Lech po kadrach. Ostatnio było fatalnie

polskaTrenerzy i kibice Lecha Poznań nie przepadają zbytnio za przerwami na reprezentację. Na treningach Kolejorza panują wówczas pustki przez co szkoleniowcy mają problemy z prowadzeniem zajęć, zaś kibice w trakcie 2 tygodni przerwy po prostu się nudzą.

W tej chwili w klubie nie ma Jasmina Buricia, Kebby Ceesaya, Dariusza Formelli, Tomasza Kędziory, Paulusa Arajuuriego, Kaspera Hamalainena, Tamasa Kadara, Gergo Lovrencsicsa i Karola Linettego. Nominację do reprezentacji otrzymał jeszcze 10 zawodnik, Dawid Kownacki, ale 18-latek został w Poznaniu i leczy uraz stawu skokowego. Terminarz reprezentacji narodowych jest tym razem korzystny dla Lecha, zatem pierwsi kadrowicze dotrą do Poznania już we wtorek, a pozostali w środę.

Tym samym Kolejorz ze spokojem będzie mógł się przygotować do meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, który odbędzie się w sobotę, 12 września, o godzinie 20:30 na Bułgarskiej. Ze statystyk wynika jasno, że Kolejorz lubi grać po kadrach. W ciągu ostatnich lat poznaniacy triumfowali po przerwie na reprezentację w aż 15 spotkaniach. 6 pojedynków zremisowali i 8 razy schodzili z boiska pokonani.

Niestety 3 ostatnie porażki Lecha po obozach kadr narodowych miały miejsce za kadencji Macieja Skorży. We wrześniu ubiegłego roku Mistrz Polski przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1, a w listopadzie uległ na Śląsku gliwickiemu Piastowi 2:3. W między czasie „niebiesko-biali” tylko zremisowali w Kielcach z Koroną 2:2 tracąc drugiego gola w ostatniej akcji meczu. Z kolei w marcu bieżącego roku Wielkopolanie polegli w wyjazdowym starciu z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:3.

Wtedy sztab szkoleniowy miał utrudnione zadanie, bowiem PZPN zaplanował ten mecz jeszcze w trakcie przerwy na kadrę. Część piłkarzy nie mogła więc wystąpić, gdyż ledwo co dojechali do Poznania, a inni zawodnicy nawet nie zdążyli wrócić. Bilans Macieja Skorży w Lechu po obozach reprezentacji to 0-1-3, zatem czas wielki, aby go polepszyć. Bilans poprzednich trenerów po wrześniowej przerwie na reprezentację to 3-0-2.

Sierpień 2009 (jeden mecz reprezentacji)

Lech Poznań – Polonia Warszawa 2:4