Efektywność za efektowność + 52 zdjęcia z meczu

lechlecznaW meczu 15. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał u siebie z Górnikiem Łęczna 3:1 (1:0) i na listopadową przerwę na kadrę uda się ze spokojem. Kolejorz grą nie zachwycił, często był optycznie gorszy od rywala, ale liczy się to co w sieci. W przeciwieństwie do wielu ligowych meczów w ostatnim czasie tym razem Lech Poznań nie zagrał efektownie tylko efektywnie.

14:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! Prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś pewnego zwycięstwa.

14:16 – Poniżej już skład Lecha. Bez niespodzianek.

14:16 – Tradycyjnie jest problem Z Internetem na tym stadionie.

14:21 – Klub nie umie zainstalować na stadionie działającego internetu. Jakoś jednak sobie poradzimy z raportem.

14:22 – Nad stadionem bezchmurne i słoneczne niebo. Jest około 15 stopni. Wiosna, nie listopada,a warunki do gry idealne.

14:22 – Na stadionie są już pierwsi kibice w tym młodzież, która dziś zasiądzie na stadionie w liczbie grubo ponad 9 tysięcy.

14:26 – W Kotle są już pierwsze fany.

14:27 – Dziś zostanie ustanowiony ligowy rekord na Lechu w tym sezonie. Jest nawet szansa na 2 najlepszy wynik w całych rozgrywkach 2015/2016.

14:30 – Przypominamy, że Lech wygrał z Górnikiem wszystkie ekstraklasowe mecze u siebie. Stracił tylko 1 gola. 3 ostatnie spotkania zakończyły się wynikiem 1:0.

14:38 – Niecała godzina do meczu. Na stadionie jest już wiele grup młodzieży.

14:39 – Bramkarze gości są już na rozgrzewce. Młodzi kibice pomylili ich z lechitami i nagrodzili brawami. Chyba, że to dla Sergiusza Prusaka.

14:42 – Kibiców powitał właśnie spiker.

14:43 – Bramkarze Lecha tez już się rozgrzewają.

14:44 – O sytuacji Lecha w tabeli nie ma co pisać. Jest tragiczna i tylko 3 pkt przedłużą nadzieje na cokolwiek.

14:47 – Na skład Górnika musicie trochę poczekać. Nadal go nie ma.

14:52 – Poniżej skład rywala. Bozić ozdrowiał.

14:54 – Obie drużyny są już w komplecie na rozgrzewce.

14:55 – W pierwszym składzie Górnika grają byli lechici – Sasin, Piesio, Pruchnik, a na ławce jest Pitry. Na ławce siedzi też kibic Lecha, Prusak, a od początku gra inny kibic, Śpiączka.

14:55 – Śpiączka rok temu w listopadzie strzelił gola w 90. minucie w meczu Lech – Podbeskidzie. Nie okazał radości po tej bramce.

15:04 – Bardzo dobrze będzie wyglądała dziś III trybuna. Szczególnie boki.

15:19 – Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę.

15:21 – Kibiców gości przynajmniej stąd nie widać.

15:21 – Spiker czyta składy. Nie ma nawet gwizdów na gości.

15:22 – Kocioł wygląda słabo. Jest zapełniony co jedynie w połowie.

15:23 – W Kotle zawisł transparent zachęcający do wyjazdu do Warszawy.

15:26 – „Moja jedyna miłość” – śpiewa Kocioł wraz z młodymi kibicami na trybunach.

15:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech zagra na „niebiesko-biało”, goście na zielono.

15:38 – Panorama:

15:46 – Na stadion dotarli kibice Górnika.

15:55 – Kibice skandują nazwisko Sergiusza Prusaka.

16:26 – Trybuny dzisiaj:

16:27 – W przerwie na murawie odbył się pokaz freestyle’owy.

16:43 – W Kotle trans – „Kiszczak! co? Piekło!”

1 min. – Pierwsza akcja gości, ale zły strzał Śpiączki.
3 min. – Teraz w odpowiedzi Lech i Rodić jakoś ratuje sytuację.
5 min. – GOOOOOL !!!!!!!!! Dośrodkowanie Gergo w pole karne i Gajos strzela bramkę głową! 1:0!
8 min. – Groźny rzut rożny dla gości wyjaśnił Ceesay.
13 min. – Dobra akcja Górnika po której pada gol, jednak w tej sytuacji był spalony.

16 min. – Przez szybko straconą bramkę Górnik jest zmuszony grać otwartą piłkę.
18 min. – Zablokowany strzał Gajosa z około 20 metra.
21 min. – Niebezpieczna kontra Górnika, której nikt nie zakończył strzałem. Po chwili groźne dośrodkowanie wyłapuje Burić.
23 min. – Kolejna kontra rywala po idiotycznej stracie Ceesaya.
29 min. – To nie jest dobry mecz. Lechici dość mocno się gubią.

31 min. – Znów świetna kontra Górnika i niecelny strzał Piesio.
35 min. – Kolejna akcja gości zakończona strzałem. Leandro w boczną siatkę.
39 min. – Na razie słabe zawody w wykonaniu Lecha. Kolejorz wygląda na skacowanego.
44 min. – W Końcu pod koniec połowy obudził się Lech.
45 min. – Do przerwy 1:0, ale Lech oddał po golu zbyt duża pola rywalowi. Tak być nie może.

49 min. – Na razie obraz gry nie zmienia się.
54 min. – Lech jest nastawiony tylko na kontry.
57 min. – Teraz z kontrą wyszedł Lech i zakończył ją niecelnym strzałem Gergo.

63 min. – Łęczna gra w „10” za 2 żółtą dla Pruchnika.
66 min. – Zepsuta kontra gości po błędzie Ceesaya.
68 min. – Niecelny strzał Pawłowskiego z lewej nogi.
69 min. – Celny strzał Sasina.

71 min. – 2:0!!!! Lechici pięknie poklepali piłkę, Linetty do Gajosa, a ten po długim rogu zdobywa 2 gola.
75 min. – Szymek efektownie do Linettego, ale i tak był spalony.
78 min. – Efektowny strzał Szymka równie efektownie broni Rodić.
80 min. – Efektowny szczupak Buricia.!
82 min. – Trzy! Ceesay do Linettego i ten z bliska strzela gola.
86 min. – Lech dąży do zdobycia kolejnego gola.
90 min. – 3:1. Leandro trafia po kontrze.
90+2 min. – Koniec. Teraz spokój na kilkanaście dni.

KKS Lech Poznań – Górnik Łęczna 3:1 (1:0)

Bramki: 5 i 71.Gajos 82.Linetty – 90.Leandro

Żółte kartki: Trałka – Pruchnik, Piesio

Czerwona kartka: 63 min. – Pruchnik (za drugą żółtą)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 23197

KKS Lech: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka (46.Tetteh), Linetty – Lovrencsics (77.Formella), Gajos, Pawłowski – Hamalainen (73.Thomalla).

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Kadar, Tetteh, Holman, Formella, Thomalla.

Górnik: Rodić – Sasin (84.Kalinowski), Bozić, Bielak, Leandro – Szmatiuk (76.Pitry), Pruchnik – Bonin, Nowak, Piesio – Śpiączka.

Rezerwowi: Prusak, Kopeć, Nikitović, Kalinowski, Poźniak, Pitry.