Stadion gotowy na Ligę Europy + FOTO

Dziś wieczorem Mistrz Polski po powrocie do Europy po 5 latach przerwy rozegra swoje pierwsze spotkanie w fazie grupowej i to na własnym obiekcie.


Inea Stadion mieszczący się przy ul. Bułgarskiej 17 przed spotkaniem z Belenenses Lizbona został odpowiednio oznakowany i obwieszony rozmaitymi reklamami. UEFA jest organizatorem Ligi Europy, którą na serio traktuje dopiero od fazy grupowej. Przed stadionem można znaleźć więc oznaczenia w języku angielskim w barwach Ligi Europy oraz z oficjalnym logiem, które ostatni raz widniało w Poznaniu w sezonie 2010/2011.

Od sezonu 2015/2016 barwy LE są inne niż w poprzednich latach. Dawniej na grafikach tych rozgrywek znajdowała się panorama miasta oraz błękitne niebo pokryte niewielką warstwą chmur. Od rozpoczynających się dzisiaj rozgrywek fazy grupowej barwy Ligi Europy są szaro-pomarańczowe. UEFA zadbała, by każdy stadion klubu biorącego udział w rozgrywkach grupowych wyglądał identycznie w czym mają pomóc odpowiednie tablice i bannery.


Tym samym w sali konferencyjnej już w środę zamontowano specjalną ściankę Ligi Europy z logiem sponsorów na której widnieje logo firmy Warka (grupa Heineken), UniCredit, FedEx, Adidas, Hankook i Enterprise. Na bannerach w środku obiektu w tym w mix-zonie, na ławkach trenerskich czy na murawie oraz na pierwszym poziomie trybun oprócz reklam sponsorów rozgrywek mieści się też logo akcji UEFA Respect oraz Ligi Europy.

W czwartek obie ekipy zagrają specjalną piłką Ligi Europy firmy Adidas. Zanim rozpocznie się mecz Lech Poznań – Belenenses Lizbona przy wyjściu piłkarzy na murawę z głośników zostanie odtworzony line-up Ligi Europy. Następnie obie drużyny ustawią się w jednym rzędzie i odsłuchają trwającego nieco ponad 30 sekund hymnu Ligi Europy, który ostatni raz zawodnicy Kolejorza słyszeli w lutym w 2011 roku rywalizując z innym portugalskim klubem, Sportingiem Braga.
Inea Stadion dzień przed 1. kolejką Ligi Europy 2015/2016:

Intro Ligi Europy 2015/2016:

Line-up Ligi Europy + hymn:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
10 komentarzy

 1. Lech1 pisze:

  5 lat czekania, a przez sytuacje w klubie zero radości z LE, wręcz niesmak. Szkoda, że tak się to wszystko beznadziejnie potoczyło.

 2. Kibic pisze:

  u€fa mafia!

 3. seniorka pisze:

  Ja tam, niezależnie od wszystkiego, raduję się, że na naszym stadionie rozlegnie się hymn Ligi Europy.
  Tylko serce boli, że nie mogę w tym święcie, tam na miejscu, uczestniczyć(:

 4. ArekCesar pisze:

  Czego reklamą jest ten Fed Ex.

 5. ArekCesar pisze:

  Dobra już wiem. Interesowało mnie czy nasi będą mogli grać w koszulkach sts w pucharach. Jak pamiętam w Bazylei graliśmy z logiem wybranym z akcji.

 6. KENT pisze:

  Ktoś sie orientuje w jakim składzie gramy?, bo ponoć strasznie namieszali.
  @ArekCesar – firma kurierska

 7. coco pisze:

  @KENT Pewnie takim samym jak z Podbeskidziem za Gajosa Lovrencics w obronie paralici w osobie Kamińskiego i Douglasa a w pomocy święte krowy Hama i Pawłowski 🙂

 8. KENT pisze:

  @coco – THX

 9. pyra fan kks z breslau pisze:

  stadion gotowy tylko stadion to kupa smiechu

 10. Al pisze:

  Sport wolny od polityki i wspierania gwałcicieli .