Wypowiedzi trenerów po meczu:

fornalikWypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości, Waldemara Fornalika i opiekuna gospodarzy, Macieja Skorży na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2015/2016, KKS Lech Poznań – Ruch Chorzów.


Waldemar Fornalik (trener Ruchu): „Lech wygrał zasłużenie, grał lepiej i stworzył więcej sytuacji. Żegnamy się z Pucharem Polski, ale żegnamy się po meczu z Mistrzem Polski, który ostatnio nie wygrywał, jednak w mojej ocenie wcale nie grał źle. Dziś Lech strzelił gola po naszym błędzie, choć miał tyle sytuacji, że mógł strzelić go sam.”


Maciej Skorża (trener Lecha):„Brakuje nam pewności siebie co było widać. Gramy dobrze, stwarzamy sytuacje, ale nie umieliśmy rozstrzygnąć meczu już w pierwszej połowie. Skuteczność nie jest na takim poziomie na jakim powinna być. To cały czas nasza bolączka, ale w sytuacji w jakiej jesteśmy ta wygrana cieszy. Wierzę, że teraz będziemy nadal stwarzali tyle okazji tylko po prostu będziemy skuteczniejsi. Atmosfera na stadionie była bardzo ważna. Dziękuje kibicom za bezcenne wsparcie.”

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
12 komentarzy

 1. marcys pisze:

  Cieszy wygrana :) Lech jest w głębokim kryzysie .Drużyna nie mam pomysłu na grę.Mamy szczęście ,że ruch nam pomógł wygrać bo inaczej było by w plecy.Ten mecz powinien być wygrany z 4 -0 .Mijają tygodnie a lech nie potrafi się ogarnąć .Apeluje do kibiców lecha o wytrwałość bo takiej drużynie kibicować i chodzić na mecze jest naprawdę bardzo trudno.Sportowo to nie wygląda wcale.

 2. kiki pisze:

  Wygrana cieszy ale musimy poprawić skuteczność i będzie dobrze

 3. Alcatraz pisze:

  Drużyna , przestała czuć się mistrzem i zwyczajnie zagrali solidnie w obronie oraz w środku pola, co w polskich realiach zazwyczaj daje jeden punkt najmniej , a często komplet.
  Lech od początku sezonu na krajowym podwórku skupiał się na ataku zapominając o obronie lekceważąc przeciwnika. Dodatkowo w tym ataku nie miał argumentów (braki w napadzie, kontuzje , brak okresu przygotowawczego kontuzjowanych wcześniej)

  Odrobina pokory i wygląda to o niebo lepiej. Widać poprawę w dynamice, zastanawia mnie ,czy to na tle Ruchu tak było czy to tendencja stała.

 4. arek pisze:

  Mistrz jest juz przegrany to niech na pocieszenie zdobeda ten puchar.

 5. kargi pisze:

  Widoczny od miesięcy brak jakiejkolwiek taktyki. Nikt nie biega, podania tylko między obrońcami. Kownacki, Hama , Dudka, tylko osłabiają zespół. Sztab trenerski nie ma pomyslu na ten zespół. To gadanie Skorzy już mdli.

 6. marcys pisze:

  Kargi każdy to widzi że lech gra tak samo każdy mecz tym że utrzymują sie przy piłce nic nie wynika .Zgadzam się że Skorża gra na zwłokę jego dni są policzone.

 7. Wiaduktor pisze:

  Jest jeden gość który poprawi skuteczność. To Andrzej Juskowiak. Za jego trenerki eksplodował talent Lewego, a Artiom strzelał jak na zawołanie. Bakero pozbył się Jusko, Rudi zaciął się. Za jego kadencji nawet T. Mikołajczak strzelał bramki.

 8. Soku pisze:

  Ile Mikołajczak łącznie tych goli zdobył grając w Poznaniu? Nie aby dwie czasem?

 9. Kibic pisze:

  Panie Trenerze a moźe jakiś sparing na odpalenie z zespołem niźszej ligi tak się teź mroźna leczyć z tej zapaści warto spróbować

 10. tomek27 pisze:

  Soku
  4 – jak na Mikolajczaka , to i tak b.dobry wynik

 11. Soku pisze:

  O fuck, to dwa razy więcej niż sądziłem że zdobył. Szacun.
  :D

 12. Wiaduktor pisze:

  @Soku i to w jednym sezonie :)