Ku… mać w tabelę patrz !!! + 42 zdjęcia z meczu

lechpodbeskidzieW meczu 8. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016 Lech Poznań znów przegrał. Tym razem na Bułgarskiej zwyciężyło Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0), które w bramce miało kapitalnie broniącego Emilijusa Zubasa. Mimo ogromnej przewagi, a szczególnie w drugiej połowie Kolejorz ani razu nie potrafił pokonać Litwina. Przez hańbiącą porażkę Mistrz Polski sięgnął już dna.

19:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy czekając w końcu na ligowe zwycięstwo.

19:16 – Poniżej skład Lecha. Gajos na prawej, Gergo na ławie.

19:17 –

19:25 – Na stadionie na razie pustki. Sukcesem będzie dziś 12 tysięcy. Atmosfera niestety nie sprzyja do chodzenia na mecze.

19:28 – Poniżej również skład gości. Sporo zmian w obronie.

19:29 – Bramkarze gości są już na rozgrzewce.

19:32 – W Kotle są już pierwsze fany. Dziś „Kibolski Klub Sportowy” piętro niżej.

19:32 – Wypominanie bilansu Lecha nie ma sensu. Czas pomyśleć o pozytywach. Mimo 5 porażek wygrywając dzisiaj będziemy mieli tylko 3 punkty mniej niż o tej samej porze rok temu. Wszystko jest jeszcze możliwe.

19:36 – Aura do gry dziś idealna. W tej chwili 15 stopni i bezchmurne niebo nad stadionem.

19:37 – Cześć kibiców mogła już poczuć atmosferę kibolskiej soboty. Po 14:00 miały miejsce derby Poznania w lidze okręgowej. Kibice Lecha na boisku zremisowali, ale na trybunach pokazali klasę:

19:39 – Fotki z dzisiejszego meczu DWL znajdziecie oczywiście w odpowiednim newsie.

19:42 – Kibiców powitał właśnie spiker. Jak powiedział – „ma nadzieję, że będzie nas trochę więcej”. Niestety. Na razie trybuny niemal puste.

19:48 – Na stadionie jest skromna grupa gości.

19:53 – Obie drużyny już się rozgrzewają. Piłkarze obu ekip mają na sobie koszulki wspierającą akcję #beactive

19:54 – Rezerwy zremisowały dziś na wyjeździe z Sokołem Kleczew 0:0. To był zawsze niewygodny rywal, więc teoretycznie jest to dobry wynik tylko… w rezerwach wystąpili dziś m.in. Gostomski, Tetteh, Kurbiel, Sanocki, Zulciak czy Holman. Brak wygranej to rozczarowanie.

19:57 – Ciekawie jest w lidze. Jeśli Lech dziś wygra zostanie na 14. miejscu, ale będzie tracił zaledwie 5 oczek do drugiej w tabeli Legii.

20:10 – Do meczu 20 minut. W tej chwili nadal pustki. Nawet Kocioł wygląda słabo.

20:17 – Przed chwilą na stadion odbyła się chwila ciszy ku czci zmarłego, zasłużonego kibica.

20:20 – Mimo rosy trawa jest jeszcze dodatkowo zraszana.

20:20 – Rok temu tylko zremisowaliśmy na Bułgarskiej z Podbeskidziem tracąc gola na 1:1 w 90. minucie po błędzie Wołąkiewicza. Dziś taki wynik nie wchodzi w grę. Wygrywając nasza strata do wicelidera mimo 14. miejsca będzie wynosiła tylko 5 punktów.

20:22 – Spiker czyta składy. Za chwilę zaczynamy. Na trybunach tylko najwierniejsi.

20:24 – W sektorze gości w porywach z 30 osób.

20:26 – Kocioł mniej więcej wypełniony w połowie. Fotki trybun najpóźniej w przerwie.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech w tradycyjnych strojach, Podbeskidzie na czerwono.

20:30 – Biegać walczyć i się starać, w Lechu trzeba zapierdalać – ryknął Kocioł.

20:38 – Panorama trybun:

20:45 – Kocioł i trójka:

21:13 – „Kurwa mać, Kolejorz grać” – niesie się z trybun, a po chwili „Biegać walczyć i się starać”.

21:34 – Jasny przekaz:

21:44 – „Islamista brudna kurwa, nam Polakom nie dorówna. Cały stadion śpiewa z nami, wypierdalać z uchodźcami” – z Kotła.

1 min. – Pierwszy rzut rożny dla Lecha. Piłkę łapie ostatecznie Zubas.
5 min. – Co się dzieje?! Zubas broni 3 strzały z bliska!
8 min. – Zubas nie po raz pierwszy świetnie broni w meczu z Lechem. Oby nie powtórzył wyczynu z marca 2013, kiedy uratował GKS-owi punkt.
14 min. – Pierwszy groźny strzał z daleka gości. Z problemami broni Burić.

16 min. – Gra Lecha w miarę szybka, ale od paru minut brakuje jakości. Podbeskidzie natomiast, nastawiło się tylko na kontry.
20 min. – Thomalla w sytuacji sam na sam… podał do bramkarza.
25 min. – Niecelna główka Hamalainena. Czas ucieka, a gola nie ma.

31 min. – Lech traci kontrolę w środku. To niepokojące.
35 min. – Słabo to niestety wygląda.
38 min. – Niecelna główka Gajosa po wrzutce Kędziory. Więcej takich akcji się przyda.
42 min. – Gajos z bliska chybił głową.
45+2 min. – Hamalainen nie trafił z paru metrów. Tylko i tak był spalony.
45+2 min. – Gwizdy żegnają piłkarzy. Z optycznej przewagi niewiele wynika. CHCEMY goli!

49 min. – Niecelny strzał Kownackiego z lewej nogi.
52 min. – Arajuuri świetnie wślizgiem zatrzymał Demjana.
53 min. – Dobra akcja Lecha, jednak Kownacki podał za plecy.
58 min. – 0:1. Jeden błąd został zamieniony na gola przez Szczepaniaka. Burić bez szans.

63 min. – Gajos przedryblował kilku, ale strzału nie oddał.
66 min. – Główkę Arajuuriego na linii broni Zubas.
68 min. – Dobre prostopadłe podanie. Niestety Gergo uprzedził obrońca.
71 min. – Nic się raczej już nie zmieni.

82 min. – Po nudnych minutach strzał z bliska obronił Zubas, a po chwili jeden z lechitów przestrzelił.
86 min. – Zubas broni dziś w niesamowitych sytuacjach.
88 min. – Nie można powiedzieć, że Lech nie atakuje. Wręcz przeciwnie. Strzela dużo i celnie, ale wszystko broni Zubas.