Kropka nad i na powrocie do Europy!

lechvideoton2W rewanżowym meczu ostatniej IV rundy piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Videotonem Fehervar 1:0 (0:0) i postawił kropkę nad i na awansie do fazy grupowej Ligi Europy po 5 latach przerwy. Mistrz Polski zagrał dziś ekonomicznie nie forsując tempa, ale zrobił to co do niego należało. Kolejorz po raz drugi udowodnił swoją wyższość nad Mistrzem Węgier i dzięki zwycięstwu w dwumeczu 4:0 zasłużenie gra dalej.

4 min. – Spokojny początek spotkania. Gospodarze z jedną akcją, którą wyjaśnił Trałka.
7 min. – Videoton próbuje grać atakiem pozycyjnym. Lechici przyczajeni. Czekają na błąd.
9 min. – Dobra akcja gospodarzy. Podanie z lewej strony i dobrze z bliska strzał Feczesina broni Burić.
13 min. – Gospodarze na razie prowadzą grę.
15 min. – Kędziora się zawahał. Na szczęście dobrze do piłki wyszedł Burić.

18 min. – Dobry strzał Szymka z daleka.
22 min. – Tempo gry spadło.
29 min. – Bardzo mało dzieje się na boisku. Lech praktycznie bez sytuacji.

34 min. – Ataki Videotonu są bardzo niezdarne, natomiast Lecha po prostu słabe i wolne.
39 min. – Gospodarze na razie największe zagrożenie stworzyli po stałych fragmentach. Lechici praktycznie wcale.
40 min. – Niebezpieczne akcje Videotonu. Było w tym sporo przypadku.
45 min. – Większość podań Lecha i Videotonu są tragiczne.
45 min. – Do przerwy 0:0.

47 min. – Videoton zaczął ambitnie drugą część.
51 min. – Póki co spora przewaga gospodarzy.
55 min. – W końcu jakiś rajd, jednak zatrzymany Thomalla.
57 min. – GOL! Stały fragment gry, dwie przebitki i strzał Kędziory z woleja ląduje w siatce.

65 min. – Obie drużyny czekają już tylko na koniec.
71 min. – Indywidualna akcja Thomalli, jednak strzał z lewej nogi został zablokowany.
73 min. – Niecelny strzał Gyurcso z daleka.
75 min. – Celna główka Węgrów po rożnym.

81 min. – Bardzo wolne tempo meczu. Wszyscy grają na zaciągniętym hamulcu.
85 min. – Jeszcze nieśmiałe ataki Videotonu.
88 min. – Dobra sytuacja Holmana. Niestety zatrzymali go obrońcy.
90+2 min. – Niecelny strzał Kurbiela po wrzutce Gergo.
90+3 min. – KONIEC! Awans do LE otrąbiliśmy już tydzień temu, dlatego dziś na spokojnie. Po prostu. Wracamy tam, gdzie nasze miejsce!

Videoton FC Fehervar – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramki: 57.Kędziora

Żółte kartki: Fejes, Simon, Luijckx – Thomalla, Formella

Sędzia: Stefan Johannesson (Szwecja)

Widzów: ok. 2500

Videoton FC: Danilović – Szolnoki, Vinicius, Juhasz, Fejes – Trebotić, Luijckx (58.Simon) – Ivanovski, Kovacs, Koltai (58.Gyurcso)- Feczesin (70.Rudolf).

Rezerwowi: Gabor, Lang, Sejben, Patkai, Gyurcso, Simon, Rudolf.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas – Trałka, Dudka – Formella, Hamalainen (72.Holman), Pawłowski (74.Lovrencsics) – Thomalla (81.Kurbiel).

Rezerwowi: Gostomski, Ceesay, Arajuuri, Tetteh, Lovrencsics, Holman, Kurbiel.

Kapitanowie: Juhasz, Luijckx – Trałka

Trenerzy: Tamas Peto – Maciej Skorża

Pogoda: +26°C, słonecznie

222 komentarze

1. @seniorka pisze:

Daj Luz. /L/ech da rade. Polska to potega. Cieszmy sie gownen sorry LE. Legia, Lech dwa bratanki. Walimy chamow. Do Zo w Srajklasie.

2. Mary pisze:

Seniorka
    zawiodłam się na Tobie. Ty mnie kobieto nie załamuj i nie dołączaj do tych płaczków. Wygramy tą grupę! Na złość Łysemu! Nawet jak nam najsilniejszych wylosuje :))

3. Soku pisze:

Mecz bez ikry i historii. Jedni udawali że atakowali, drudzy udawali, że bronili.
    Plus taki, że nagrałem sobie, jeśli kiedyś będę miał problemy z zaśnięciem, mecz Lecha z Videotonem będzie w sam raz.

4. Anonim pisze:

Lech dokonał wielkiej sztuki.

5. Siódmy majster pisze:

Kolejorz wygrał mecz,w którym nie było szybkości,dryblingu,dośrodkowań,stałych fragmentów.,rajdów po skrzydle,strzałów z dystansu.Powiem więcej-wygrał mecz,w którym nie było nawet piłkarzy lecz jakieś duchy,zjawy,fantomy i c..j raczy wiedzieć co tam jeszcze.Cel osiągnięty,mamy awans lecz kryzys trwa,gra zespołu jest już wręcz upiorna,nic nie funkcjonuje,trener bezradnie patrzy na ten cyrko-kabareto-wiejski festyn.Dokąd to doprowadzi?Czyżby do wpierdolu z wioską o nazwie Nieciecza?Jakim cudem ekipa warta tyle szmalu,złożona z reprezentantów kilku krajów aktualnych lub byłych oraz solidnych polskich ligowców i świetnie rokującej młodzieży dowodzona przez podobno najlepszego polskiego trenera jest w tabeli duuuużo niżej od posklecanych z piłkarskich odpadków drużyn lub takich,które są właściwie bankrutami?Któż z Was drodzy przyjaciele wyjaśni mi tę szokującą zagadkę?Kto oświeci mnie dlaczego majster z bogatego,wspaniałego,szanowanego miasta będzie teraz trząsł gaciami przed meczem z bezdomną drużyną ze wsi,która liczy 700 dusz?Kto wreszcie da mi słowo,że nasz Kolejorz ten mecz wygra?Cholernie dużo w naszym mistrzu znaków zapytania,które uwierają jak drzazga w jajach(u naszych uroczych pań zupełnie rzecz jasna w innym miejscu:)-pozdro dla aliz,seniorki,mary oraz tylkolech)

6. seniorka pisze:

Mary
    Nie załamuj się, ja tylko żartowałam:) Nosz kuźwa, mamy przecież ekipę zdolną pokonać każdego rywala:). Dzisiaj graliśmy tylko o „czopkę śliwek”, więc po cholerę było się wysilać. Teraz dopiero, z tymi najmocniejszymi, pokażemy swoją moc:). Dalej Łysy, nie krępuj się – losuj nam najsilniejszych, damy radę:)
    Ja pier…

7. seniorka pisze:

inowrocławianin
    Jak to nie mamy napastnika? Czterech mamy:)

siódmy majster
    Dzięki za pozdrowienia. Również dla Ciebie ode mnie☺☼

8. cal prawdy pisze:

Generalnie z tego co widać duży sukces klubu kwitowany jest ogromną szyderą.Grono „fachowców” dopadło się do klawiatury i w pełnej krasie w swym twórczym potencjale oddaje się konsumowaniem sukcesu. Jeden teraz zasypiać będzie przy Lechu , inny
    podziwia „festyn” , jeszcze inna wszystko widziała , jeszcze inny zamiast sukcesu widzi dno. Zastanawiam się czy to ludzka natura skora do ględzenia i uyskiwania czy po prostu kibicowski styl co niektórych. Jeszcze nie tak dawno po „występach” w Europie. Wczorajszy awans zostałby przyjęty z otwartymi ramionami. Dziś fachowe gremium wszelakich ekspertów,
    dzieli się swymi „fachowymi” a jakże spostrzeżeniami. Za chwile w pełnej glorii na scenie pojawią się dusigrosze stękający nad cenami biletów. Kurcze jakich „wspaniałych” kibiców posiada Lech. Same ideały. Ludzie bez skazy , wad i znający się na wszystkim.Większośći narzekaczy radzę poczytać wystawiane tu komentarze , jeśli zawodników nie szło oglądać , to was po prostu nie idzie czytać.Proponuję założyś jakiś FC Narzekacz na tle uwypuklonej tu wiedzy i zapewne skrywanych talentów w szybkim tempie Lech doczeka się konkurencji nie tylko w Polsce ale i Europie.Rodacy będą dumni ,media zapieją z zachwytu.Strach blady padnie na tuzów europejskich pucharów. Drżyj Europa . Nadchodzą !

9. Mouze pisze:

@seniorka zawsze te podrygi lepsze od Strajnanu czy Zalgirisu…Gdyby Rumak wszedł z Lechem do LE,to chyba byś omdlała z zachwytu,oczekiwałaś na starcie od Skorzy MP i grupy LE?No to masz,załamujesz mnie kobieto… 6 meczy,4 zwycięstwa,2 porażki.To nasz tegoroczny bilans w pucharach.Rok temu było 1 zwycięstwo,1 remis i 2 porażki z ogórkowymi Kaljiu i Strajnanem…

10. Anfil pisze:

Bakero=Rumak=Skorza zadnych różnic oprócz wypłaty ! A to co Skorza dobrał sobie kopaczy do grania i jak ich przygotował do sezonu to juz kpina o taktyce tego trenera nie wspomnę !! Kolejny zmarnowany czas !!

11. Anfil pisze:

Mouze skończ juz z tym Rumakiem patrz co odwalą twoj wielki Skorza jak i gra Lech ! Za tego trenera juz lepiej nie bedzie !!!

12. dyzio pisze:

Ważne że wygraliśmy gra nudna ospała szkoda że Lechici przenoszą taką samą grę na ligę .

13. kibol z IV pisze:

Brawo za awans .

14. leftt pisze:

No, cóż, „odpoczywanie podczas meczu” mamy opanowane do perfekcji. Emocje jak na grzybach i tak miało być. Oglądałem ten mecz z ośmioletnim synem i zastanawiałem się w pierwszej połowie nie kazać młodemu iść do pokoju, bo to, co odstawiał Pawłowski to było piłkarskie porno. Przecież przeciętny dzieciak z SKS-u wie więcej o grze zespołowej niż ten podwórkowy grajek z piłkarskim IQ=60.

15. KKs7 pisze:

cieszy awans bardzo, ale jak pomyśleć, że możemy zagrać na wiosnę jeszcze w le(choc z taką grą, czy to możliwe?), to aż się boję,co z polską ligą, może Nas zabraknąć w następnych europejskich pucharach

16. Bumer pisze:

Awans do LE z PP i … pierwsza liga, która jest ciekawą opcją wyjazdową 🙂 … a tak serio serio, to spokojny jestem o Ligę, odpalimy od września 🙂

17. seniorka pisze:

@Mouze
    Rozumiem, że zadowala Cię gra Lecha. Gratuluję.
    A to, że ironizuję nie oznacza, że nie cieszę się z MP i grupy LE.
    Ale Maciusia kingiem raczej nie ogłoszę:)

18. Poznaniak pisze:

Gratulacje, po 5 latach wracamy do fazy głównej rozgrywek europejskich.
    Wygrali i to się liczy – skuteczność.
    Z niepokojem jednak patrzę w przyszłość bo zarówno gra (fakt że grali minimalistycznie, można by powiedzieć na czas),
    jak i ostatni brak formy w lidze oraz brak skutecznego napastnika nie wróży dobrze…
    Ale zobaczymy.
    PS.Wczorajszy mecz to była męczarnia dla kibica… pojedynek 2 ślimaków. W mojej opinii Lech sobie całkiem odpuścił, tak jak ostatnio Basel odpuścił 2 mecz. Taka prawda.
    Dobrze, że mecz się skończył wygraną i bez jakiś kontuzji – to chyba jedyne pozytywy – ale ważne!

19. abc pisze:

Kurwa, jak mozecie porownywac Skorze do Rumaka.

20. inowroclawianin pisze:

@seniorka- mamy ale póki co tylko na papierze.

21. Mouze pisze:

@seniorka,do gry i zaangażowania w pucharach nie mam zastrzeżeń,pretensje uzasadnione mam o ligę.Wygraliśmy pierwszy mecz 3:0,wiec po co mieliśmy się rzucać w rewanżu,Basel w rewanżu z nami zagrało tak samo jak my z Videotonem.
    @Anfil trolu to żaden mój Skorża ale faktem jest ze z najsłabszym od 5 lat składem zdobył mistrzostwo i awansował do LE.