Rezerwy wymęczyły, nadal w pucharze uczestniczymy

PPW meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2015/2016, Lech Poznań grający dziś w rezerwowym i eksperymentalnym składzie wygrał na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 2:0 (1:0). Dwa gole dla Kolejorza strzelił dziś David Holman, który grą nie zachwycił, ale wprowadził Mistrza Polski do 1/8 PP. W tej fazie rozgrywek w drugiej połowie września finalista ostatniej edycji pucharu krajowego zagra z Ruchem Chorzów lub Wisłą Kraków. O gospodarzu zdecyduje losowanie.

1 min. – Od początku mocno Olimpia. Rzut rożny i dośrodkowanie z lewej strony nieudane.
4 min. – Fatalny strzał Formelli z daleka. Niepotrzebnie uderzał.
7 min. – Fatalny błąd Holmana w środku. Stracił piłkę, którą odzyskał Tetteh.
9 min. – 1:0! ładna akcja Lecha, bomba Kędziory, piłkę paruje Wróbel, dopada do niej Holman i na spokoju, choć na raty zdobywa bramkę.
12 min. – Niecelny strzał Kaczmarka z wolnego.

16 min. – Olimpia po stracie gola rzuciła się do ataku.
17 min. – Ciekawy strzał Thomalli. Z problemami wybija na róg Wróbel.
22 min. – Rywal gra szybciej niż Lech. W dodatku Olimpia często wymusza faule.
28 min. – Kolejna akcja prawą stroną na której fatalnie radzi sobie Kędziora. Na szczęście Djousse nie zorientował się w polu karnym.

34 min. – Niecelny strzał Ceesaya. Można to było zrobić lepiej.
38 min. – Lech nic nie gra.
40 min. – Fajny pomysł Olimpii na rozegranie wolnego, jednak strzał był zły.
43 min. – Na razie bardzo niepewny występ Lecha. Holman nic nie pokazuje. Mnóstwo strat.
45 min. – Katastrofalne dośrodkowanie Kownackiego. Wstyd.
45+1 min. – Niewiele brakowało, a byłoby 1:1. Świetnie broni Gostomski.
45+1 min. – Do przerwy prowadzimy. Resztę trzeba przemilczeć.

46 min. – Ceesay strzelił gola po rzucie wolnym. Sędzia odgwizdał jednak spalonego i miał rację.
49 min. – Świetna kontra Lecha, lecz Holman zwlekał z podaniem. Wystarczyło szybciej odegrać piłkę i byłby gol.
53 min. – Niecelny strzał Kaczmarka z bliskiej odległości.
57 min. – Znów Olimpia. Na szczęście piłkę napastnikowi zabrał Wilusz.

61 min. – Świetne podanie Tetteha do Holmana. Zatrzymał go jednak Wróbel i to w sytuacji sam na sam.
65 min. – Gra Lecha polepszyła się. Mamy kontrolę.
69 min. – Niecelny strzał Gergo z daleka.
74 min. – Olimpia sprawia wrażenie jakby odpadła z sił. Natomiast Lech kontroluje te zawody od czasu do czasu stwarzając okazje.

76 min. – Uff. Zablokowany strzał Kazlauskasa. Gdyby nie to pewnie byłby gol.
79 min. – Kontra Lecha. Podanie Gergo wybija obrońca.
80 min. – Teraz znów Gery, którego w ostatniej chwili zablokował obrońca.
80 min. – Dobry rzut rożny. Niestety Robak nie trafił w piłkę.
81 min. – Szybka kontra gospodarzy i celny strzał Bućko.
84 min. – Fatalny błąd Robaka i potem Kamiński. Kontra Olimpii, którą zatrzymuje Gostomski.
85 min. – Znów Gostomski. Tym razem wyłapuje strzał Woźniaka.
86 min. – Gergo nabija Holmana, który zdobywa gola i jeszcze doznaje urazu. Jest 2:0 po dwóch trafieniach piłkarza, który grał dziś bardzo słabo.
90 min. – Lech jeszcze próbuje atakować.
90+4 min. – Wygrywamy 2:0! Nie ma kompromitacji, jest awans.

GKS Olimpia Grudziądz – KKS Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 9 i 86.Holman

Żółte kartki: Lewandowski, Piter-Bućko – Kamiński, Ceesay

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)

Widzów: ok. 2500

GKS Olimpia: Wróbel – Banasiak, Lewandowski, Łabędzki, Woźniak – Piter-Bućko, Smoliński – Szczot (70.Kazlauskas), Cieśliński (74.Pawela), Kaczmarek – Djousse.

Rezerwowi: Fabiniak, Skórecki, Bielawski, Kurowski, Kowalczyk, Kazlauskas, Pawela.

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Kamiński, Wilusz (77.Trałka), Ceesay- Dudka, Tetteh – Formella, Holman, Kownacki (62.Lovrencsics) – Thomalla (70.Robak).

Rezerwowi: Kotorowski, Arajuuri, Kadar, Trałka, Zulciak, Lovrencsics, Robak.