Estadio do Restelo – tu zagra Lech

Za 3 dni o godzinie 19:00 poznański Lech rozegra swój ostatni wyjazdowy mecz w grupie I Ligi Europy. Kolejorz po raz 2 w swojej historii zawita do dalekiej Portugalii.


Estadio do Restelo to stadion wybudowany w 1956 roku w malowniczym miejscu na starym kamieniołomie. Obiekt swoją nazwę wziął od dzielnicy w której się znajduje. Jest położony na przedmieściach Lizbony w południowo-zachodniej części stolicy Portugalii. Ze stadionu Belenenses jest tylko kilkaset metrów do oceanu, który widać z dachu obiektu.

null

Obiekt Estadio do Restelo otwarty meczem Belenenes – Sporting Lizbona 2:1 do niedawna miał blisko 25 tysięcy pojemności. Teraz to niecałe 20 tysięcy, ale na potrzeby Belenenses to i tak dużo, bowiem mecze klubu, któremu sympatyzują przede wszystkim celebryci, muzycy czy aktorzy ogląda średnio 3-4 tysiące ludzi. Stadion Belenenses ma kształt podkowy. IV trybuna za bramką jest mniejsza od pozostałych. Rok temu na Estadio do Restelo odbył się finał Ligi Mistrzów kobiet.

null


Z wyjątkiem trybuny od strony oceanu cały stadion jest zadaszony. Posiada sztuczne oświetlenie zainstalowane na masztach, bieżnię lekko-atletyczną dookoła murawy i mały telebim. Estadio do Restelo nie gościł uczestników Euro 2004, ale przed Mistrzostwami Europy przeszedł przebudowę. Obiekt oprócz do meczów piłkarskich często jest także wykorzystywany do organizacji koncertów muzycznych. W przeszłości gościł nawet Papieża, Jana Pawła II.

null

null

W pobliżu 20-tysięcznego obiektu położonego w przepięknym miejscu znajduje się kryta hala sportowa m.in. do koszykówki i siatkówki, dwa boiska treningowe w tym jedno ze sztuczną trawą oraz dodatkowe mini-boisko pod daszkiem do gry w piłkę. Stadion Belenenses Lizbona mieści się wśród zabytków w bardzo starej dzielnicy tego miasta, dlatego zbliżająca się wizyta Lecha Poznań w Portugalii będzie dla niego niezapomniana.

null


Źródło: inf. własna
Foto: skyscrapercity.com, panoramio.com, google.com


>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
8 komentarzy

 1. Antoni P(kom) pisze:

  Kolejny piękny wyjazd w tym sezonie. Może kibicowsko jest średnio,ale takie tereny to rarytas. Oby to miejsce dobrze nam się kojarzyło

 2. Giacore pisze:

  Piękny stadion piękny. Oby także okazał się szczęśliwy. Kibicowsko ich zniszczymy. Obyśmy na boisku także byli górą.

 3. Blocx pisze:

  No widoki to tam nie najgorsze mają ;)

 4. arek z Debca pisze:

  Stadion nie powala na kolana ale polozenie juz tak.

 5. RobertLech!!! pisze:

  Niesamowity klimat, i widoki.

 6. ArekCesar pisze:

  Ciekawe jak tam jest z wiatrem podczas meczu. Taka bliskość oceanu chyba stwarzać może figle piłce, a szczególnie bramkarzom.

 7. endrjiu pisze:

  Dzielnica w której położony jest stadion naprawdę warta zwiedzenia