Słaby punkt wstydu + 73 zdjęcia z meczu

lechruchW meczu 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań zaledwie zremisował na własnym boisku z Ruchem Chorzów 2:2 (1:2). Kolejorz nie pokazał w tym spotkaniu nic ciekawego i po 2 prostych błędach przy stałych fragmentach gry przegrywał już 0:2. Mimo gry do końca nie udało się Wielkopolanom pokonać „Niebieskich”.

16:40 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Witamy pełni nadziei. Gorzeć być przecież nie może.

16:41 – Dopiero teraz włączono jupitery. Na stadionie są już piłkarze obu drużyn.

16:41 – Poniżej skład Lecha. Trochę zaskoczenie. Nie ma choćby Robaka czy Tetteha nawet w „18”.

16:46 – Kibiców Ruchu na razie nie ma. Są spodziewani tutaj w liczbie około 1600 osób.

16:47 – Poniżej skład gości. Waldemar Fornalik lukę na lewej obronie załatał ofensywnym Markiem Zieńczukiem.

16:50 – Helikopter lata nad stadionem. Ruch blisko.

16:51 – Nowa murawa wygląda nieźle. Co prawda w niektórych miejscach są przebarwienia, ale to nie powinno przeszkadzać w grze. Warunki do meczu jak na jesień za to idealne. Nie pada, nie wieje, w środku stadionu lekka mgiełka.

16:55 – Jeśli Lech dziś wygra, przeskoczy Górnika w tabeli. Czas, by nowa miotła zadziałała. 25 lipca ostatnie zwycięstwo w lidze…

17:05 – Ruch to na papierze to idealny rywal na przełamanie. Lech wygrał z tym zespołem u siebie 8 meczów z rzędu nie tracąc bramki w aż 5 spotkaniach. Bilans ostatnich 12 spotkań w Wielkopolsce – 10-2-0, 31:7.

17:06 – Gorzej wygląda już statystyka Lecha po ostatnich 5 przerwach na kadrę – 0-1-4 i 3 porażki z rzędu. Czas to w końcu zmienić. Więcej statystyk i ciekawostek napiszemy oczywiście po spotkaniu.

17:10 – Będzie flagowisko w Kotle.

17:11 – Pierwsi kibice Ruchu są już na sektorze.

17:12 – Jasmin Burić pojawił się na rozgrzewce.

17:16 – Z sektora gości na razie jakiś bełkot.

17:22 – Kolejorz już w komplecie na rozgrzewce.

17:23 – Goście wywieszają pierwsze fany. Mało ich tam na razie, ale za to dobrze słychać prowadzącego.

17:25 – Ciekawy pojedynek na przyśpiewki już się zaczął.

17:35 – Mamy nadzieję, że po zmianie trenera piłkarze nie będą już obrażeni i nie zachowują się jak w spotkaniu z Cracovią. Mają co chcieli i mogą wygrać.

17:39 – Stadion na razie bardzo wolno się zapełnia, ale ponad 12 tysięcy powinno być.

17:41 – Sektor gości również zapełnia się w ślamazarnie. W takim tempie te blisko 1600 osób do 18:00 nie wejdzie.

17:47 – Lechici zakończyli już rozgrzewkę. Oby ostatnia przedmeczowa przemowa Jana Urbana dotarła do wszystkich bez wyjątku.

17:49 – Ruch na razie śpiewa wszystkie piosenki o Lechu. Nie mieli dotąd żadnej swojej.

17:51 – Kibice z Kotła z drugiego poziomu schodzą właśnie na dół.

17:53 – Spiker czyta składy. Za parę minut zaczynamy!

17:56 – Doping obu ekip trwa w najlepsze.

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

18:00 – W Kotle transparent – „W Poznaniu temat znany – w klubie niezbędne są duże zmiany!”

18:13 – Trybuny:

18:51 – W Kotle wisi jeszcze jeden transparent: „Co sobie wyobrażacie? trenerów wybieracie? Klub hańbicie – nic nie gracie!!!”

18:56 – Tak to wygląda:

18:57 – Niebawem zostanie przedstawiona oprawa w Kotle.

19:19 – Oprawa:

1 min. – Szybko. 1:0 dla Ruchu po wrzutce z rzutu wolnego. Dobra główka Stępińskiego w polu karnym.
6 min. – Bezsensowny strzał Gergo z daleka. Teraz będzie bicie głową w mur do samego końca.
12 min. – Scenariusz ten sam. Bicie głową w mur i wiele złych dośrodkowań.

20 min. – Nic się nie dzieje. Klepanie nie daje efektu. Ruch bardzo dobrze ustawiony.
26 min. – Drugi stały fragment dla Ruchu i drugi gol. To niepojęte.

35 min. – Nic się nie dzieje. Pojedyncze strzały lechitów są blokowane.
38 min. – Niecelna główka Gergo.
41 min. – Bramka dla Lecha trochę z niczego. Gola lobem z ostrego kąta zdobywa Pawłowski.
45 min. – Do przerwy 1:2. Może jakimś cudem uda się wyrównać. Ruch oprócz 2 rzutów wolnych nic ciekawego nie pokazał.

49 min. – Ataki Lecha na razie bez pomysłu.
56 min. – Dobra sytuacja po wrzutce Douglasa. Niestety Kownacki nie opanował piłki.
60 min. – Ciąg dalszy bicia głową w mur.
61 min. – Zablokowany strzał Jevticia szkoda.

65 min. – Z optycznej przewagi Lecha nic zupełnie nie wynika.
69 min. – Piękna koronkowa akcja i minimalnie niecelny strzał Kownackiego. Co za pech!
71 min. – Kamiński z metra nie trafia do bramki…
74 min. – Nie da się na to patrzeć.
75 min. – Kontra Lecha i piłka trafia w boczną siatkę! CO ZA PECH!

79 min. – Kolejne dwie zepsute akcje Lecha. Brak słów.
81 min. – CO ZA ZAMIESZANIE!!! ale jest ten gol. 2:2. Kamiński.
85 min. – Niecelny strzał Jevticia.
89 min. – Dwa strzały Szymka obronił Putnocky.
90+2 min. – Niestety Douglas z wolnego nad bramką.
90+5 min. – Koniec tego szamba.

KKS Lech Poznań – Ruch Chorzów 2:2 (1:2)

Bramki: 41.Pawłowski 81.Kamiński – 1 i 26.Stępiński

Żółte kartki: Trałka, Kamiński – Zieńczuk, Konczkowski

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 15783

KKS Lech: Burić – Ceesay (83.Formella), Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Lovrencsics (46.Kownacki), Gajos (46.Jevtić), Pawłowski – Hamalainen.

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Kadar, Dudka, Formella, Jevtić, Kownacki.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Cichocki, Koj, Zieńczuk – Surma, Urbańczyk (71.Iwański) – Mazek, Lipski, Podgórski – Stępiński.

Rezerwowi: Skaba, Korczyński, Lenartowski, Szewczyk, Siedlik, Iwański, Włodyka.