Sousa i Błaszczykowski przed rewanżem z Lechem

486,8656,192,850,93,1012,1064,1066,1163,24299,280

486,8656,192,850,93,1012,1064,1066,1163,24299,280

Jutro o 21:05 Lech Poznań zagra u siebie z Fiorentiną, a dziś po godzinie 17:30 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Włochów, Paulo Sousy oraz pomocnika, Jakuba Błaszczykowskiego. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.


Paulo Sousa (trener Fiorentiny):”Znamy drużynę Lecha jako całość i znamy poszczególnych zawodników. Przeanalizowaliśmy wszystko to co dokonał nowy trener i wiemy na co stać Lecha. Oczekuję jutro dużego zaangażowania od mojej drużyny. Potrzebujemy goli, potrzebujemy zwycięstwa, więc będziemy atakować i stwarzać wiele okazji. Chcę, by zawodnicy szybko podejmowali właściwe decyzje. To bardzo ważne.”

„Jeśli stworzymy chociaż połowę z tych sytuacji co we Florencji, to na pewno wygramy. Lech miał we Florencji dużo szczęścia i jeśli będzie chciał osiągnąć taki sam rezultat co wtedy będzie musiał zagrać jutro znacznie lepiej.”

”Na razie jesteśmy na ostatnim miejscu w grupie, ale do zdobycia jest jeszcze 9 punktów. Ważna będzie stabilna gra w tych 3 spotkaniach. W każdym meczu reprezentujemy barwy Fiorentiny i gramy dla kibiców, dlatego nie odpuścimy Ligi Europy. Chcemy wygrywać w każdym spotkaniu.”


Jakub Błaszczykowski (pomocnik Fiorentiny):„U nas podejście zawsze jest takie same i zawsze chcemy wygrać. Lech we Florencji zagrał naprawdę dobre spotkanie, a tym bardziej w defensywie. Wiedzieliśmy o problemach Lecha, ale wiedzieliśmy, ze to silna drużyna, której brakuje tylko wyników. Wyniki przyszły, dlatego jesteśmy bardzo zmotywowani, aby tutaj zwyciężyć.”

„Przyjazd do Polski jest fajny i przyjemnie przyjechać na stadion Lecha. Jest co pokazać, jest się czym chwalić i dla mnie mecz z polską drużyną jest naprawdę dużym wydarzeniem. Przed meczem z Lechem oczywiście mogę coś podpowiedzieć trenerowi, ale sztab szkoleniowy ma na pewno lepsze informacje o rywalu niż ja.”

„Atmosfera na Lechu zawsze jest bardzo dobra i na pewno będziemy czuć ją na boisku. Cieszymy się, że będzie tylu kibiców, bo po to się gra, by rozgrywać mecze przy pełnych trybunach. Jesteśmy zadowoleni, że stadion będzie otwarty. Żeby wyjść z grupy potrzebujemy wygranej. Lech jest silny, ale jak najbardziej stać nas na zwycięstwo.”

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com


>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
6 komentarzy

 1. ArekCesar pisze:

  No to jutro mecz we mgle… I nie z powodu rac ?. Czyli zapowiada się remis jak w poprzednich meczach z włoskimi drużynami.

 2. arek z Debca pisze:

  Kuba ma klase, duzo kurtuazji z jego strony. Zupelnie inne podejscie do tematu jniz niejaki buc Bak, ktory tu kiedys przyjechal Z Austria.

 3. mateo pisze:

  ty nas nie strasz, bo sie zesrasz:-)

 4. Pawelinho pisze:

  Błaszczykowski jak zawsze wypowiada się z dużą klasą. Też pamiętam tą lekceważącą wypowiedź Jacka Bąka przed meczem Lecha z Austrią. Oby końcowy rezultat meczu z Fiorentiną był równie pozytywny jak w pierwszym meczu oczywiście dla Kolejorza.

 5. Pszczółka pisze:

  kurwa żałuję tylko tego że nie będzie kompletu publiczności.Zawsze był ogień przy takiej frekwencji.eh zapierdalać po bilety!

 6. Ice T pisze:

  Za olewanie LE powinni dostać w pizde… tak od losu