Lech, Fiorentina i mglisty stadion gotowi do meczu + FOTO

Piłkarze Lecha Poznań i Fiorentiny są już po ostatnim treningu przed czwartkowym meczem (początek o 21:05 na Bułgarskiej).


Lechici swoje ostatnie zajęcia przed rewanżowym starciem z Włochami odbyli po godzinie 17:00 na głównym boisku Inea Stadionu mieszczącego się przy ul. Bułgarskiej 17. Po krótkiej rozgrzewce Mistrzowie Polski przeszli do kolejnych zajęć ćwicząc w gęstej mgle. W treningu wziął udział rekonwalescent, Dawid Kownacki.

W dniu meczu Mistrzowie Polski spotkają się w klubie na tradycyjnym przedmeczowym rozruchu. Potem pojadą razem do jednego z poznańskich hoteli. Tam odbędą ostatnią przedmeczową odprawę i po godzinie 19:00 zjawią się już na stadionie. Tymczasem Włosi pojawili się na poznańskim lotnisku Ławica po godzinie 12:30 skąd udali się prosto do hotelu Sheraton.


Fiorentina po przyjeździe do hotelu, zjedzeniu obiadu i krótkim odpoczynku po godzinie 17:00 przybyła na Bułgarską. Kilkadziesiąt minut później obecny lider Serie A ćwiczył na głównej płycie Inea Stadionu. Środowe treningi obu ekip były otwarte dla mediów przez kwadrans. Zanim „Viola” odbyła swoje ostatnie zajęcia przed meczem na konferencji prasowej z polskimi i włoskimi dziennikarzami spotkał się trener ekipy z Florencji, Paulo Sousa i pomocnik, Jakub Błaszczykowski.

Fiorentina tak jak Lech trenowała w mgle, lecz już nie w aż tak mocnej jak Kolejorz. Sztab szkoleniowy „Violi” do Polski zabrał aż 23 graczy, bowiem Fiorentina zamierza wrócić do Włoch dopiero w piątek po południu. Zanim goście wsiądą do samolotu mają jeszcze trenować na obiekcie Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej.

Inea Stadion mieszczący przed spotkaniem z Fiorentiną został odpowiednio oznakowany i obwieszony rozmaitymi reklamami. UEFA jest organizatorem Ligi Europy, którą na serio traktuje dopiero od fazy grupowej. Przed stadionem można znaleźć więc oznaczenia w języku angielskim w barwach Ligi Europy oraz z oficjalnym logiem. UEFA zadbała, by każdy stadion klubu biorącego udział w rozgrywkach grupowych wyglądał identycznie w czym mają pomóc odpowiednie tablice i bannery.


Tym samym w sali konferencyjnej już wcześniej zamontowano specjalną ściankę Ligi Europy z logiem sponsorów na której widnieje logo firmy Warka (grupa Heineken), UniCredit, FedEx, Adidas, Hankook i Enterprise. Na bannerach w środku obiektu w tym w mix-zonie, na ławkach trenerskich czy na murawie oraz na pierwszym poziomie trybun oprócz reklam sponsorów rozgrywek mieści się też logo akcji UEFA Respect oraz Ligi Europy.

W czwartek obie ekipy zagrają specjalną piłką Ligi Europy firmy Adidas. Zanim rozpocznie się mecz Lech Poznań – ACF Fiorentina przy wyjściu piłkarzy na murawę z głośników zostanie odtworzony nowy line-up Ligi Europy. Następnie obie drużyny ustawią się w jednym rzędzie i odsłuchają trwającego nieco ponad 30 sekund hymnu Ligi Europy, który przed sezonem 2015/2016 został zmieniony.

Mglisty trening Lecha, Fiorentiny + stadion dzień przed rewanżem:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com


>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
3 komentarze

  1. zinek pisze:

    Oby była duża mgła to nie będą widzieć bramki ,to może uda się zremisować 0:0 he he 🙂

  2. Anonim pisze:

    Was też mam w chuju!!!!!

  3. kibicinowroclaw pisze:

    To jest sztuczna mgła!