Wypięła tyłek już czwarty raz, więc przełamania nadszedł czas!

pplechlegiaW meczu 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Legią Warszawa 1:0 (1:0). Mistrz Polski w końcu się obudził, 25 października w 25 meczu w tym sezonie zwyciężył pierwszy raz w lidze od 25 lipca i przede wszystkim już po raz czwarty w tym roku ograł odwiecznego rywala!!!

5 min. – Na razie spokojnie. Lech prowadzi grę, ale nie ma sytuacji.
7 min. – Póki co Legia czeka na to co zrobi Lech. Kolejorz gra spokojnie i też nie forsuje tempa.
8 min. – GOOOOOL !!!!!! BŁĄD Rzeźniczaka, Hamalainen przejmuje piłkę i pakuje ją do siatki! 1:0!
10 min. – Dwa niecelne strzały Trickovskiego i Jodłowca. Trzeba uważać.
12 min. – Dobra interwencja Buricia po strzale Nikolicia.
15 min. – Aż 5 rzutów rożnych dla Legii. Lechitom jakoś udało się wyjść z opresji.

18 min. – Lech dość mocno cofnął się. Na pewno przejdzie teraz na kontry.
20 min. – Niecelny strzał Nikolicia. Lechici powinni go bardziej pilnować.
26 min. – Legia groźnie atakuje momentami. Naprawdę trzeba uważać i być bardzo czujnym.
29 min. – Dłuższa chwila Lecha na połowie Legii. Poznaniacy mieli nawet róg z którego nic nie wynikło.

32 min. – Bardzo dobra okazja Lecha. Niestety uderzenie Pawłowskiego było bardzo złe. Szkoda.
34 min. – Nikolić uciekł Kadarowi. Na szczęście ratuje nas Burić.
36 min. – Ajj Pawłowski do Linettego, choć minimalnie niecelnie, dlatego nie ma gola.
37 min. – Teraz Gery i co najważniejsze uderzył celnie.
39 min. – Bardzo groźne dośrodkowanie Bereszyńskiego. Na szczęście Kucharczyk z Nikoliciem nie trafili.
45 min. – Zmarnowana kontra Lecha po wolnym Legii.
45 min. – Do przerwy Lech prowadzi 1:0. Gra mądrze, dobrze się ustawia, ale pozwala jednak Legii na sytuacje. Trzeba uważać w II połowie.

50 min. – Obraz gry się nie zmienia. Lech przyczajony. Legia bez pomysłu.
51 min. – Z kontrą wyszedł Lech, jednak dośrodkowanie Hamy było złe.
57 min. – Lech cały czas świetnie zorganizowany.
60 min. – Kolejorz psuje niestety za dużo kontr.

62 min. – Niecelna główka Guilherme. Do takich sytuacji Lech nie może dopuszczać.
67 min. – Groźny rożny Douglasa. Wybił Pazdan.
70 min. – Błąd Douglasa, jednak nie ma gola. Nikt nie zamknął akcji.
72 min. – Legia ostrzeliwuje bramkę! Lech się broni i marnuje kontry!

76 min. – Burić ratuje Lecha po rykoszecie.
80 min. – Zostało coraz mniej czasu. Kolejorz jest nastawiony na defensywę.
84 min. – Lechici za łatwo tracą piłki.
85 min. – Uffff. Kamiński wybija w ostatniej chwili!
87 min. – Kuciak broni strzał Jevticia z ostrego kąta!
89 min. – Sędzia, kończ to!
90+1 min. – Burić broni strzał Lewczuka! Niech to już się kończy!
90+3 min. – KONIEC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramki: 8.Hamalainen

Żółte kartki: Kucharczyk – Ceesay, Kadar, Douglas, Jevtić

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 26831

Legia: Kuciak – Bereszyński (74.Prijović), Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Jodłowiec (80.Furman), Pazdan – Trickovski (60.Guilherme), Duda, Kucharczyk – Nikolić.

Rezerwowi: Malarz, Broź, Furman, Vranjes, Saganowski, Guilherme, Prijović.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kadar, Douglas – Tetteh, Linetty – Lovrencsics (65.Formella), Gajos (75.Jevtić), Pawłowski (80.Kamiński) – Hamalainen.

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Dudka, Kamiński, Formella, Jevtić, Thomalla.