Na puchary się spinacie, w lidze znów nas ośmieszacie + 35 zdjęć z meczu

lechpiastW meczu 6. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał z Piastem Gliwice 0:1 (0:1). Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej odsłonie Kolejorz cały czas atakował, ale bijąc głową w mur nie umiał nawet wyrównać. Kolejorz przegrał już kolejne spotkanie będąc niemal na dnie tabeli. Niestety Mistrz Polski w pucharach a w lidze to dwa zupełnie inne zespoły.

14:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Witamy oczekując dziś ligowego przełamania.

14:06 – Poniżej skład Lech. Jest sporo zmian.

14:08 – Na stadionie są już pierwsi. Są również piłkarze Piasta.

14:09 – Lechici też już są.

14:15 – Poniżej również skład Piasta. Goście mocno cofnięci. zwykle grali 4-4-2. Dziś zmienili system.

14:18 – Warunki do gry dziś idealne. Piękna pogoda, ciepło, ale nie gorąco i lekki wiaterek. Liczymy na dobry mecz.

14:23 – Do składu Lecha wraca dziś Arajuuri. Jest też Gostomski i Ceesay. Niestety wygląda to ryzykownie.

14:32 –

14:36 – Do meczu jeszcze godzina, ale atmosfera mocno piknikowa. Czekamy na rozgrzewkę obu ekip.

14:39 – Dzisiejszy mecz to starcie Mistrza z liderem. Lech lubił w dotychczasowej historii ogrywać tego typu drużyny. Liczymy dziś na to samo.

14:40 – Piast nigdy nie zdobył w Poznaniu nawet punktu. Raz co prawda zremisował, ale było to we Wronkach jesienią 2009 roku, kiedy nasz stadion był w budowie. Padł wtedy wynik 1:1. 3 ostatnie mecze Piasta na Bułgarskiej to nasze wygrane 4:0.

14:41 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce. Dziś szansa dla Gostka. Oby nie zawiódł.

14:42 – 70 procent boiska jest jeszcze w słońcu. IV trybuna powinna być w niej podczas I połowy. Dobrze będzie jeśli Lech najpierw będzie atakował na IV.

14:43 – W Kotle są już pierwsze fany

14:43 – Frekwencja powinna być dziś podobna do tej co w czwartek, czyli słaba.

14:44 – Bilans Lecha z Piastem wygląda dobrze, u nas kapitanie, lecz i tak jest się za co rewanżować. Jesienią zeszłego roku lechici przegrali w Gliwicach 2:3, choć prowadzili 1:0.

14:47 – Nowsze hity lecą dzisiaj na stadionie z głośników. Nowość.

14:48 – Kibiców powitał właśnie spiker. Przypomniał o rocznicy otwarcia stadionu.

14:48 – My przypominamy raz jeszcze, że 35 lat temu 23 sierpnia 1980 roku Lech zremisował w obecności 18 tysięcy widzów z Motorem 1:1. Dziś taki wynik nie wchodzi w grę.

14:50 – Obie drużyny są już na rozgrzewce.

15:00 – Do meczu 30 minut. Na trybunach nadal pustki.

15:15 – Piast już po rozgrzewce, Lech za chwilę kończy.

15:18 – Dziś interesuje nas tylko zwycięstwo. O obecnym miejscu nie chcemy nawet pisać. Dziś będzie można je poprawić, a wygrywając za tydzień nawet doskoczyć do czołówki.

15:19 – Kibiców Piasta jeszcze nie widać. Mieli tu przyjechać w sporej jak na nich liczbie autokarami.

15:24 – Spiker czyta składy. Za chwilę zaczynamy.

15:25 – Kocioł wygląda mniej więcej jak w czwartek.

15:25 – Kocioł ruszył już z dopingiem. Jest też interakcja z innymi trybunami.

15:28 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

15:47 – Trybuny:

3 min. – Żywy początek meczu w wykonaniu obu ekip, ale na razie bez akcji.
6 min. – Niecelna główka Nespora z bliska. Trzeba uważać.
10 min. – Zły strzał Formelli. Powinien wrzucać.
14 min. – Na razie Piast nie dał się zdominować. Wręcz przeciwnie, atakuje.

17 min. – Dobry strzał z daleka. Łapie Szmatuła.
18 min. – Niewiele brakowało do samobója Piasta. Piłka w rękach bramkarza.
22 min. – Dobry rajdy Hamy. Niestety powstrzymany przez obrońcę.
26 min. – Dobre wstrzelenie piłki przez Hamę. Trałka był blisko.
30 min. – Dwa dobre strzały Lecha. Pierwszy obroniony, drugi zablokowany.

33 min. – Znów Szmatuła… niesamowita interwencja praktycznie na linii.
34 min. – Arajuuri był bliski samobója. Po chwili róg i dobra interwencja Gostka.
38 min. – Bardzo wyrównany mecz. Na szczęście akcje Lecha są dość groźne. Jest nadzieja, że coś wpadnie.
40 min. – Fatalny strzał Tetteha. Nie trafił w piłkę.
44 min. – Piłkę traci Tetteh. Akcja Piasta, dośrodkowanie i z bliska pada gol. 0:1.
45 min. – Złe wstrzelenie piłki z prawej strony.
45+2 min. – Do przerwy 0:1. Eksperymentalny skład znów nie daje rady.

47 min. – Akcja Lecha zakończona za mocnym dośrodkowaniem Ceesaya.
51 min. – Fatalny strzał Thomalli po akcji Hamalainena. Kolejna świetna okazja została popsuta.
55 min. – Mnóstwo niedokładności w szeregach Lecha. Na dodatek fatalne zawody rozgrywa Arajuuri.

62 min. – Nie zanosi się niestety na gola.
68 min. – Fatalna gra Lecha. Bez werwy, bez niczego.
71 min. – Zły strzał Pawłowskiego po błędzie Piasta.
75 min. – Nie kleją się Lechowi akcje. Tradycyjna ligowa żenada.
77 min. – Zostało kilkanaście minut właściwie tylko do remisu. Tylko Lech bije głową w mur.

86 min. – Nie da się patrzeć na te bicie głową w mur. Piast broni się całym zespołem.
87 min. – Szmatuła broni strzał Szymka. Świetna interwencja.
89 min. – Znów Szmatuła zatrzymuje Szymka.
90+2 min. – Koniec tej żenady. Kolejny tydzień, kolejny wstyd.

KKS Lech Poznań – GKS Piast Gliwice 0:1 (0:1)

Bramki: 44.Vacek

Żółte kartki: Douglas – Zivec, Osyra

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 17456

KKS Lech: Gostomski – Ceesay, Arajuuri (65.Kadar), Kamiński, Douglas – Trałka, Tetteh – Lovrencsics (70.Holman), Hamalainen, Formella (46.Pawłowski) – Thomalla.

Rezerwowi: Burić, Kędziora, Kadar, Wilusz, Sanocki, Pawłowski, Holman.

GKS Piast: Szmatuła – Pietrowski, Hebert, Osyra, Mraz – Zivec, Murawski, Korun, Vacek, Szeliga (10.Badia, 90.Moskwik) – Nespor (82.Barisić).

Rezerwowi: Rusov, Dytko, Kwaśniewski, Mokwa, Muskwik, Badia, Barisić.