Spoko + 41 zdjęć z meczu

lechzaglebieW rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2015/2016, Lech Poznań ponownie wygrał z Zagłębiem Lubin 1:0 (0:0). Jedyna bramka padła w 93. minucie w ostatniej akcji spotkania i to na dodatek po uderzeniu Szymona Pawłowskiego, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Kolejorz przypieczętował dziś awans i wiosną zagra w półfinale.

19:35 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Dziś liczy się tylko awans!

19:43 – Poniżej skład Lecha. Dużo roszad.

19:44 – Na stadionie na razie garstka kibiców. Gości jeszcze nie ma.

19:47 – Jedna niespodzianka w PP już dziś wystarczy. Cracovia niespodziewanie przegrała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 0:2 i odpadła.

19:54 – Warto zwrócić uwagę, że dziś na ławce tylko 6 graczy. Znów nie ma Darko Jevticia co pomału niepokoi.

19:56 – Na stadionie dziś zwiększone kontrole przez ataki we Francji. Stewardzi doczepiają się do kibiców.

20:00 – W Kotle są już pierwsze fany. Poza tym, na stadionie stypa.

20:06 – Poniżej skład gości. Sporo zmian w każdej formacji. Najwięcej w drugiej linii. Szansę dostaje m.in. Błąd i młody Żyra.

20:08 – Nie da się ukryć, że Piotr Stokowiec dziś eksperymentuje, ale Lech tak samo.

20:08 – Zagłębie już w komplecie na rozgrzewce. Z Lecha rozgrzewają się tylko bramkarze.

20:09 – Sporo ciekawych liczb i statystyk wokół tego meczu. Oczywiście przedstawimy je tradycyjnie po meczu.

20:10 – Największa ciekawostka: Lech czeka już 2 lata na wygraną po kadrze. Po raz ostatni zwyciężył w listopadzie 2013 gromiąc na wyjeździe Cracovię 6:1.

20:14 – Kibiców powitał właśnie spiker. Poinformował o wyniku Cracovii. Jest tak mało ludzi na stadionie, że nie ma nawet kto wygwizdać czy powitać lechitów brawami jak wyszli na rozgrzewkę.

20:14 – Aura do gry jak na listopad niezła. Ostatnio w Poznaniu mocno wieje, ale nie w środku stadionu.

20:20 – Dzisiejszy mecz jest 33 spotkaniem Lecha w 1/4 PP. Dziś do awansu wystarczy remis, ale przy 1:0 trzeba być czujnym. Wynik Cracovii to ostrzeżenie.

20:29 – W Kotle na razie więcej osób na górze niż na dole. Inne trybuny puste.

20:36 – Spiker czyta składy.

20:40 – Z głośników na stadionie leci przed meczem jeszcze eye of the tiger i za parę minut po awans!

20:43 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Za chwilę będzie jeszcze minuta cieszy. Lechici zagrają dziś z czarnymi opaskami.

20:59 –

21:48 – Trybuny dzisiaj:

21:54 – Transparent w Kotle: „Nasze hasła o islamie = sama prawda! Od komisji kary, a Europie masakra!”.

22:02 –

3 min. – Pierwszy strzał gości i bardzo zły.
5 min. – Teraz kontra Lecha, ale 3 strzały w tym 1 Gajosa został zablokowany.
9 min. – Na razie wyrównane zawody i spokojne tempo.
13 min. – Niecelne uderzenia Zagłębia z daleka.

17 min. – Na razie mało się dzieje.
22 min. – Sporo niedokładności na boisku. Akcje Lecha kończą się na 25 metrze.
28 min. – Bardzo nudne spotkanie. Zagłębie nie kwapi się do ataków.
30 min. – Ładna akcja Lecha po której nikt nie oddał strzału. Piłkę przy nodze miało paru zawodników ehh…

31 min. – Thomalla wygrał pojedynek z obrońcą na plecach i bramkarzem, lecz do bramki nie trafił. Wielki pech.
33 min. – Celny strzał Holmana w sam środek.
36 min. – Zepsuta kontra przez Thomallę. Lechici marnują za dużo akcji i już pojawiły się gwizdy.
39 min. – Ciekawe rozegranie rożnego tylko uderzenie Ceesaya było słabe i niecelne.
42 min. – Niecelna główka Papadopulosa po jednej z nielicznych kontr rywala.
45 min. – Do przerwy 0:0. Lech nie gra źle, stwarza okazje tylko ich nie wykorzystuje. Jest zdecydowanie za mało strzałów.

50 min. – Po przerwie Zagłębie gra odważnie.
54 min. – Dwa celne strzały broni Burić. Nie były one zbyt groźne.
58 min. – Gra Lecha w tym fragmencie jest naprawdę słaba.
60 min. – Thomalla nie dał rady po ładnym podaniu Dudki.

67 min. – Wciąż mało się dzieje. Słaby mecz.
68 min. – Cotra dalekim podaniem do Papadopulosa i ten nieznacznie chybił.
74 min. – Zablokowana bomba Holmana po której oberwał jeszcze Dąbrowski.

76 min. – Sporo gwizdów dziś. Lech gra bardzo niedokładnie co irytuje.
81 min. – Lepiej, aby sędzia zakończył już ten mecz.Na zmianę wyniku się nie zanosi.
85 min. – Niebezpieczny strzał Janusa. Niepotrzebnie Lech na własne życzenie stwarza nerwowość.
89 min. – Gwizdy po nieudanych zagraniach cały czas spore.
90+3 min. – Kontra Lecha, Szymek schodzi do środka, strzela i pada gol! 1:0 a po chwili sędzia kończy mecz.

KKS Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

Bramki: 90+3.Pawłowski

Żółte kartki: Dąbrowski

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 9271

KKS Lech: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka (59.Hamalainen), Dudka – Formella (68.Lovrencsics), Gajos, Holman – Thomalla (90.Pawłowski).

Rezerwowi: Kotorowski, Kadar, Tetteh, Lovrencsics, Pawłowski, Hamalainen.

KGHM Zagłębie: Polacek – Zbozień, Guldan, Dąbrowski, Cotra – Tosik (46.Jagiełło), Piątek – Błąd (61.Janus), Żyra, Woźniak – Papadopulos (77.Vlasko).

Rezerwowi: Forenc, Todorovski, Żmijewski, Jagiełło, Vlasko, Janus, Sobków.