Powtórka z lata

lechbaselW meczu 2. kolejki grupy I piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z FC Basel 0:2 (0:0). Po niezłej pierwszej połowie na początku drugiej z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Karol Linetty, zatem Kolejorz musiał radzić sobie w „10”. Mistrz Polski nie dał rady i bez walki przegrał 0:2. Podobnie jak latem „niebiesko-biali” polegli w Bazylei i identycznie jak w pierwszym spotkaniu w Poznaniu lechici znów nie skończyli meczu z Mistrzem Szwajcarii w komplecie.

3 min. – Spokojny początek w wykonaniu obu ekip. Na razie bez sytuacji.
5 min. – Zarówno Lech jak i FC Basel próbują grać piłką.
7 min. – Dwa stałe fragmenty gospodarzy bez zagrożenia.
11 min. – Niebezpieczna wrzutka gospodarzy z lewej strony. Piłkę w rekach Gostomskiego.
13 min. – Zepsuta kontra przez Linettego. Szkoda.

17 min. – Fatalny kiks Gostomskiego. Na szczęście bez Gostomskiego.
20 min. – Najpierw zepsuta kontra Lecha, a potem celny strzał Bjarnasona broni Gostomski.
24 min. – Indywidualna akcja Jevticia, podanie w pole karne, którego nikt nie wykończył.
28 min. – Na razie wyrównany mecz w Bazylei.

31 min. – Dobra akcja Zuffiego. Na szczęście lechici wybili piłkę.
33 min. – Strzał Embolo po błędzie Arajuuriego broni Gostomski.
37 min. – Niecelna główka Kownackiego po wrzutce Ceesaya. To było niezłe.
42 min. – Lech gra wysokim pressingiem i to przynosi skutek. FC Basel ma problemy.
43 min. – Piękna akcja gospodarzy, lecz Elneny uderzył za lekko.
45 min. – Do przerwy 0:0. Wyrównany mecz na razie.

48 min. – Mocny strzał Zuffiego z daleka broni Gostomski.
51 min. – Druga żółta dla Linettego za głupotę i wylot z boiska. Gramy w 10.
56 min. – Gol dla Basel po prostej akcji. Bramka Bjarnasona i praktycznie koniec zabawy.
60 min. – Niecelny strzał Embolo.

66 min. – FC Basel nie forsuje tempa, aby strzelić kolejnego gola. Gra jest wolna.
75 min. – Lech od czasu do czasu próbuje kontrować, ale robi to bardzo wolno.

82 min. – Dobre dośrodkowanie Kadara. Niestety Hamalainen nie doszedł do strzału.
83 min. – Niezła centra Formelli. Znów nikt nie zamknął akcji.
87 min. – Celna główka Arajuuriego tylko bardzo słaba.
89 min. – 2:0. Janko do Embolo i ten z bliska mocnym strzałem trafia do siatki.