jest haha