Na stadionie: Walczyć, trenować – Kolejorz musi panować!

Zaledwie 3 dni po meczu z Fiorentiną kibice Lecha Poznań ponownie mieli okazję przyjść na Bułgarską, aby z trybun wesprzeć Kolejorza w walce o tym razem ligowe punkty.


Mimo dobrej gry w boju z Fiorentiną wielu kibiców odpuściło sobie spotkanie z Górnikiem, choć bilety były dużo tańsze. Atmosfera wokół klubu stworzona przez zarząd i piłkarzy nadal jest słaba co nie zachęca kibiców do licznego przychodzenia na Bułgarską. Wczoraj na stadion przybyło nieco ponad 12 tysięcy kibiców, którzy kupili bilety + 10763 uczniów podstawówek i gimnazjów z całej Wielkopolski. Akcja „Gimnazjaliści na Kolejorza” przyniosła efekt, rekord został pobity, a w niedzielę na Inea Stadionie zasiadło łącznie 23197 ludzi. Jest to 3 wynik na Bułgarskiej w tym sezonie, najlepszy ligowy i 3 w całej Ekstraklasie 2015/2016.

Ponad 10 tysięcy młodych ludzi podczas swojej wizyty na Bułgarskiej bardzo chętnie brało udział w dopingu. Kocioł często zarzucał jakąś przyśpiewkę, a młodzi kibice odpowiadali. Wiele grup z całej Wielkopolski przygotowało specjalne flagi, fany czy mini-oprawy. Wielu miało oczywiście na sobie „niebiesko-białe” barwy i żywiołowo reagowało przy okazji akcji podbramkowych. W pierwszej połowie stewardzi doczepili się do młodych kibiców za fanę, która zasłaniała jedną z reklam. Po interwencji Kotła i odpowiednim okrzyku stewardzi odpuścili.

Doping w niedzielę rozpoczął się od odśpiewania „Moja jedyna miłość”. Doping mimo przeciętnie wyglądającego Kotła stał na naprawdę dobrym poziomie. Dobrze wypadła interakcja z innymi trybunami w tym z siedzącymi na nich dzieciakami. Pojedyncze przyśpiewki miały moc, które tylko napędził 2 i 3 gol. W Kotle nie zabrakło rozstąpienia oraz skandowania nazwiska Sergiusza Prusaka (rezerwowy bramkarz Górnika i fanatyk Lecha). Prócz tradycyjnych fan zawisły dwa transparenty. Jeden zachęcający do wyjazdu 11 listopada na Marsz Niepodległości do Warszawy oraz drugi skierowany do komunistycznego mordercy, Czesława Kiszczaka, który niedawno zmarł (zdjęcie transu poniżej).


Choć kibice Górnika byli w niedzielę kompletnie niewidoczni i w ogóle niesłyszalni, to jednak ten mecz odbył się z udziałem gości. Łęcznianie przybyli do Poznania w podobnej liczbie jak rok temu jesienią, czyli w około 120 osób. Po raz pierwszy odezwali się w 16. minucie. Mieli ze sobą fanę „Górnicy” i drugą małą Chełmianki Chełm.

null
null

Mimo mocno przeciętnej gry w pierwszej połowie lechici schodząc do szatni otrzymali brawa. W przerwie kibice mogli obejrzeć na murawie efektowny pokaz freestyle’owy. Po wygranym spotkaniu, które daje trochę spokoju na najbliższe 1,5 tygodnia piłkarze otrzymali skromne brawa. Nie było większej euforii tylko co jedynie zadowolenie z 3 punktów. Zawodnicy na chwilę podeszli pod Kocioł, który skandował „Walczyć, trenować – Kolejorz musi panować!”. Chwilę potem stadion szybko opustoszał. Teraz przed Lechem rewanż z Zagłębiem w 1/4 PP na Bułgarskiej (czwartek, 19 listopada), a potem 3 wyjazdy z rzędu do Szczecina, Lizbony i Gdańska.

Autor zdjęć: Krzysztof Krause


Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2015/2016

> Kibicowsko: Lech – Fiorentina 0:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 2:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Belenenses 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Videoton 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 1:3 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FK Sarajevo 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:2 + FOTO
> Kibicowsko: SPP, Lech – Legia 3:1 + FOTO i VIDEO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com


>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
5 komentarzy

 1. BartiLech pisze:

  Oby więcej takich akcji, 12 tys widzów, a 23 tys widzów to spora różnica 😉

 2. KKS pisze:

  Czysty marketing klubu, bo jednak sporo kibicow odpuscilo sobie chodzenie na mecze do czasu realnych zmian w klubie. Niemniej dobrze, ze zapraszaja dzieciaki – przyszly narybek kiboli Lecha.

 3. arek z Debca pisze:

  Potrzeba idoli, tylko to moze przyciagnac mlodych a potem przyjdzie milosc i przywiazanie. Same darmowe bilety nie starcza. Jak bylem dzieckiem to dla mnie idolem byl Okon czy Heniu Miloszewicz. Teraz niestety nie ma kandydatow na takich pilkarzy, no moze Linetty.

 4. Jozin95 pisze:

  „W pierwszej połowie stewardzi doczepili się do młodych kibiców za fanę, która zasłaniała jedną z reklam. Po interwencji Kotła i odpowiednim okrzyku stewardzi odpuścili”
  Ktoś to rozwinie? 😀 Jestem ciekaw tej sytuacji. O jaką fanę chodziło? jaka interwencja kotła? 🙂

 5. Ejber pisze:

  Jozin95 Wywiesili Gim2Wolsztyn przyszła jakaś laska steward i się do nich przysrała, Klima to zobaczył, zarzucił wypierdalać, potem bok Kotła bliżej III pokrzyczał „Zostaw kibica” , a w przerwie przewiesili tą fanę do tyłu gdzie nie było reklam, więc chyba jednak kamizelki nie odpuściły cała sytuacja.