Gramy do końca!

lechbelenensesW meczu 5. kolejki grupy I piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2015/2016, Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Belenenses Lizbona 0:0. Kolejorz grający w mocno eksperymentalnym składzie i skupiający się na Ekstraklasie dziś rozczarował, ale wciąż ma szanse na awans do 1/16 Ligi Europy. 10 grudnia musi pokonać u siebie pewne awansu FC Basel, a Fiorentina musi przegrać przed własną publicznością z Belenenses Lizbona.

3 min. – Początek meczu wyrównany, ale widać, że Lech raczej będzie grał z kontry.
7 min. – Na razie sporo fauli, strat i złych podań.
8 min. – Dobra akcja Lecha, a konkretnie Gergo. Piłkę wybili obrońcy.
12 min. – Ventura odbił kąśliwe dośrodkowanie Douglasa.
15 min. – Niecelny strzał Lovrencsicsa z daleka. Na razie szybki i wyrównany mecz.

19 min. – Dobre dośrodkowanie Gergo wyłapał Ventura. To była bardzo dobra akcja.
21 min. – Dobra sytuacja zepsuta przez drybling Formelli.
22 min. – Burić łapie piłkę po błędzie Formelli.
25 min. – Mocne uderzenie z daleka Thomalli łapie Ventura.
30 min. – Lech ma coraz większą przewagę.

35 min. – I jest rzut karny dla Belenenses po faulu Dudki. Nikt nie zatrzymał piłki dośrodkowanej z prawej strony.
36 min. – Nie ma gola… piłkarz rywala nie trafił w bramkę.
40 min. – Zła główka Gajosa po bardzo dobrej wrzutce Douglasa.
42 min. – Fatalny błąd Douglasa w ostatniej chwili naprawia Kadar.
42 min. – Tiago Silva posyła piłkę tuż obok słupka.
45 min. – Do przerwy 0:0. W Bazylei Fiorentina prowadzi 2:1.

48 min. – Indywidualny rajd Kuci powstrzymany w ostatniej chwili.
52 min. – Lech nie ryzykuje i gra z kontry.
55 min. – Za głębokie podanie Gergo. Szkoda dobrej akcji.
56 min. – Zepsuta szybka kontra przez Thomallę.
60 min. – W ofensywie bardzo słaby kwadrans w wykonaniu Lecha.

67 min. – Po paru nudnych minutach Pinto oddał celny strzał z wolnego.
67 min. – Niecelny strzał Pawłowskiego z powietrza.
71 min. – Tempo meczu nie spada, a Belenenses nie odpuszcza.
71 min. – Zła główka Tonela z różnego.
74 min. – Strzał Douglasa z wolnego trafił w mur. Szkoda.

76 min. – Aj słupek po dobrym strzale Szymka i rykoszecie!
80 min. – Od paru minut Kolejorz znów ma przewagę.
83 min. – Obraz znów się zmienił. Teraz przy piłce utrzymuje się rywal.
86 min. – Gergo znów psuje akcję złą wrzutką.
89 min. – Są niewielkie nadzieje na zmianę wyniku.
90+1 min. – W końcówce atakuje Belenenses.
90+3 min. – Niecelny strzał Linettego. Szkoda, bo była to dobra pozycja.
90+4 min. – 0:0 w Lizbonie. 10 grudnia Lech musi pokonać u siebie pewne awansu FC Basel, a Fiorentina musi przegrać przed własną publicznością z Belenenses Lizbona. Wtedy Kolejorz awansuje dalej.

CF Os Belenenses Lizbona – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

* – W 36 min. Tiago Silva nie wykorzystał karnego (przestrzelił)

Żółte kartki: Dalcio – Dudka, Linetty

Sędzia: Arnold Hunter (Irlandia Północna)

Widzów: 1987

CF Os Belenenses: Ventura – Geraldes, Tonel, Goncalo Brandao, Ferreira – Dias, Pinto – Kuca, Tiago Silva (67.Carlos Martins), Sturgeon (81.Dalcio) – Tiago Caeiro (76.Luis Leal).

Rezerwowi: Ribeiro, Amorim, Silva, Sousa, Carlos Martins, Dalcio, Luis Leal.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Dudka, Kadar, Douglas – Trałka (46.Tetteh), Linetty – Lovrencsics, Gajos, Formella (65.Pawłowski) – Thomalla (74.Hamalainen).

Rezerwowi: Kotorowski, Ceesay, Kamiński, Tetteh, Jevtić, Pawłowski, Hamalainen.

Kapitanowie: Goncalo Brandao – Trałka

Trenerzy: Ricardo Manuel Andrade e Silva Sá Pinto – Jan Urban

Pogoda: +15°C, pogodnie

162 komentarze

1. Glos pisze:

Dajcie nam powody do radosci, powody do dumy.

6. RobertLech!!! pisze:

Jak zawsze z wiarą w Lecha, nie ważne w jakim składzie i w jakim stylu – gryźć trawę i wracać z trzema punktami.

7. Metius pisze:

Jestem spokojny o wynik 🙂 wyjdziemy z tej grupy!

8. fanol pisze:

bedzie 1-1 w co wy kurwa wierzycie ze bazyle z fiolkami nie wyjda z tej grupy smiech lekko dzis tez sie ustawia.

9. Bolek pisze:

Wygramy 1:2. Bramki: Gajos i Lovrencsics

10. Metius pisze:

@fanol
    A wierzyłeś że wyjdziemy z Juve i City?

11. Blocx pisze:

Obyśmy wygrali to awans będzie na wyciągnięcie ręki no i oczywiście żeby Basel do tego wygrało.

12. KotorFan pisze:

Belenenses Lech 0:2

13. dyzio pisze:

Wygramy i tak powinien myśleć każdy prawdziwy kibol LECHA.

14. F@n pisze:

Jeżeli Jevtić jest w formie to widziałbym dziś to tak: Burić – Kędziora, Dudka, Kamiński, Kadar – Tetteh, Linetty – Pawłowski, Jevtić, Gajos – Hamalainen.

15. kamilson pisze:

Wyjśc z grupy to Lech nie wyjdzie. Ale nie o to chodzi dziś lecz o punty do rankingu. Fiorentina dzisaj raczej nie przegra a w nastepnem meczu gra z Belenense wiec pewne 3pkt.

16. zinek pisze:

Tylko zwycięstwo.

17. Kevol pisze:

Ktoś wie czy skład Belenenses w miarę optymalny, czy jednak trochę odpuścili i dali zmienników ?

18. KKS pisze:

Skoro wychodzimy na mecz bez Pawłowskiego i Hamalainena (na ławce też Jevtic i Tetteh) to widać, że nie gramy o zwycięstwo za wszelką cenę. Duet Formella-Thomalla nas nie zbawi !!!

19. woo pisze:

@KKS
    Nie narzekaj, nie jest źle. Może uda się coś wkulać do przerwy, a jak nie to założę się, że na ostatnie 30 minut Urban wytoczy najcięższe działa. Będzie dobrze.

20. Blocx pisze:

E tam jak już takim składem wychodzimy to trzeba wierzyć, że zabójcze duo Darek Denis da radę 😉

21. Bolek pisze:

Kurde, myślałem, że po ostatnim meczu Linetty będzie musiał pauzować…

22. Tff pisze:

Ej kurwa Linetty nie powinien pauzować?

23. Dawid pisze:

Wielu z was nie zna zasad w Lidze Europy . Obojętnie jaki wynik będzie w Bazylei Lech wygrywając dwa ostatnie mecze awansuje . Najlepiej gdyby w Bazylei był remis lub wygrana Basel . W takim przypadku Basel awansuje z pierwszego miejsca a Lech wygrywając z Belenenses i Basel (która w takim przypadku będzie grała tylko o pietruchę) z drugiego a Fiorentina odpada . Wszystkie trzy drużyny będą miały 10 pkt i tworzona jest tabela uwzględniająca mecze między tymi drużynami (oczywiście w przypadku ze Lech wygra dwa ostatnie mecze a Fiorentina zremisuje z Basel i wygra z Belenenses ) .

24. KotorFan pisze:

Ceesay jakiś uraz, że nie gra?

25. juri pisze:

Thomalla to żart ? Dla mnie najgorszy transfer w historii Lecha odkąd sięgam pamięcią nawet Goliki czy Zapotoki niedorównywują jego słabości bo ci nie mieli tylu okazji do zbłaźnienia się w meczu, co on musi pokazywać na treningach ze cały czas dostaje szanse ?

26. mateo pisze:

Thomallą i Formellą na Portugalczyków? Cieńko to widze.

27. zinek pisze:

Thomalla jak nie dzisiaj to kiedy .

28. Mohito pisze:

Denis nasz najskuteczniejszy zawodnik w pucharach 🙂

29. deel pisze:

Dajcie już spokój, przecież Thomalla strzelił już 3 bramki w pucharach. Barry będzie mu dorzucał a Denis będzie ładował z dyńki!

30. MaPA pisze:

Jezu,co to będzie jak ten cały Tomalla naprawdę da nam zwycięstwo?

31. Glos pisze:

Dudka w obronie. Juz sie boje!

32. Tintin pisze:

Fiorentina dzisiaj ma wygrać, będzie miała wtedy 9 pkt. Basel też 9, a Lech po dzisiejszej wygranej miałby 7. Gdybyśmy wygrali w Poznaniu z Basel mielibyśmy 10 pkt, a Szwajcarzy 9, więc wyszlibyśmy, czyli dziś kibicujmy Violi.

33. seba86 pisze:

Ja bardziej się boje gdy Dudka gra w pomocy;)

34. Soku pisze:

Gdyby Formella był bokserem, co walkę by się chłopak sam nokautował.

35. mateo pisze:

kurwa niech Urban sciągnie już tego paralityka Formelle !!!!

36. hjkhhy pisze:

Fiorentina niestety prowadzi z Bazyleą ale plusem jest to że od 26 gra w 10

37. siwus89 pisze:

To jest liga Europejska czy A klasa ?

38. zinek pisze:

Formella co on robi kurwa w Lechu ,przecież on w Podbeskidziu by nie grał w pierwszym składzie.Normalnie jaja.

39. fan pisze:

Dudka ty chu.. !!!

40. Jarecki pisze:

Dudka !! Kurwa mać ?

41. Anvil pisze:

Dudka to jest jednak łeb, znowu prokuruje problemy swoimi bezmyslnymi wejsciami.

42. Anonim pisze:

On nie potrafi normalnie przerwać akcji..

43. Szczun pisze:

Co Skorża i Urban widzą w Dudce ? Ten chłopok to jak wiecznie odbezpieczony granat na naszej połowie

44. arek z Debca pisze:

Nie da sie ogladac tych paralitykow.

45. Soku pisze:

Fiorentina strzela drugą bramę, ale Basel zaraz też. Jest 2:1 dla makaronów.

Jeśli Thomalla jest słaby, to co powiecie o Szkocie?

46. Daany pisze:

Ja pierdole! Co za żenada! Jak onj tego nie wygrają…

47. Maniek pisze:

Dudka ty cwelu znajdz sobie klub w Izraelu !

48. fox pisze:

Najsłabsi Barry i Dudka .

49. Łysy pisze:

Tragedia. Thomalla, Formella out.Musi wejść Hama i Pawłowski. Na razie dno i dużo szczęścia.

50. lukasz pisze:

Oni grają jakby ten remis dawał awans . Urban ustawił ich jakby z barceloną grali

51. aliz pisze:

Dudka!!! kryminał jak nic….

52. Glos pisze:

Co do Dudki to sie nie pomylilem, po prostu duren! Polowa zespolu do zmiany. Formella, Gajos, Dauglas bo przerwie na lawe. Dudka jak nie skonczy z czerwienia to bedzie cud. Urban wyszedl zlym skladem i teraz bedzie mial problem.

53. ScoobyCMG pisze:

I znów o miano największego paralityka rywalizują ślimak Dudka, jeździec bez głowy Formella i panienka Thomalla. Trenerze dlaczego?! Prikaz od Rutkow czy jak?

54. Ekstralijczyk pisze:

Dokładnie Hamalainen i Pawłowski muszą wejść już po przerwie.

A z czasem później Jevticia wpuścić.

55. aliz pisze:

mam nadzieję, że wejdzie Hama i Aziz i Kamiński – bo ani Dudka ani Formella ani Barry – co się stało ze Szkotem??????

56. Gadzuki pisze:

A czy Lovrencic gra bo coś zniknął tak od 25 min

57. aliz pisze:

Kurde Urban liczył, że Dudka pociągnie jak we Florencja a tu doopa!!!!!! i jest problem….

58. fan pisze:

A pamiętam jak jeszcze Rumak trenował Lecha, to wielu tutaj miało do niego pretensje że ten nie chciał Dudki jak szukał klubu w Polsce.

59. arek z Debca pisze:

Urban musi cos zmnienic bo tymi co gramy to niechybnie polegniemy.

60. Pawel _Crewe pisze:

No zmienil. Sciagnal Tralke.

61. Łysy pisze:

Nasz skład i zmiany pokazują że Lech ma ten mecz w dupie i nie chce bądź nie musi go wygrać. Qrwa ?

62. woo pisze:

Żenująca gra. Bez ambicji, bez umiejętności.

63. kacper pisze:

Nie da sie na to patrzeć. Co oni dzisiaj wyprawiają. Zero ambicji, zero walki, żadnej udanej akcji. Szkoda czasu.

64. kamilson pisze:

To jest dramat żeby takie piłkarzyki zarabiały po tyle pieniędzy. Zero zaangażowania , kopią się po czołach, jeden z drugim piłki nie umie do rzucić dokladnie na 20 metrów. Więcej polotu widać na osiedlowych orlikach co ludzie chodzą i graja rekreacyjnie po cieżkiej pracy. Szkoda takiego klubu i miasta bo kibice są ,stadion jest a własciciele robią sobie jaja. Zresztą miejsce w tabeli odzwierciedla to dokładnie. W tym sezonie Piast Gliwice dla Lecha jesttym czym Barcelona w Hiszpanii dla całej reszty

65. woo pisze:

Thomalla to jest jednak dno…Przecież ten człowiek nie istnieje…Nie ma go.
    Urban rób zmiany, bo będzie za chwile za późno.

66. Ekstralijczyk pisze:

Zmiany , zmiany !!! Nie ma na co już czekać.

67. Gadzuki pisze:

czemu on tego nie podał

68. Bolek pisze:

Ten Thomalla totalnie mnie rozpierdala na boisku… To już ja bym lepiej zagrał, nie mówiąc o Kurbielu… Nosz kurwa mać, przecież to jest paranoja go oglądać!!! Niech teraz kurwa jak na złość bramkę strzeli to odwołam!!

69. woo pisze:

Thomalla niech wypierdala….Pokraka jedna..!

70. Ekstralijczyk pisze:

Czarno to widzę… więcej , więcej dawać z siebie do kurwy nędzy.!!!

71. mateo pisze:

nosz kurwa mac slupek !!!!

72. Ataf pisze:

Przepraszam czy może ktoś mi powiedzieć co robią w Lechu tacy zawodnicy jak : Formella, Dudka?
    Mecz na poziomie okregówki jedyna różnica to taka że jest transmisja w C+.
    Brak słów.
    Winą można tylko obarczyc zarząd i kibiców tak zwanych ” na dobre i na złe”

73. Ekstralijczyk pisze:

Urban mógł jednak wystawić najsilniejszy skład , później z czasem przy korzystnym wyniku robić zmiany.

74. sorel pisze:

Naszym kopaczom brakuje i umiejętności, i inteligencji… Oglądanie tego meczu ponad siły:((

75. Ekstralijczyk pisze:

Jednak chuj będzie , a nie wygrana.

76. arek z Debca pisze:

Jednak Teteh na tle reszty gamoni to kawal pilkarza jest.

77. Jarecki pisze:

Oj boję się że z tego już chleba nie będzie ?.

78. Fabler pisze:

Ci co pisali mi w okienku transferowym, że nie potrzebujemy skrzydłowego bo mamy Gergo i Pawłowskiego wystąp. Jeden jak i drugi dno dna.